2024 m. liepos 21 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Televizija

*print*

Archyvas :: Aktorė Ineta Stasiulytė: „Kuo daugiau dramų, tuo labiau esame kančioje“

2022-07-21
 
Aktorė Ineta Stasiulytė. Viliaus Raševskio nuotr.

Aktorė Ineta Stasiulytė. Viliaus Raševskio nuotr.

Auksė Šapelytė

 

Be galo charizmatiška, veikli, aktyvi ir energijos bei geros nuotaikos niekada nestokojanti aktorė Ineta Stasiulytė atvirauja, kad bloga savijauta jai yra pati nemėgstamiausia būsena, todėl ji ypatingai daug dirba su savimi ir savomis emocijomis. Žinoma, kiekviename sukurtame personaže ji perduoda nemažą dalį savęs, tačiau ekranuose matomos dramos ten ir pasilieka, apeidamos aktorės asmeninį gyvenimą.
Kaip ir kiekvieną vasaros šeštadienį, Lietuvos ryto TV žiūrovus savaitgalio rytą pradėti kvies gyvenimo būdo laida „Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu", kurioje kaskart širdis ir sielas atviram pašnekesiui atveria žinomi šalies pramogų, mados ir verslo pasaulio žmonės. Laidos vedėja, aktorė, moteriškos filosofijos „Pasimatuok jūrą" įkūrėja Justė Zinkevičiūtė žada, jog ir šią vasarą netrūks intriguojančių bei atvirų pokalbių apie gyvenimą, darbus ir poilsį kartu su žinomais pramogų, mados ir verslo pasaulio žmonėmis, o atostogų ritmo akiračiui praplėsti, laidoje vien kurortais prie jūros nebus apsiribota, aplankant ir kitas Lietuvos vietas, kur atostogauja šalies garsenybės.
Šį kartą kelionės stotelė - atostogautojų numylėta Palanga, kur poilsio minutes leidžia ir visiems puikiai žinoma teatro bei kino aktorė Ineta Stasiulytė. Niekada nepavargstanti, pilna gyvybės ir įkvėpimo, arba kaip pati sako, pilna beprotybės moteris atsivers atviram pokalbiui apie šeimą, darbus ir gyvenimo filosofiją, kuria vadovaujantis pavyksta visuose momentuose išlaikyti beribį optimizmą.
„Aš labai nemėgstu būti blogoje būsenoje. Negaliu to pakęsti, todėl aš darysiu viską, kad iš jos išeičiau", - laidoje prisipažins aktorė.
Geriausi pokalbiai gimsta prie kavos puodelio, todėl pasivaišinus „Vero Cafe" vasaros gėrimais, Ineta prabils ir apie savo darbo užkulisius, kuriuos drąsiai ir skambiai vadina iliuzijų pasauliu. Daugelis Inetos sukurtų personažų - be galo šmaikštūs, kurioziški, priverčiantys juoktis žiūrovus, nors pati aktorė pripažįsta, kad kartais į jų lūpas sudeda labai rimtus žodžius, kurie neturėtų versti kiekvieną kvatoti.
„Aš nesu advokatė ar stoties rajone dirbanti atstovė, tačiau aš galiu vieną vakarą ja pabūti ir labai įtikinamai. Didžioji dauguma personažų žiūrovams sukelia juoką, nors man pačiai ten nieko juokingo nėra ir aš labai rimtai vaidinu. Net ir ta pati mano kuriama Džilda, kuri kalba apie karantiną, apie karą, apie rimtus dalykus, ji sako, jog nejuokauja, tačiau visi vis tiek juokiasi", - pasakos aktorė.
Vis tik, nors Ineta vaidybos mene sukasi jau ne vieną dešimtmetį, ne kiekvienas personažas gimsta lengvai. Kas kartą į tai reikia įdėti nemažai darbo, pasitaiko ir iššūkių, tačiau aktorės profesionalumas ir pilnas atsidavimas visad padeda pasiekti geriausių rezultatų.
„Atrodo, kad personažai gimsta lengvai ir paprastai, nors iš tikro taip nėra. Žinoma, aš nejaučiu to proceso sunkumo, nes neįsitempiu, mat būnu užsiėmusi reikiamos informacijos rinkimu. Pats įkvėpimas ateina iš tos akimirkos, kiek mes čia esame amžini. Man smagu čia pabūti kuo prasmingiau praleidžiant laiką, o ne švaistyti ir tęsti savo kelionę visiškai nieko nenuveikus", - atviraus moteris.
