2024 m. liepos 17 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Seimas: Po svarstymo pritarta siūlymui elektroninei žiniasklaidai taikyti PVM lengvatą

2020-12-15
 
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIIP-4709(2), kuriomis numatoma nuo kitų metų pradžios nustatyti lengvatinį 5 proc. PVM tarifą elektroniniams laikraščiams, žurnalams ir kitiems elektroniniais ryšiais skelbiamiems periodiniams leidiniams.
Pagal svarstomas pataisas ši lengvata nebūtų taikoma techninėms, bibliografinėms ir panašaus pobūdžio duomenų bazėms, erotinio ir (ar) smurtinio pobūdžio arba profesinės etikos nesilaikantiems leidiniams, kuriuos tokiais pripažino teisės aktų įgaliota institucija, ir leidiniams, kuriuose mokama reklama sudaro daugiau kaip 4/5 viso leidinio arba kurių visą ar didžiąją dalį sudaro muzikos ar vaizdo turinys.
Šiuo metu Lietuvos Respublikoje lengvatinis PVM tarifas (5 proc.) yra taikomas spausdintiems laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams, o elektroninėms žiniasklaidos priemonėms taikomas 21 proc. PVM.
„2018 metais Europos Taryba priėmė direktyvą leidžiančią elektroninei spaudai taikyti PVM lengvatas. Dalis Europos Sąjungos šalių pasinaudojo šia direktyva ir pritaikė elektroninei spaudai tokias pat PVM lengvatas, kaip ir spausdintai spaudai. Lietuva šiuo metu vis dar nėra patvirtinusi vienodos lengvatos fizinei ir elektroninei spaudai", - pažymima Biudžeto ir finansų komiteto išvadoje. Anot Seimo komiteto, šis klausimas yra ypač aktualus Covid-19 pandemijos laikotarpiu siekiant sumažinti neigiamas ekonomines pasekmes žiniasklaidai.
Tam, kad svarstomi pakeitimai būtų priimti, Seimas turės balsuoti dar kartą.
Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausiasis specialistas
Rimas Rudaitis
Tel. (8 5) 239 6132, el. p. rimas.rudaitis@lrs.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-01-06 10:52
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media