2020 m. gruodžio 4 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: LRT: rinkimai į Seimą, visuomeninio transliuotojo indelis

2020-08-28
 
Debatai E. Genio LRT nuotr.

Debatai E. Genio LRT nuotr.

Jovita Bazevičiūtė
 
Iki Seimo rinkimų lieka mažiau nei 50 dienų. Visuomeninis transliuotojas LRT skelbia, kaip bus rengiamos rinkimų temai skirtos laidos. LRT planuoja rengti ne tik pagal įstatymus privalomas agitacines laidas, bet ir papildomas laidas savo iniciatyva ir lėšomis.
Laikydamasi politinės kampanijos dalyvių lygiateisiškumo principo, LRT surengs diskusijų laidas, skirtas informuoti visuomenę apie kandidatų į Seimą rinkimų programas. Taip pat bus rengiamos debatų laidos, į kurias bus kviečiami, visuomenės nuomone, geriausi potencialūs kandidatai į ministrus pirmininkus.
„Seimo rinkimuose šiemet dalyvaus 17 politinių partijų sąrašų. Siekdami užtikrinti lygiai vienodas sąlygas visiems kandidatų sąrašams, užtikrinsime jiems vienodą pasirodymų laidose skaičių, o dalyvavimo grafiką - kurių kandidatų sąrašų atstovai susitiks konkrečioje laidoje - sudėliosime atlikę reprezentatyvią balsavimo teisę turinčių Lietuvos žmonių apklausą. Atitinkamai jų prašysime išreitinguoti ir galimus kandidatus į ministrus pirmininkus - kas, Lietuvos gyventojų vertinimu, galėtų užimti šį postą", - sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.
Tokį papildomų laidų organizavimo principą LRT pasirinkto atsižvelgusi ir į Vyriausiosios rinkimų komisijos rekomendacijas. Sociologinės apklausos bus atliekamos kartu su nepriklausoma trečiąja šalimi, tyrimų kompanija.
Seimo rinkimų temai skirtas debatų laidas LRT TELEVIZIJA pradės rengti nuo rugsėjo 9 d. du kartus per savaitę. Debatus tiesioginiame eteryje ves žurnalistai Deividas Jursevičius, Rita Miliūtė, Nemira Pumprickaitė ir Rasa Tapinienė. LRT TELEVIZIJA planuoja surengti tiek debatų laidų, kad visų politinės kampanijos dalyvių, politinių partijų sąrašų, atstovai juose sudalyvautų po du kartus.
Dalyvauti debatų laidoje bus kviečiama po 4-5 politinės kampanijos dalyves - kokios konkrečiai partijos susitiks laidoje, lems sociologinių apklausų rezultatai, t. y. pačių Lietuvos gyventojų atliktas Seimo rinkimuose dalyvaujančių partijų reitingavimas. Daugiausia palaikymo sulaukusios pirmosios 4-5 dalyvės dalyvaus pirmoje laidoje, toliau sąraše išrikiuotos 4-5 dalyvės bus kviečiamos į antrąją laidą ir tokiu pat principu bus organizuojamos likusios laidos.
Galimi kandidatai į ministrus pirmininkus pirmadieniais bus kviečiami į specialias LRT TELEVIZIJOS „LRT forumo" transliacijas, kurias ves žurnalistė N. Pumprickaitė. Šie debatai taip pat vyks tiesioginiame eteryje. Pirmoji laida - rugsėjo 7 dieną 21.30 valandą.
Ir po pirmojo, ir po antrojo Seimo rinkimų turo, vos užsidarius balsavimo apylinkėms, LRT TELEVIZIJA taip pat kvies žiūrovus laukti rinkimų rezultatų specialioje laidoje. Laidas, skirtas apžvelgti rinkimų rezultatus, LRT TELEVIZIJA rengs ir spalio 12 bei 26 dienomis pasibaigus ryto laidai „Labas rytas, Lietuva". 
Rinkimų nakties laidą taip pat rengs ir LRT RADIJAS.
