2025 m. sausio 22 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Televizija

*print*

Archyvas :: Alanas Chošnau: knyga „Manęs niekas gyvenime nebegąsdina“

2024-08-02
 
Alanas Chošnau. Tomo Petrovskio (tomasfoto.lt) nuotrauka

Alanas Chošnau. Tomo Petrovskio (tomasfoto.lt) nuotrauka

Auksė Šapelytė
 Žinomo dainininko Alano Chošnau gyvenimo istorija - vingiuota ir pažymėta sunkių išbandymų, apie kuriuos vyrui net ir šiandien nėra lengva kalbėti. Vaikystėje apleidus gimtąjį kraštą, vėliau praradus tėvus, Alanas Lietuvoje užaugo su seneliais, o prieš beveik trisdešimt metų patirta avarija vyrą iš naujo išmokė džiaugtis gyvenimu, kuris yra duotas. Visas šias patirtis dainininkas jau sugalvojo sudėti į knygą, kurią pradėjęs rašyti prieš keletą mėnesių, ketina paversti trijų dalių rinkiniu.
Šį šeštadienį „Lietuvos ryto" televizijos eteryje žiūrovų lauks gyvenimo būdo laida „Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu" ir jautrus pokalbis su dainininku Alanu Chošnau, apie jo gyvenimiškas patirtis, kukliai sutiktą 50-ąjį jubiliejų, pamokas, padedančias tikėti gražia ateitimi ir rašomą knygą, kurios puslapiuose nuguls sukaupti prisiminimai nuo pat vaikystės.
Palangoje sutiktas žinomas vyras pasakoja vasaras mėgstantis leisti Lietuvoje, o išvažiavimus į užsienį dažnai suriša su darbo reikalais. Atostogų įpročiai truputį pasikeitė atsiradus vaikams, tačiau Alanas juokiasi, jog didžiausias keblumas - tik padidėjęs daiktų kiekis, mat laikas, praleidžiamas kartu su šeima, yra neįkainojamai brangus, kurio nesinori į nieką kitą išmainyti.
„Kadaise aš nesitikėjau, kad turėsiu vaikų, bet Dievas mane nustebino dviem vaikais ir aš galiu dėkoti už šią dovaną, puoselėti ir užauginti juos, kaip tik galiu geriausiai. Auginant vaikus svarbu būti šeimoje kartu, svarbus santykis mano ir žmonos ir mūsų, kaip tėvų, santykis su vaikais, nes jiems reikia turėti stabilią šeimą ir jausti užnugarį augant", - laidoje teigs pašnekovas.
Visgi, paties vyro vaikystė pažymėta itin skaudžia istorija, apie kurią kalbėti paprastais žodžiais Alanui neišeina iki šiol. Gimęs lietuvės ir kurdo šeimoje, dainininkas į Lietuvą atvyko aštuonerių ir čia užaugo senelių globoje, praradęs ryšį su giminėmis, likusiais kitoje šalyje, galiausiai visai išsibarsčiusiais po pasaulį.
„Mano mama mirė man ant akių, o tėvas mane tiesiog paliko Lietuvoje pas močiutę. Buvo nelengvas periodas, bet išmokau pastovėti už save, augau praktiškai gatvėje ir toji kelionė iki dabar buvo su daug patirties, išgyvenimų, skausmo ir atradimų. Manęs niekas gyvenime nebegąsdina, visgi tas skausmas ir šeimos trūkumas liko manyje. Su tėčiu atkūrėm ryšį po 18 metų. Aš inicijavau tai, nes norėjau grįžti į Bagdadą, norėjau prisiminti, kad manyje teka kurdiškas kraujas. Kartais būna aplanko abejonės, gal to nereikėjo, gal tas ryšys mane susilpnino, nes tėvas jau susikūręs savo šeimą, bet kai pasikalbėjau su juo, supratau, kad jis didžiuojasi manimi, tik praeities ar to, kas nutiko, nebepakeisi", - jautriai atviraus dainininkas.
Ieškodamas savo vietos po saule, Alanas 1992 metais pradėjo muzikinę karjerą legendinėje grupėje „Naktinės personos" ir nors scena tapo neatsiejama vyro gyvenimo dalimi, šis etapas taip pat pažymėtas gyvenimo prasmę keičiančiais įvykiais. 1997 metų pavasarį, rengiant koncertinį turą po Lietuvą, vienos kelionės metu grupės nariai nesuvaldė automobilio ir pateko į avariją, kurios kadrus Alanas prisimena iki šiol.
„Per tą avariją man lūžo vienas kaklo slankstelis, du įskilo ir vienas pajudėjo iš vietos. Atsimenu tas akimirkas ir jos tikrai nėra linksmos. Buvau kažkur anapus ir kai po avarijos siela sugrįžo į kūną, aš jo nejaučiau, negalėjau nieko valdyti. Tuomet galvojau, kad mano gyvenimas baigėsi, nes nejutau savo kūno, bet tas stebuklas, kuris įvyko, manyje pažadino daug jausmų ir suvokimą, kad turiu vertinti gyvenimą. Po metų reabilitacijos itin vertinau pirmuosius savo žingsnius, nes buvau kaip naujai atgimęs žmogus", - pasakos Alanas.
Šie ir kiti nelengvi likimo atsiųsti įvykiai - palaipsniui keitė asmeninę Alano filosofiją, galiausiai vyrui nusprendžiant prisiminimus sudėti į kūrybą ir parašyti knygą. Vyras pasakoja prieš tris mėnesius pradėjęs pirmuosius rašymo darbus, tačiau šis projektas - tęstinis, ketinant išleisti net tris knygos dalis.
„Tai nebus biografinė knyga. Ji labiau aprėps mano pirmąjį laikotarpį, iki tol, kol atvažiavau į Lietuvą, iki 8-10 metų, mano santykį su tėvu, šeima, giminėmis, taip pat Irako bei jo sostinės Bagdado gyvenimą. Nemaža dalis bus apie mano senelį ir Chošnau giminę, kuri yra viena iš didžiausių giminių Bagdade. Vis tik, planuojam leisti ne vieną, o tris knygas. Kitas laikotarpis jau tęsis toliau apie mano gyvenimą, galiausiai pasiekiant ir šias dienas", - naujais projektais dalinsis vyras.
Apie skaudžių netekčių ir nelaimingų atsitikimų nepagailėjusį gyvenimą, apie išmoktą dėkingumą, meilę šeimai, sveiką gyvenimo būdą ir į kitą visatą nuskraidinančią muzikos sceną - pokalbyje su dainininku ir kompozitoriumi Alanu Chošnau jau šį šeštadienį, 16:30 val. per Lietuvos Ryto TV
„Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu" - tai gyvenimo būdo laida, pulsuojanti žinomų Lietuvos žmonių atostogų ritmu. Prodiuserės Gintarės Kreipavičiūtės kuriamoje kiekvienoje laidoje - vis naujas pašnekovas su dar negirdėtomis atostogų ir gyvenimo istorijomis, atgimstančiomis vaikštant prie jūros, mėgaujantis saulės spinduliais paplūdimyje, ragaujant gardžiausius pajūrio restoranų patiekalus, važinėjant dviračiais, uoste skaičiuojant bures, plaukiojant jachtoje ar kur kitur, kur nuves pats pokalbis!
„Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu" - šeštadieniais, 16:30 val. per Lietuvos ryto TV.

 

REMIA:

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-09-08 13:20
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media