2020 m. gruodžio 2 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Naujasis LRT sezonas: daugiau prasmingo turinio, daugiau erdvės mintims

2020-08-18
 

 

Naująjį sezoną visuomeninis transliuotojas LRT pasitinka šūkiu „Daugiau erdvės mintims" ir laikinąja studija Vilniaus centre, iš kurios rugpjūčio 27-29 dienomis bus tiesiogiai transliuojamos žiūrimiausios ir klausomiausios LRT laidos.

 

„Planuodami naujojo sezono programų tinklelį, norime užtikrinti ne tik kuriamo ir transliuojamo turinio kokybę, bet ir jo įvairovę. Norime, kad prasmingo, ugdančio ir skatinančio mąstyti turinio LRT kanaluose rastų įvairaus amžiaus ir pomėgių Lietuvos žmonės. Informacinės, aktualijų laidos išlieka mūsų prioritetas, tačiau ne mažiau dėmesio LRT eteryje bus skiriama kultūros ir meno temoms, taip pat kokybiškai pramogai visai šeimai, vaikų laidoms, intelektiniams žaidimams, sportui. Ypač įdomios naujienos laukia sporto ir dokumentikos, gero kino mėgėjų, tačiau tegu intriga išlieka - apie visas jas pranešime vėliau", - sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

 

Viena laukiamiausių naujojo sezono naujienų yra susijusi su rudenį vyksiančiais Seimo rinkimais. „LRT neapsiribos vien privalomomis agitacinėmis laidomis - planuojame papildomus projektus, imsimės kūrybiškų sprendimų, kurie paskatintų Lietuvos piliečius aktyviau domėtis rinkimais. Vienas tokių sprendimų yra naujasis LRT TELEVIZIJOS projektas „Kodas 30", parodysiantis kitą politikų veidą, jų nesuvaidintas emocijas ir gebėjimą dirbti komandoje", - apie Lietuvoje dar nematyto formato TV projektą „Kodas 30" kalba LRT vadovė.

 

Keturių dalių projektą „Kodas 30" LRT TELEVIZIJA parodys rugpjūčio 31 d. ir rugsėjo 1-3 d., nuo 21.30 valandos. Išmėginti jėgas specialiai įrengtoje TV studijoje-pabėgimo kambaryje LRT pakvietė Seimo rinkimuose dalyvausiančias politines partijas. Kaip politikams sekėsi spręsti užduotis, fiksavo daugiau nei 10 vaizdo kamerų. Pabėgimo kambario užduotis gyventojai galės išmėginti ir patys rugpjūčio 27-30 dienomis Katedros aikštėje, Vilniuje.

 

Kitos su aktualijų laidomis susijusios naujienos. Nuo rudens politinių diskusijų laidą „LRT forumas" ves žurnalistė Nemira Pumprickaitė. Du sezonus laidą vedusį žurnalistą Raigardą Musnicką toliau matysime „Dienos temoje", prie kurios vedėjų komandos nuo rudens prisijungs ir LRT žurnalistas Deividas Jursevičius.

 

Iš Katedros aikštėje, Vilniuje, įrengtos laikinosios studijos specialiosios LRT transliacijos prasidės nuo 6 val. ryto (šeštadienį - nuo 9 val.). Tiesiogiai bus transliuojamos populiariosios LRT naujienų ir aktualijų, taip pat pokalbių laidos, tarp jų - „Labas rytas, Lietuva", „Panorama", „10-12", „60 minučių". Į aikštę užsukę vilniečiai ir miesto svečiai galės pamatyti ne tik pamėgtų laidų vedėjus ir žurnalistus, bet ir išvysti žurnalistinio darbo užkulisius - kas vyksta prieš įjungiant kameras ir mikrofonus. Tokios transliacijos yra ypatingos ir patiems žurnalistams, nes tai yra ir proga tiesiai iš pačių žiūrovų, skaitytojų ir klausytojų išgirsti, kokį LRT turinį jie mėgsta ir ko galbūt pasigenda.

 

Naujajame sezone LRT žiūrovų taip pat laukia daug prasmingo, įdomaus pramoginio ir edukacinio turinio. Šeštadienio vakarais LRT TELEVIZIJOS žiūrovai vėl išvys didelio populiarumo Lietuvoje sulaukusį pernai pradėtą rodyti šokių projektą „Šok su žvaigžde".

 

Į LRT TELEVIZIJOS ir LRT PLIUS eterį grįš dėl pandemijos ir karantino laikinai sustabdyti muzikiniai projektai „Dainuok su manim" ir „Dainų dainelė".

 

LRT TELEVIZIJA taip pat parodys žiūrovų itin laukiamos „Nacionalinės ekspedicijos" naująsias laidas - šiemet ekspedicijos dalyviai keliavo po Gediminaičių dinastijos valdytas žemes.

 

LRT TELEVIZIJOS ir LRT PLIUS žiūrovai išvys ir daug kitų jau pamėgtų TV laidų - bus rodomos intelektinės viktorinos „Auksinis protas", „Kas ir kodėl?", tai pat „Dviračio žinios", „(Ne)emigrantai", „Klauskite daktaro", „Elito kinas", „Legendos", „Vakaras su Edita", „Stilius" „Ryto suktinis", „Kultūringai su Nomeda", „Beatos virtuvė", „Vartotojų kontrolė", „Lietuvos tūkstantmečio vaikai", „Gimę tą pačią dieną" ir kt.

 

Visuomeninis transliuotojas LRT iš viso turi 7 žiniasklaidos priemones: 2 televizijos programas (LRT TELEVIZIJA, LRT PLIUS), 3 radijo programas (LRT RADIJAS, LRT KLASIKA, LRT OPUS), pasaulio lietuviams skirtą LRT LITUANICĄ ir naujienų portalą LRT.lt.

 

Naująjį sezoną pristatantis video: https://www.youtube.com/watch?v=Q5w7ETOEtGk

Vizualuose - Tado Kazakevičiaus nuotr.

 

http://eureka.lrt.lt/signature.jpg

Jovita Bazevičiūtė

 

Atstovė ryšiams su visuomene
Mob. 8 610 39 805
jovita.bazeviciute@lrt.lt

 

www.lrt.lt

 

...

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-08-28 10:38
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media