2020 m. gruodžio 4 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Lietuvos radijo ir televizijos komisija atkreipė dėmesį į Latvijos nacionalinės elektroninių žiniasklaidos priemonių tarybos sprendimą

2020-07-01
 
Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau - LRTK) atkreipė dėmesį į Latvijos nacionalinės elektroninių žiniasklaidos priemonių tarybos (NEPLP) sprendimą uždrausti retransliuoti septynis RT kanalus ir jos raginimą kitas Bendrijos nares padaryti tą patį. 
„LRTK yra pasirengusi priimti sprendimus dėl kanalų sustabdymo pagal Europos Sąjungos sankcijas, jei būtų gauta kompetentingos už sankcijų įgyvendinimą Lietuvos užsienio reikalų ministerijos išvada " - pabrėžė LRTK pirmininkas Mantas Martišius. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad keletą Latvijoje uždraustų kanalų Lietuvoje retransliuoja trys įmonės iš 45. 
RT, kuri anksčiau vadinosi „Russia Today", yra televizijos kanalų tinklas, transliuojantis anglų, ispanų, arabų bei kitomis kalbomis ir skleidžiantis Kremliui palankų turinį. NEPLP naujienų agentūrai BNS nurodė, kad draudimas taikomas šiems televizijos kanalams: RT, „RT HD", „RT Arabic", „RT Spanish", „RT Documentary HD", „RT Documentary" ir „RT TV". Latvija šiuos kanalus uždraudžia todėl, kad RT kontroliuoja Dmitrijus Kiseliovas, įtrauktas į asmenų, kuriems ES taiko sankcijas, sąrašą dėl savo svarbaus vaidmens Rusijos propaganda remiant 2014 metais įvykdytą Krymo aneksiją ir tebesitęsiančią Rusijos karinę veiklą Ukrainos rytuose ir pietryčiuose.

 

Daugiau informacijos:
Juliana Dunovska
Visuomenės informavimo skyriaus
vyriausioji specialistė
Lietuvos radijo ir televizijos komisija
Šeimyniškių g. 3 A, LT-09312 Vilnius
Tel.: (85) 233 06 60
Mob. 8 626 79032
El. paštas juliana.dunovska@rtk.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-07-01 19:15
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media