Specialų projektą „Seimo rinkimai 2020" rengia ir LRT.lt naujienų portalas. Specialiame polapyje bus skelbiama visų trijų LRT žiniasklaidos platformų (radijo, televizijos, portalo) žurnalistų rengiama informacija ir naujienos, susijusios su artėjančiais Seimo rinkimais. Portalo žurnalistai tęs ir skaitytojų jau pamėgto formato rubriką „Rinkimų kompasas" - užduodami visoms partijoms tuos pačius klausimus aiškinsis jų požiūrį aktualiomis Lietuvos visuomenei temomis.
Nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 6 d. LRT RADIJO laida „LRT Aktualijų studija" antradieniais bus tiesiogiai transliuojama iš laikinosios studijos, įrengtos prie Seimo rūmų, Nepriklausomybės aikštėje. Laidas ves D. Jursevičius ir Agnė Skamarakaitė.
Nuo rugsėjo 8 d. LRT KLASIKOS laida „Ryto allegro" taip pat papildomai surengs 8 debatų laidas, kuriose bus nagrinėjamos politinių partijų programos kultūros srities kontekste. Laidos ištraukas bus galima išgirsti ir per LRT RADIJĄ - laidoje „Lietuvos diena".
Kaip pabrėžia LRT vadovė M. Garbačiauskaitė-Budrienė, aktyvūs ir gerai informuoti rinkėjai yra demokratijos garantas, todėl tiek daug dėmesio papildomoms rinkimų laidoms ir projektams skiria visuomeninis transliuotojas LRT. „Pernai metų LRT patirtis parodė, kad į rinkimų laidas pasižiūrėję kūrybiškiau, galime padidinti rinkėjų susidomėjimą ir paskatinti kokybiškas diskusijas apie kandidatus ir jų programas. Todėl ir šiemet ieškome efektyvių sprendimų, kurie paskatintų Lietuvos piliečius iš įvairiausių visuomenės grupių domėtis rinkimais, aktyviau dalyvauti juose ir išreikšti ne emocijomis ar gandais, o racionaliais argumentais paremtą savo poziciją.
Be papildomų rinkimams skirtų laidų LRT TELEVIZIJA parengė Lietuvoje nematyto formato TV projektą „Kodas 30", kuriame išvysime Seimo rinkimuose dalyvaujančių partijų atstovus, pasiryžusius save išmėginti pabėgimo kambaryje", - sako LRT vadovė M. Garbačiauskaitė-Budrienė.
Projektas „Kodas 30" per LRT TELEVIZIJĄ bus transliuojamas rugpjūčio 31 ir rugsėjo 1-3 dienomis nuo 21.30 valandos. Dalyvauti žaidime ir pamėginti kaip įmanoma greičiau ištrūkti iš pabėgimo kambario įdėmiai stebint TV kameroms pasiryžo 14 partijų.
Privalomos agitacinės laidos bus transliuojamos portale LRT.lt, LRT RADIJO ir LRT KLASIKOS tiesioginiame eteryje.
Pirmojo rinkimų turo metu rugsėjo 14-18 ir rugsėjo 21-25 dienomis per LRT KLASIKĄ numatoma transliuoti 71 agitacinę laidą, kuriose eterio laikas bus skirtas vienmandatėse rinkimų apygardose partijų iškeltiems arba savarankiškai save išsikėlusiems kandidatams prisistatyti. Tokioms laidoms planuojama kasdien skirti apie 10 valandų LRT KLASIKOS eterio.
Per LRT RADIJĄ pirmojo turo metu rengiamos privalomos agitacinės laidos bus transliuojamos rugsėjo 21-25 dienomis nuo 9 iki 10 valandos. Jose eterio laikas bus suteiktas daugiamandatėje rinkimų apygardoje dalyvaujančių partijų atstovų debatams. Diskusijų laidos, skirtos pakartotiniam balsavimui vienmandatėse rinkimų apygardose, bus transliuojamos spalio 14-21 dienomis tiesiogiai vienu metu per LRT KLASIKĄ ir LRT.lt portale. 
Seimo rinkimai Lietuvoje vyks spalio 11 ir 25 dienomis.
 
Rubrika Žiniasklaida Lietuvoje yra Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo rpjekto dalis. 
 
 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-09-14 13:52
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media