2024 m. liepos 14 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Televizija

*print*

Archyvas :: LRTK rekomenduoja neretransliuoti rusiškų televizijos programų

2022-09-16
 
Birutė Keršienė,
Lietuvos radijo ir televizijos komisija
 
Lietuvos Respublikos Seimui nusprendus nepaprastąją padėtį pratęsti tik pasienyje su Baltarusijos Respublika ir Rusijos Federacija nustos galioti ir draudimas retransliuoti ar platinti internete Lietuvos Respublikos teritorijoje Rusijos Federacijos ar Baltarusijos Respublikos įsteigtų, tiesiogiai ar netiesiogiai valdomų, kontroliuojamų ar finansuojamų subjektų radijo ir televizijos programas.
LRTK primygtinai siūlo Lietuvoje veikiantiems televizijos programų retransliuotojams ir platintojams internete vengti retransliuoti tokias televizijos programas.
LRTK atkreipia dėmesį į tai, jog yra parengtos ir Seime jau užregistruotos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos, perkeliančios draudimą retransliuoti ar platinti internete televizijos programas, kuris galiojo įvedus nepaprastąją padėtį visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.
LRTK primena, kad nuo Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios išaugus grubiems tarptautinių ir nacionalinių teisės aktų pažeidimams, grėsmę nacionaliniam saugumui keliančios skleidžiamos informacijos atvejams, karo propagandos ir tautinės neapykantos kurstymui, tendencingos dezinformacijos skleidimui, Europos Sąjungai bei JAV pritaikius Rusijai ekonomines sankcijas, Lietuvos Respublikos Seimui įvedus nepaprastąją padėtį šalyje, LRTK ėmėsi visų teisinių priemonių, siekdama užkirsti priešiško turinio platinimą Lietuvoje.
LRTK priėmė sprendimus sustabdyti laisvą rusų kalba retransliuojamų 9 televizijos programų priėmimą, 32 su bendrove „Gazprom-Media" susijusių televizijos programų platinimą, 92 interneto svetainių, skelbiančių Kremliaus propagandinį turinį, veiklą Lietuvos Respublikos teritorijoje. Be to, LRTK kreipėsi į vaizdo dalijimosi platformą YouTube bei ją valdančią technologijų bendrovę Google dėl dezinformacinio turinio pašalinimo.
Tačiau, atsižvelgdama į tikėtinus rusakalbių Lietuvos gyventojų poreikius turėti platesnę galimybę žiūrėti įvairesnį žiniasklaidos turinį televizijos programose rusų kalba, LRTK rekomendavo retransliavimo paslaugas Lietuvoje teikiantiems telekomunikacijų operatoriams įtraukti į savo retransliuojamų programų sąrašą ukrainietiškas televizijos programas, bei retransliuoti daugiau nepriklausomos žiniasklaidos televizijos programų rusų kalba Lietuvoje.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-09-16 11:24
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media