2024 m. liepos 14 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Televizija

*print*

Archyvas :: Nauja TV laida ragins senjorus į savo gyvenimą įtraukti kuo daugiau pirmų kartų

2022-09-25
 
Tomo Petrovskio (tomasfoto.lt) nuotrauka

Tomo Petrovskio (tomasfoto.lt) nuotrauka

Auksė Šapelytė

 

Nuo spalio 1-osios dienos „Lietuvos ryto" televizijoje startuoja nauja laida „Pirmi kartais 60+". Joje žiūrovų laukia ne tik daug naudingos informacijos senjorams aktuliais klausimais, bet ir unikalių istorijų, kurių herojai, laužydama mitus apie savo amžių, išpildys ilgai kauptas svajones ir pasiryš išbandyti dalykus pirmą kartą savo gyvenime.
Laidos vedėja Laura Balčiūtė su senjorais dirba jau ne vienerius metus. Jos iniciatyva leidžiamas nemokamas žurnalas „60+" ir kartu su šiuo projektu rengiami įvairiausios renginiai sėkmingai suburia didžiulį ratą garbingą amžių pasiekusių žmonių, kuriems bėgantys metai tėra skaičiai pase, nė kiek neapribojantys jų noro gyventi aktyviai ir veikliai. Moteris pasakoja, jog ši naujoji laida bus kupina naujienų, aktualių senjorams, o pasakojamos asmeninės herojų istorijos ir jų išbandyti pirmieji kartai privers žavėtis, kokie drąsūs ir veržlūs yra Lietuvos žmonės, peržengę šešiasdešimties metų ribą.
„Sakoma, jog esi jaunas ir gyvas tol, kol dar turi pirmų kartų. Būtent jais mes ir skatinsime senjorus pildyti savo gyvenimą. Laida susidės iš dviejų dalių: pirmojoje visada pasidalinsime žiūrovams aktualia informacija: kalbėsime apie pensijų didinimą, šildymo sezono kompensacijas, metų senjorų tarybos rinkimus, sveikatos programas, pristatysime naujausius renginius, iniciatyvas ir projektus, skirtus būtent senjorams. O antrojoje dalyje pasidalinsime laidos herojaus ar herojės istorija, sužinosime, kokių užslėptų svajonių ir troškimų jie turi bei tai išpildysime, leisdami jiems patirti naujus dalykus savo gyvenime pirmą kartą", - pasakoja naujosios laidos vedėja.
Laura atvirauja, kad senjorai, nepriklausomai nuo savo amžiaus, vis dar turi ne tik didelių tikslų, bet ir itin drąsių siekių, kuriems kartais pasiryžti neužtenka drąsos net ir jaunimui. Vienas tokių pirmų kartų, išbandytas kartu su laidos heroje, buvo naujas potyris ir pačiai laidos vedėjai.
„Mane asmeniškai nustebino senjorų norai, nes jie tokie drąsūs ir ekstremalūs. Maniau, kad senjorai bus santūresni, ramesni ir juos bus sunku įkalbinti išbandyti kažką naujo, bet jie patys pasisako savo norus, kaip pasivažinėjimas lenktyniniu automobiliu, grožio injekcijos, erotinės fotosesijos, pažintys su žinomais žmonėmis, šokių bei kulinarijos pamokos ar net skrydis oro balionu. Pastarasis pirmas kartas buvo net ir man, todėl kartu su laidos heroje išgyvenome visas emocijas: nuo pirminės baimės iki kūną kutenančio adrenalino", - įspūdžiais dalinasi Laura.
Projektas „60+" jau sėkmingai gyvuoja daugiau nei penkerius metus, tačiau anot jo iniciatorės, senjorai per šį laikotarpį mažai kuo pasikeitė, mat jie visada buvo veiklūs ir aktyvūs. Dideli pokyčiai yra matomi aplinkos požiūryje į juos, kaip į pilnaverčius visuomenės dalyvius, o senatvė, ypač jaunimo akyse, nebesisieja su gyvenimo pabaiga.
„Senjorai visada buvo geros nuomonės apie save ir savo amžių, labiau keičiasi jaunimo požiūris į senatvę, kad ji nėra varginanti, kad ji gali būti graži ir kad nereikia bijoti to etapo, kai išeinama į pensiją. Gyvenimas nenutrūksta kaip gitaros styga, senjorai toliau gyvena savo gyvenimą, turi tuos pačius hobius, kuriuos puoselėja nuo vaikystės, yra veiklūs ir aktyvūs. Ši laida puikiai tą ir parodo, kad senjorai nori naujovių, jie nori išbandyti kažką naujo, nori patirti naujų įspūdžių ir pirmų kartų", - teigia vedėja.
Jau daugybę metų Laura kiekvieną dieną bendrauja su įvairiausių gyvenimo spalvų mačiusiais senjorais, tačiau kaskart ji vis dar randa ko iš jų pasimokyti. Vienų istorijos priverčia nubraukti ašarą, kitų kelia plačiausią šypseną, tačiau anot Lauros, jos veikla ir pažintys su garbingo amžiaus žmonėmis atneša esminį suvokimą - kaip yra svarbu branginti gyvenimą ir kiekvieną prabėgančią dieną jame.
„Iš senjorų išmokstu pamokančių dalykų, kad tai, ką nori daryti, reikia daryti dabar. Neatidėlioti ir nešvaistyti laiko, nes ateis toks metas, kai to padaryti jau tiesiog nebegalėsi. Nebus tinkamų aplinkybių ar nebeleis sveikata. Gyvenimas yra be galo trapus, jis labai greitai prabėga ir net nespėji pastebėti, kaip širdyje vis dar skaičiuoji jaunystės metus, o kūnas jau ima tam prieštarauti, primindamas apie ilgą nugyventą gyvenimą. Todėl viską reikia daryti šiandien ir gyventi šia diena", - ragina Laura.
Laida „Pirmi kartai. 60+" - puikus įrodymas, kad troškimui mėgautis gyvenimu amžiaus ribos nėra. Senjorai, jų pirmi kartai bei aktualiausios naujienos - nuo spalio 1 d., kiekvieną šeštadienį, 10 val., tik per „Lietuvos ryto" televiziją.

 

 

Daugiau informacijos:
Auksė Šapelytė
aukse.sapelyte@gmail.com
+370 67547808

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-09-25 10:40
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media