2024 m. liepos 14 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Televizija

*print*

Archyvas :: „Lietuvos ryto“ televizija. Senjorė Kristina: „Nesuprantu, kodėl reikia bijoti pensijinio amžiaus“

2022-10-22
 
Tomo Petrovskio nutrauka

Tomo Petrovskio nutrauka

64-erių metų Kristina Velijeva - sukasi it vijurkas. Ji keliauja, sportuoja, neria vašeliu, vaikšto į teatrus ir kaip pati sako, neturi laiko skųstis gyvenimu. Negana to, kad moteris aktyviai žaidžia diskgolfą, ji turi ir didelių ekstremalių norų. Vienas jų - pirmą kartą prasilėkti su sportiniu automobiliu lenktynių trasoje ir jos amžius tam nėra jokia riba, nes Kristinos teigimu, išėjus į pensiją visas laiką ji gali skirti sau.
Šeštadienio rytais „Lietuvos ryto" televizijos žiūrovus jau ketvirtą savaitę žadina laida „Pirmi kartai. 60+", kurioje dalinamasi ne tik senjorams aktualia šių dienų informacija, bet ir unikaliomis istorijomis, kurių herojai, laužydami mitus apie savo amžių, išpildo ilgai kauptas svajones ir pasiryžta išbandyti dalykus pirmą kartą savo gyvenime.
Laidos vedėja Laura Balčiūtė su 64-erių metų Kristina Velijeva susitiks Elektrėnų diskgolfo parke. Šį golfo principu žaidžiamą sportą moteris atrado neseniai, tačiau jau gali džiaugtis ne vienu medaliu ir Lietuvos senjorų tarpe moterų grupėje užimama antrąją vieta.
„Aš nesuprantu, ko gali bijoti jaunas žmogus, kalbėdamas apie neišvengiamai kažkada ateisiantį pensijinį amžių. Jeigu tai sutapatinsi su nuobodžia senatvė, tada taip, tačiau aš tikiu, kad yra ir nuobodžių jaunų žmonių, kurių gyvenimas apsiriboja tik kompiuterio ar televizoriaus ekranu. Tačiau yra ir mano amžiaus žmonių, kurie keliauja, atranda save naujose veiklose. Tu turi laisvo laiko, vaikai užauginti, anūkais gali pasidžiaugt, nes jų auginimo rūpesčiai atitenka tėvams, o visas gyvenimas lieka tik tau. Svarbiausia, jog būtų sveikatos", - laidoje drąsiai tvirtins senjorė.
O kol tos sveikatos Kristinai užtenka, ji ne tik kad nesėdi namuose, bet ir puoselėja kitą savo aistrą - keliones. Kartu su draugėmis drąsiai vyksta svetur, pačios susiplanuoja išvykos detales, nusiperka bilietus, o svetimoj šaly - išsinuomoja automobilį ir leidžiasi į kelią.
„Investuoti negaila į du dalykus: išsilavinimą ir keliones, nes neatsimeni, ką prieš dešimt metų avėjai ar kokia buvo suknelės arba palto spalva, bet tikrai atsiminsi, kad buvai vienoje ar kitoje šalyje ir kaip ten buvo smagu, su kuo važiavai. Visą tai lieka, o materialūs dalykai išnyksta", - atviraus Kristina.
Tačiau šioje laidoje ne tik pasakojamos aktyvių senjorų įkvepiančios istorijos, bet ir suteikiama jiems proga išpildyti savo troškimus ir išbandyti dalykus pirmą kartą gyvenime. Kristina jau seniai turėjo ekstremalų norą - pralėkti Nemuno žiedo trasą sportiniu automobiliu. Ar kils jai baimė prieš išlekiant į trasą ir kokios emocijos senjorę aplankys po pravažiavimo - pamatykite jau šeštadienį, 10 val., per „Lietuvos ryto" televiziją.
KITA LAIDOS TEMA: METŲ SENJORŲ RINKIMAI
