2024 m. birželio 23 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Televizija

*print*

Archyvas :: Laidoje „Sveikatos medis“ – netikėti pokyčiai: prie Irenos Pivoriūnienės prisijungė nauja vedėja Laura Balčiūtė

2021-01-21
 
Irena Pivoriūnienė ir Laura Balčiūtė, Laidos

Irena Pivoriūnienė ir Laura Balčiūtė, Laidos

Jau devynis sezonus gyvuojanti, TV8 televizijos žiūrovų pamilta medicinos laida „Sveikatos medis" naujuosius metus pradėjo atsinaujinusi. Prie ilgametės laidos vedėjos gydytojos Irenos Pivoriūnienės prisijungė iniciatyvos „60+" sumanytoja Laura Balčiūtė. Moteris atvirauja - nors pasiūlymas tapti laidos vedėja jai buvo netikėtas, tačiau naujam iššūkiui ji ryžosi nedvejodama.
Aktyvi ir veikli mama Laura Balčiūtė niekada nestokojo originalių idėjų ir gyvenimo kasdienybę praskaidrinančių projektų. L.Balčiūtė taip pat glaudžiai susijusi su medicina - ji studijavo akušeriją, o prieš keletą metų nusprendė imtis altruistiškos veiklos - pradėjo leisti nemokamą žurnalą „60+", skirtą senjorams. Šių metų pavasarį šis leidinys švęs savo ketverių metų gimtadienį, o moteris džiaugiasi, galėdama keisti visuomenės požiūrį į senjorus ir šį garbingą gyvenimo etapą.
„Mintis tokiam žurnalui gimė iš didžiulės meilės ir pagarbos savo seneliams. Jų dėka supratau, kad reikia gerbti ir rūpintis kitais žmonėmis. Bendraudama su senjorais pajutau didžiulę gyvenimo pilnatvę. Norėjosi atsidėkoti jiems, už tai ką jie išgyveno, ką padarė dėl mūsų. Tai, ko gero, vienintelis toks nemokamas leidinys, skirtas būtent šios kartos atstovams, kuriame dalinamės įdomiomis istorijomis, patarimais ir būtent senjorams aktualiomis temomis. Žurnalas, leidžiamas kas 2 mėnesius, yra išgraibstomas jo skaitytojų, senjorams to reikia ir džiaugiuosi, kad tai pradėjau daryti", - pasakoja leidinio sumanytoja.
Pasak Lauros, gyvenimas, sulaukus garbingo amžiaus, tikrai nesibaigia ir netampa nuobodus, kaip daugeliui atrodo iš šalies. Dalyvaudama trečio amžiaus universitetų renginiuose, bendraudama su senjorų bendruomenėmis, moteris džiaugiasi vyresnių žmonių neblėstančiu smalsumu, veiklumu ir noru toliau mėgautis gyvenimo malonumais.
„Mano pačios požiūris į senjorus pasikeitė, kuomet ėmiau dalyvauti jų susitikimuose, pamačiau, kokie jie aktyvūs - šoka, dainuoja, mini įvairias šventes, švenčia gimtadienius. Aš visą laiką norėjau pakeisti visuomenės mąstymą apie senjorus. Kartais susitikus su partneriais išgirstu, kad senjorai nėra jų auditorija, tarsi jie būtų nurašyti ir nebereikalingi. Bet taip nėra. Žinoma, yra visokių senjorų, kaip ir visokių jaunų žmonių, kurie nepatenkinti ar nelaimingi, tačiau tie senjorai, su kuriais bendrauju aš ir mano žurnalas, yra veiklūs, dalyvauja, buriasi į organizacijas, keliauja, lanko universitetus. Gyvenimas nesibaigia įžengus į senjorų gretas, jis tik prasideda. Kuomet vaikai užauginti, visi darbai nudirbti - visą laiką gali skirti tik savo poreikiams. Kai pasensiu, aš pati norėčiau tokį gyvenimą gyventi", - tikina Laura.
Šių metų pradžioje moteris ir pati sulaukė intriguojančio pasiūlymo, kuriam sutiko net nedvejojus. Ji prisijungė prie jau devynis sezonus skaičiuojančios TV8 televizijos medicinos laidos „Sveikatos medis" komandos ir tapo antrąją laidos vedėja. Nors Laura iki tol buvo dalyvavusi keliuose televiziniuose pokalbiuose, davusi interviu, tačiau tokia vedėjos patirtis - jai pirmoji.