Aktorė matoma ne tik filmuose, serialuose, teatre ar renginiuose, bet ir savo socialiniuose tinkluose, kur aktyviai užsiima nuomonės formuotojų veikla. Vis tik, Ineta pripažįsta, kad kruopščiai atsirenka su kokiais prekių ženklais dirbti, o kokių pasiūlymų, nepaisant siūlomo atlygio, atsisakyti.
„Aš žinau, jog jeigu sutiksiu reklamuoti dalyką, kuriuo pati netikiu ir kuris man nepatinka, aš nepadarysiu to natūraliai, nesvarbu kokius aktorinius sugebėjimus beturėčiau. Kitas dalykas, aš tikiu energetine reklama, taip pat ir ištikimybe, kaip elgiuosi su darbiniais pasiūlymais. Jeigu esu sau ištikima, man bus ištikimi ir tie, su kuriais dirbu", - laidoje prisipažins aktorė.
Darbai ir skirtingų personažų kūrimas užima didelę Inetos kasdienybės dalį, tačiau ne ką mažiau moters laiko reikalauja ir šeima bei čia augančios dvi dukros. Atvirumas, pagarba bei nuoširdus pokalbis yra Inetos įrankis į artimą santykį su septyniolikmete Upe ir trejų metukų Frėja.
„Kūdikį tu pagimdai, parsineši namo ir jis užaugs, bet čia prasideda, kaip mama su tuo tvarkysis ir kas jos galvoje darysis. Vaikai atima visą laiką, todėl svarbu kiek spėji, kiek sugebi tas akimirkas išnaudoti sau. Aš išnaudoju mikroskopines akimirkas. Net vaikus palikusi namie prie stalo, kavos einu sau darytis lėtu žingsniu, pakeliui sustoju suvalgyti saldainį, be streso", - atviraus moteris.
Inetos kasdienybė kupina juoko ir lengvumo. Čia taip pat apstu įvairiausių veiklų ir kūrybinių projektų, tačiau nepaisant įtempto ritmo, ji vis tiek randa laiko atostogoms ir ypač, pabuvimui gamtoje, kurioje atranda taip reikiamą vidinę ramybę.
„Džiaugsmas ir besąlyginė meilė viskam, kas gyva yra pati aukščiausia vibracija, todėl mes gerai jaučiamės miške, kur galime gauti tai, ko mums reikia. Žiūri į medį, jisai ne stovi, jis auga, ar lietus, ar audra, šakos gi nesiraito ir nesiskundžia, kaip nesmagu. Gamtoje nėra dramų. Kuo daugiau mes turime dramų, tuo labiau esame kančioj", - su laidos žiūrovais savuoju požiūriu dalinsis aktorė.
Iš kur Ineta Stasiulytė semiasi įkvėpimo, kaip gyvenime išlaikyti pozityvų požiūrį net ir sudėtingiausiose situacijose ir kokia filosofija vadovaujasi aktorė - visi atsakymai jau šį šeštadienį, 8:30 val. per Lietuvos ryto TV!
„Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu" - tai gyvenimo būdo laida, pulsuojanti žinomų Lietuvos žmonių atostogų ritmu. Prodiuserės Gintarės Kreipavičiūtės kuriamoje laidoje - vis naujas pašnekovas su dar negirdėtomis atostogų ir gyvenimo istorijomis, atgimstančiomis vaikštant prie jūros, mėgaujantis saulės spinduliais paplūdimyje, ragaujant gardžiausius pajūrio restoranų patiekalus, važinėjant dviračiais, uoste skaičiuojant bures, plaukiojant jachtoje ar kur kitur, kur nuves pats pokalbis!
„Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu" - šeštadieniais, 8:30 val. per Lietuvos ryto TV.

 

 

Daugiau informacijos:
Auksė Šapelytė
aukse.sapelyte@gmail.com
+370 67547808

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-08-13 11:08
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media