2024 m. liepos 18 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Lietuvos radijo ir televizijos komisija derina veiksmus dėl galimybės sustabdyti visų su „GazpromMedia“ susijusių rusiškų TV programų retransliavimą Lietuvoje. YouTube pašalino rusiškos propagandos te

2022-03-02
 
Dėl nuolatos stebimų tarptautinių ir nacionalinių teisės aktų grubių pažeidimų, grėsmę nacionaliniam saugumui keliančios skleidžiamos informacijos, karo propagandos ir tautinės neapykantos kurstymo, tendencingos dezinformacijos skleidimo 2022 m. vasario 25-28 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija jau yra laikinai - nuo 3 iki 5 metų - sustabdžiusi 8 rusų kalba retransliuojamų propagandinių televizijos programų („Planeta RTR", „Rossija 24", „NTV Mir" ir „Belarus 24", „Pirmais Baltijas Kanals Lietuva" („PBK"), „TVCi", „MIR24" ir „RBK-TV") retransliavimą Lietuvos Respublikos teritorijoje.
Visgi, atsižvelgdama į Europos Sąjungos bei Jungtinių Amerikos Valstijų pritaikytas sankcijas Rusijos Federacijai, kurios nustato tam tikrus finansinius apribojimus ir Rusijos Federacijos bankui „Gazprombank", kuris valdo „GazpromMedia", Lietuvos radijo ir televizijos komisija mano, kad būtų teisinga ir būtina sustabdyti ir visų su „GazpromMedia" - kuri gauna finansines pajamas iš Lietuvoje retransliuojamų televizijos programų, bei tokiu būdu padeda išlaikyti Rusijos Federacijos valdžios režimą, televizijos programų retransliavimą.
Siekdama tai įgyvendinti Lietuvos radijo ir televizijos komisija derina veiksmus su Lietuvos Respublikos Vyriausybe, siekiant atlikti tam būtinus teisės aktų pakeitimus.
*
YouTube pašalino platformoje veikusių Lietuvos radijo ir televizijos komisijos sustabdytų rusų kalba retransliuojamų televizijos kanalų: „Rossija 24", „NTV Mir", „Belarus 24", „PBK Lietuva", „TVCi", „MIR24" ir „RBK-TV" paskyras.
Nustačiusi grėsmę nacionaliniam saugumui keliančią skleidžiamą informaciją, karo ir tautinės neapykantos kurstymą, tendencingos dezinformacijos skleidimą bei atsižvelgdama į informacinio karo keliamą grėsmę, 2022 m. vasario 26 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija kreipėsi į YouTube - didžiausią vaizdo dalijimosi platformą dėl rusų kalba retransliuojamų Lietuvoje propagandinių Kremliaus kanalų pašalinimo iš šios platformos.

 

Birutė Keršienė
Visuomenės informavimo skyriaus vedėja
El. paštas birute.kersiene@rtk.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-03-02 11:04
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media