„Pirmąją filmavimo dieną bijojau ir drebėjau kaip pušies lapas. Tačiau visą tai priėmiau kaip naują, neįkainojamą patirtį. Noriu kažką naujo išbandyt gyvenime, todėl sulaukus pasiūlymo net nedvejojau, sutikau iš karto. Esu iš tų moterų, kurios drąsiai neria į naujas avantiūras, nors visuomet klausau širdies balso - jei nors truputį dvejoju, galbūt tas pasiūlymas nėra skirtas man, bet jeigu sutinku iš karto - viskas eis tinkamu ir sėkmingu keliu", - džiaugiasi naujoji laidos vedėja.
Laidos „Sveikatos medis" prodiuserė Vaida Skaisgirė tikina, jog pakviesti Laurą tapti viena laidos vedėjų buvo puikus sprendimas. Devintąjį sezoną pradėjęs televizinis medicinos projektas yra subūręs ištikimų žiūrovų ratą, tačiau, anot prodiuserės, pokyčiai visada yra į nauda, tad su šia naujiena laida sustoti neketina ir artimoje ateityje laukia dar daugiau naujų pokyčių.
„Pandemija mums visiems skaudžiai priminė banalią tiesą - jog sveikata yra pats didžiausias turtas. Nesvarbu, ar esi jaunas, ar vyresnio amžiaus - bėdos ir ligos nesirenka, jos užklumpa netikėtai, neplanuotai, kartais pačiu netinkamiausiu laiku gyvenime. Tad rūpintis sveikata, tikrintis profilaktiškai, stiprinti imunitetą reikia tuomet, kol dar esi sveikas, todėl laidoje kalbame ne tik apie pažangiausius ir naujausius gydymo būdus, medicinos inovacijas, bet ir apie ligų prevenciją, sveiką gyvenseną, naudingos informacijos siekiame pateikti įvairaus amžiaus auditorijai",- pasakoja laidos prodiuserė.
Laidų kūrėja intriguoja - Lauros prisijungimas prie komandos nėra vienintelė naujovė, kuri laukia laidos žiūrovų.
„Laida gyvuoja jau devynis sezonus, šio projekto dėka mano veikla apskritai smarkiai išsiplėtojo medicinos ir farmacijos srityse - įvairioms kompanijoms, organizacijoms ir panašiai kuriu ir įgyvendinu socialines, komunikacijos ir kitas kampanijas, prisidedu prie įvairių kitų medicininių projektų. Taip bendraujant su medicinos bendruomene kilo mintis, jog laida, kaip ir medicina, turi augti ir tobulėti sparčiau. Planuoju dar ne vieną netikėtą, tačiau reikalingą naujieną. Viliuosi, jog tai patiks mūsų laidos žiūrovams",- pasakoja V. Skaisgirė.
Devintąjį sezoną medicinos laida „Sveikatos medis" pradėjo atsinaujinusi - prie ilgametės laidos vedėjos, gydytojos Irenos Pivoriūnienės prisijungia veikli ir aktyvi mama, iniciatyvos „60+" įkūrėja Laura Balčiūtė. Laida ir toliau džiugina žiūrovus nuoširdžiomis ir jautriomis padėkomis gydytojams tiesiai iš pacientų lūpų, dalina patarimus, kaip užkirsti kelią klastingoms ligoms, pažindina su naujausiais pasiekimais medicinoje ir atsako į visiems rūpimus klausimus apie sveikatą.
„Sveikatos medis" - tai laida, nestokojanti svarbiausių medicinos aktualijų bei patarimų, jautrių ir abejingų nepaliekančių gyvenimiškų istorijų tiek iš gydytojų, tiek iš pacientų lūpų.
Medicinos laida „Sveikatos medis", kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas - sekmadieniais, 15 val. per TV8!
Auksė Šapelytė
TV TOPAS 
Projektų koordinatorė
aukse@tvtopas.lt
aukse.sapelyte@gmail.com
+370 67547808
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-02-11 10:19
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media