2023 m. gruodžio 11 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Šiaulių miesto savivaldybė paneigė “Šiaulių naujienų” priekaištus dėl galimo žurnalistų teisių suvaržymo

2009-07-27
 
Kornelijos Ežerskytės nuotrauka

Kornelijos Ežerskytės nuotrauka

Šiandien, liepos 27 d., Lietuvos žurnalistų sąjunga gavo atsakymą iš Šiaulių miesto savivaldybės. LŽS buvo oficialiai kreipusis į Šiaulių miesto savivaldybės merą G.Mikšį po to, kai gavo kolegų iš “Šiaulių naujienų” redakcijos nusiskundimų dėl galimo žurnalistų teisių suvaržymo renkant informaciją.

 

“Šiaulių naujienų” žurnalistai teigė, jog Šiaulių miesto savivaldybėje ryškėja tendencijos riboti žurnalistų galimybes visuomenei informaciją pateikti laiku, operatyviai, išsamiai ir efektyviai kontroliuoti valstybės tarnautojų veiklą. Pasak jų, Šiaulių miesto savivaldybėje įvesta kortelių sistema sudaro nepatogumų žurnalistams patekti į savivaldybės pastatą, nes pavyzdžiui, “Šiaulių naujienų” dienraštyje dirbantiems dešimčiai žurnalistų yra skirtos tik dvi kortelės.

 

LŽS išsiuntė raštą Šiaulių miesto savivaldybei, kuriame paprašė patikslinti jų savivaldybėje susidariusią situaciją dėl galimo žurnalistų teisių suvaržymo ir pateikti teisinius argumentus bei įstatymus, kuriais vadovaujantis yra išduodamas ribotas skaičius leidimų-kortelių vienos redakcijos žurnalistams ir taip iš esmės ribojamos žurnalistų teisės rinkti, o vėliau ir skleisti informaciją.

 

Šiaulių miesto savivaldybės rašte, kurį pasirašė savivaldybės mero pavaduotoja Alma Javtokienė, teigiama, kad savivaldybė kategoriškai nesutinka su LŽS rašte minimais argumentais dėl žurnalistų teisių pažeidimo.

 

“2008 m. Šiaulių miesto savivaldybėje pradėjo veikti “vieno kontakto” sistema. Kiekvienas asmuo turi teisę patekti į savivaldybės administracinį pastatą per specializuotą padalinį – savivaldybės priimamąjį <…> ir gauti vienkartinius leidimus. Ne išimtis ir žiniasklaidos atstovai. Tačiau, siekdami supaprastinti žurnalistų darbą ir suteikti galimybę apsilankyti savivaldybėje nesuderinus vizito, operatyviau susirinkti informaciją kiekvienai vietinei žiniasklaidos priemonei (dviems laikraščiams ir dviems televizijoms) išduota po du nuolatinius leidimus (laikraščiui “Šiauliai plius” – 1 leidimas). Nuolatiniai leidimai yra išduoti ne žurnalistams, o žiniasklaidos priemonėms, todėl jais gali naudotis visi redakcijos darbuotojai. Dėl tokios leidimų sistemos niekas pretenzijų iki šiol nereiškė,” – rašoma Šiaulių miesto savivaldybės atsiųstame rašte.

 

Jame taip pat pabrėžiama, kad “nei dienraščio “Šiaulių naujienos”, nei kitiems žurnalistams Šiaulių miesto savivaldybėje nedaromos jokios kliūtys dirbti savo darbą ir jokia žiniasklaidos priemonė nėra diskriminuojama ir nepažeidinėjamos jų konstitucinės teisės”.

 

Lsz.lt susisiekė su leidinio “Šiauliai plius” redaktore Jūrate Sobutiene (ji yra ir LŽS valdybos narė bei LŽS Šiaulių skyriaus pirmininkė), kuri patvirtino, kad nei jų leidiniui, nei kolegoms iš kitų vietinės žiniasklaidos priemonių tikrai nebuvo kilę problemų dėl teisės patekti į savivaldybę ar rinkti ten informaciją. Tačiau ji pripažino, jog iš “Šiaulių naujienose” dirbančių žurnalistų yra girdėjusi tokių nusiskundimų, nors, jos manymu, jie nėra pagrįsti.

 

LŽS pirmininko teigimu, "gautas formalus atsakymas, kuris mūsų netenkina. Sieksime surengti bendrą savivaldybės atstovų ir žurnalistų susitikimą ir pasikalbėti šia tema."

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-08-05 14:34
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media