Atėjus rudeniui, kartu su spaliu - senjorų mėnesiu - Lietuvoje trečią kartą organizuojamas konkursas „Metų senjoro rinkimai". Šios idėjos autorė ir laidos „Pirmi kartai. 60+" vedėja Laura Balčiūtė sako, kad šie rinkimai viską keičia iš pagrindų. Tarptautiniai tyrimai rodo, kad Lietuvoje tik 11 proc. vyresnio amžiaus asmenų yra aktyviai įsitraukę į visuomeninį gyvenimą ir mūsų šalis užima tik 27-tą vietą tarp Europos sąjungos valstybių, o tokie apdovanojimai sukuria teigiamą senjorų įvaizdį, paskatina juos dalyvauti, įsitraukti į veiklas ir keisti visuomenės požiūrį į vyresnio amžiaus žmones.
„Su šiuo renginiu mes griauname visus mitus apie pensijinį amžių, kad jaunimas matytų kitokį senėjimą ir kad ta senatvė priklauso tik nuo pačio žmogaus. Šie rinkimai turi ir gilesnę prasmę. Jie yra labai svarbūs visuomenei, nes tai yra dėmesys Lietuvos senjorams ir padėka jiems už tai, kad jie yra. Šiais metais sugalvojome naujas nominacijas: metų veikliausias, metų keliautojas, metų socialiai atsakingas ir metų aplinkos puoselėtojas", - laidoje pasakos Laura.
Iki spalio 28 d. portale https://60plius.lt/ vyksta dalyvių registraciją. Pasibaigus registracijai iki lapkričio 6 d. vyks balsavimas. Kiekvienoje iš keturių nominacijų bus išrinkta po keturis senjorus, iš kurių vėliau renkamas Metų senjoras ir kiti nugalėtojai.
KITA LAIDOS TEMA: KAIP IŠSAUGOTI SĄNARIŲ SVEIKATĄ?
73-ejų metų kaunietė Vida šiandien juokauja, kad jos sąnarių problemos prasidėjo dar anksti jaunystėje, ties mokyklos šokiais. Ir tai buvo tik pradžia jos ir jos sąnarių sveikatos istorijoje, mat neapdairūs peršalimai, paslydimai ar lūžiai paliko savo pėdsaką, primenantį iki šiol.
„Vienuoliktoje klasėje buvau šokiuose, palydėjo mane klasės draugas, o žiema, su batukais, su kojinaitėmis, pastovėjom, paplepėjom ir gavau kojų sąnarių uždegimą. Taip baigėsi mano didieji lankstymai, buvau net atleista nuo kūno kultūros pamokų. Buvo ir daugiau traumų, po kurių ir dabar atsiranda papildomi skausmai, ypač kai keičiasi oro sąlygos. Tuomet jaučiu maudimą ir kojose, ir rankose", - savo istorija dalinsis senjorė Vida Juškienė.
Spęsdama šias bėdas, Vida sužinojo, jog vertėtų maisto papildais papildyti kolageno atsargas. Kolagenas - siūlo pavidalo baltymas, kuris sudaro didžiąją dalį žmogaus organizmo jungiamųjų audinių. Jis atsakingas už odos, raumenų, kaulų, raiščių funkcijų užtikrinimą. Su amžiumi kolageno sintezė organizme mažėja, todėl jo pagaminame mažiau nei suardome. Teigiama, jog nuo 25-erių metų kiekvienais metais mūsų organizmas praranda pusantro procento organizme esančio kolageno.
„Žmogaus organizme yra daugiau nei 20 skirtingų kolageno rūšių, tačiau patys svarbiausi mums yra I, II ir III tipo kolagenai. I tipo kolagenas daugiausiai randamas odoje, II tipo - kremzlėse, III - akių tinklainėje bei kapiliaruose. Kuomet kolageno preparatuose yra įdėto vitamino C, jis sustiprina kolageno funkciją. Tokius maisto papildus vartoti rekomenduojame ypač tiems, kurie sportuoja ar dirba fizinį darbą. Kolageno nauda įrodyta ir tiems žmonėms, kuriems neseniai atliktos sąnarių operacijos, buvę traumų", - patarimais dalinsis vaistininkė Toma Gečienė.
Laida „Pirmi kartai. 60+" - puikus įrodymas, kad troškimui mėgautis gyvenimu amžiaus ribos nėra. Senjorai, jų pirmi kartai bei aktualiausios naujienos - šeštadienį, 10 val., tik per „Lietuvos ryto" televiziją.
Auksė Šapelytė
aukse.sapelyte@gmail.com
+370 67547808
Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-10-22 11:12
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media