2019 m. gegužes 26 d., Sekmadienis

Televizija

*print*

Archyvas :: LRT „Panoramoje“ – nauja aštrių pokalbių rubrika „Dienos tema“

2018-07-30
 
E. Genio/LRT nuotr

E. Genio/LRT nuotr

„Ko tikrai žiūrovai gali tikėtis, tai aštrių klausimų", - įsitikinusi Rita Miliūtė, jau nuo rugpjūčio 1 d. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Panorama" kartu su kitais keturiais apžvalgininkais, taip pat žinomais aktualijų žurnalistais, vesianti naują pokalbių rubriką „Dienos tema". Be Ritos Miliūtės, „Dienos temoje" interviu rengs Indrė Makaraitytė, Nemira Pumprickaitė, Audrius Matonis ir Vladimiras Laučius. 
Nuo rugpjūčio prie LRT žurnalistų komandos prisijungsianti politikos apžvalgininkė Indrė Makaraitytė įsitikinusi, kad žiūrovui yra labai svarbus tinkamas pašnekovas, o žurnalistų funkcija - sumaniai prisikasti prie tiesos. „Neretai kalbinami žmonės, kurie tik samprotauja, bet tokie pašnekovai nėra įdomūs žiūrovui. Stengsimės kalbinti tą smaigalį - žmogų, kuris yra tiesiogiai atsakingas už diskusijos objektu tapusią problemą. Tiesa, politikai yra linkę nepasakyti visko, ką žino ar planuoja, todėl mūsų užduotis yra sumaniai išgauti tą tiesą", - kalba netrukus startuosiančio LRT žurnalistinių tyrimų skyriaus vadovė I. Makaraitytė.
„Politikus kalbinu jau daug metų ir visada tai dariau atsakingai, tad kaip ir nebus nieko naujo. Tačiau LRT kartelė užkelta tikrai aukštai. Be to, dirbsiu su dar labiau už mane patyrusiais kolegomis, tad turėsiu į ką lygiuotis ir ko siekti", - įsitikinusi I. Makaraitytė.
Buvęs LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnybos vadovas Audrius Matonis priduria, kad aktualijų rubrikos vedėjai turėtų kuo geriau atskleisti pašnekovo poziciją, o ne piršti vieną ar kitą nuomonę. „Žiūrovai turi patys nuspręsti, kuri nuomonė jiems priimtinesnė, o argumentacija yra stipresnė. Nemanau, kad kalbintojo užduotis yra įpiršti žiūrovui vieną ar kitą nuomonę. Jo užduotis yra atskleisti tos nuomonės turėtojus ir padėti žiūrovams pačiam spręsti", - teigia žurnalistas.
Pataruosius dešimt metų „Panoramai" vadovavęs A. Matonis siekia, kad naujoji žinių laidos rubrika būtų autoritetinga ir nepriekaištingos reputacijos: „Jaučiu didelę atsakomybę nenuvilti LRT TELEVIZIJOS žiūrovų."
Pasak dar vieno aktualijų laidos vedėjo, portalo LRT.lt vyriausiojo redaktoriaus Vladimiro Laučiaus, laidą vesiančios kolegės ir kolega - tikri žurnalistikos profesionalai, kuriuos visus sieja atsidavimas ir įsipareigojimas nacionaliniam transliuotojui ir jo auditorijai, aukštiems LRT standartams.
„Tai, kad laidą ves penki žurnalistai su skirtingomis patirtimis, nesidubliuojančiomis profesinėmis ir gyvenimiškomis prielaidomis, manau, yra geras dalykas. Toks sprendimas gali suteikti laidai daugiau įvairovės ir žiūrovų pasitikėjimo. Žinoma, daug kas priklausys nuo kiekvieno vedėjo pastangų ir profesinės atsakomybės", - įsitikinęs V. Laučius.
Laidos „Teisė žinoti" kūrėja ir vedėja žurnalistė R. Miliūtė pažada, kad neleis pašnekovams išsisukti nuo nemalonių klausimų. „Galiu patikinti, kad pašnekovai bus spaudžiami atsakyti į klausimus, kuriuos mes, žurnalistai, užduosime žiūrovu vardu, nes jie patys to padaryti negali. Galiu pažadėti, kad neleisiu pabėgti nuo klausimų. Ko tikrai žiūrovai gali tikėtis, tai aštrių klausimų", - teigia R. Miliūtė.
Kaip teigia dar viena aktualijų žurnalistė, LRT TELEVIZIJOS aktualijų laidos „Savaitė" vedėja Nemira Pumprickaitė, kiekvienas pašnekovas jos laidoje yra lyg svečias namuose, todėl pagarba - svarbiausias diskusijos akcentas.
„Bet kuriuo atveju, su laidos pašnekovu pirmiausia elgiuos pagarbiai. Kai pasikviečiu svečius į namus, nesakau, kad jis yra kvailas ir kad jis man nepatinka. Kritikai yra reikalingi argumentai, o ne nuomonė. Gali būti, kad mes pripratome prie tokio žurnalistinio įvaizdžio: pyksta, rėkia, kritikuoja, dar kumščiu trinkteli į stalą. Aš manau, kad ir su šypsena galima paklausti labai daug nemalonių klausimų ir gauti gerų atsakymų" , - tikina N. Pumprickaitė.
Virginija Bunevičiūtė
Atstovė ryšiams su visuomene
S. Konarskio g. 49,
LT-03123 Vilnius
Tel. +3705 236 3240
Mob. +370 686 91963
Faks. +370 5 2363208
lrt@lrt.lt www.lrt.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-07-30 13:22
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media