2023 m. gruodžio 5 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Ko netenkame valdžiai ir žiniasklaidai atostogaujant – rimtų diskusijų ar pigių skandalų?

2009-07-27
 
Nežinomo autoriaus nuotraukoje: vienas iš laidos dalyvių- žurnalistas Vytautas Matulevičius

Nežinomo autoriaus nuotraukoje: vienas iš laidos dalyvių- žurnalistas Vytautas Matulevičius

Šį antradienį (liepos 28 d.) 10.10 val. Žinių radijo laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ vyks diskusija apie Seimo, kitų centrinių valdžios institucijų ir žiniasklaidos pradėtą atostogų sezoną ir jo įtaką visuomeniniam gyvenimui. 

Po ilgos paskutinės sesijos ir jos pratęsimų Seimas jau užvėrė duris ir tautos išrinktieji išskubėjo ilsėtis. Įkandin jų patraukė ir Premjeras. Nurimo aistros dėl politinių sprendimų. Atostogų režimu dirba ir daugelis žiniasklaidos priemonių. Dauguma televizijų apskritai kartoja senas laidas ir muzikines ar pramogines laidas. Viešoje erdvėje mažiau reiškiasi ir nevyriausybinės organizacijos. 

Dalis žurnalistų vos prasidėjus Seimo atostogoms prakalbo apie tai, kad „nebus apie ką kalbėti“. Paprastai taip apibūdinami kasdieniniai politiniai skandalai ar skandaliukai, kurie susiję su vienų politikų išsakytomis frazėmis ir jų komentavimu bei aptarimu. Liaudiškai kalbant, apkalbų bus mažiau. 

Tačiau ar iš tiesų nebeliko socialinių problemų ir visuomenei rūpimų klausimų? Kaip jų sprendimus įtakos valdžios atostogos? O gal būtent valdžios ir didelės dalies žiniasklaidos darbuotojų atostogos pagaliau leis nurimti ir visai visuomenei? Juk žmonės akivaizdžiai buvo įsiaudrinę stebėdami kasdienines politines rietenas dėl naujų mokesčių ar energetikos ateities, skubiai priimamų ir lygiai taip pat skubiai taisomų įstatymų? Kuo virs politinių aktualijų ir temų štilis artėjant rudeniui? Ar tai reiškia, kad tokia tyla prognozuoja stiprią audrą jau rugsėjį? 

Pokalbis apie tai tiesioginėje laidoje „Žiniasklaidos anatomija“, kurią bendrai rengia Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Žinių radijas. Studijos telefonas 8-5-2431431. 

Diskusijoje dalyvauja viešųjų ryčių agentūros „PR Service/Edelman Affiliate“ direktorius Linas Kontrimas, žurnalistas Vytautas Matulevičius, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vytautas Bakas. 

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Laidą veda Dainius Radzevičius.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-08-05 14:23
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media