2024 m. liepos 21 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Televizija

*print*

Archyvas :: “Lietuvos ryto” televiziją: Lietuva ir iš paukščio skrydžio Vaidoto Baumilos akimis

2023-08-11
 
Vaidotas Baumila ant _Bičiulių_ bokšto

Vaidotas Baumila ant _Bičiulių_ bokšto

Kelionės po Lietuvą arba po savo mylimą miestą lietuviams jau tampa įpročio dalimi. Ir tai labai džiugina. Vis dažniau, vykdami darbo reikalais, spėjame ir gražiausias bei įdomiausias Lietuvos vietas aplankyti. Nors Vaidoto Baumilos vasaros itin užimtos, nes tenka daug koncertuoti ir Lietuvoje, ir užsienyje, jis visada randa laiko stabtelti, atsikvėpti, bent trumpam užsukti į gražiausias Lietuvos vietas ir pasikrauti energijos visai likusiai dienai. Šį kartą jo keliai atvedė iki pirmojo Lietuvoje „Bitės" pastatyto apžvalgos bokšto šalia Ginučių kaimo. Dar vos prieš mėnesį šį bokštą visi vadino „Bitės" arba „Ginučių" vardu, bet šiandien bokštas jau „pakrikštytas" iš naujo. Turbūt tai vienintelis bokštas Lietuvoje turintis tiek vardų. Nenustebkite, jei kas bokštą pavadins dar ir Šiliniškių bokštu, nes šalia yra ir Šiliniškių kaimas.
Subrendo poreikis visam laikui pakrikštyti bokštą nauju - pastoviu vardu. „Bitė" paskelbė nacionalinį konkursą smagiu pavadinimu - bokštynos, o tai reiškia - šio bokšto krikštynos ir kvietė žmones siūlyti bokštui naują vardą. Buvo pasiūlyta beveik 1400 vardų, o interneto vartotojai balsavo už labiausiai patinkantįjį pavadinimą - nuo šiol bokštas vadinamas „Bičiulių" vardu. Vaidotas Baumila, įveikęs net 150 laiptelių bei šiek tiek uždusęs, pasiūlė visiems vietoje dienos treniruotės įkopti į šį apžvalgos bokštą bei prisipažino, kad jam buvo itin mielas „Bitės" bokšto vardas, nes taip jis vadina savo mylimą šunytę. Tačiau „Bičiulių" pavadinimas taip pat labai jam tinka, nes jis apjungia visus čia atvykstančius.
Kylant į viršų iki apžvalgos aikštelės, įrengtos 30 metrų aukštyje, ir pasportuoti, ir gamta pasigrožėti galima, nes pakeliui prieš akis atsiveria ošiantys miškai su vietiniais gyventojais - giesmininkais, vingiuoti kaimo keliukai ir stulbinantis trijų ežerų paveikslas. Tai Ūkojo, Pakaso ir Sravinaičio ežerai. Viso bokšto aukštis siekia net 60 metrų, tad jeigu nuspręsite pasižvalgyti, įsikibkite į turėklus, nes vaizdas gali lengvai pakutenti paširdžius.
Nuostabūs vaizdai čia atsiveria visais metų laikais kada beatvyksite. Vasarą pasitiks žalias laukų ir miškų kilimas su mėlynomis ežerų akimis, rudenį - margaspalvis gelsvų, rusvų ir raudonų spalvų peizažas, o žiemą - balta sniego marška užkloti toliai. Tad savo kelionę po Aukštaitijos nacionalinį parką galite drąsiai pradėti nuo Bičiulių bokšto.
Televizijos laidos „Misija - vasara" vedėjas Vaidotas Baumila drauge su laidos partneriu pakuočių tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas" jau antrus metus ragina ne tik pažinti Lietuvą, bet ir atostogauti tvariai, o tai reiškia - visas pakuotes, atliekas, kurias atsivežate į miškus, išsivežti atgal, išrūšiuoti ir tinkamai išmesti.
Kokių paslapčių Vaidotas sužinojo „Dūmų fabrike", kuriame kadaise buvo gaminami geriausi dalgiai pasaulyje, sužinosite šeštadienį 10.30 per "Lietuvos ryto" televiziją laidoje "Misija - vasara".
Pagarbiai,
Giedrė Genevičiūtė
Tv laidos "Misija vasara" redaktorė
Tel. 868679699 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-08-17 13:06
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media