2022 m. sausio 17 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Dienos šviesą išvydo pirmasis žurnalo „Jėzuitai“ numeris: prasidėjo naujas kelionės etapas

2021-12-06
 
Žurnalo viršelyje iš kairės: KJG direktorius t. Aldonas Gudaitis, ECE provincijolas t. Bernhardas Bürgleris, KJG moksleiviai Anupras Jankauskis ir Milda Knabikaitė, t. Christianas Rutishauseris ir t. Hermannas Kügleris Kauno jėzuitų namų terasoje. Li

Žurnalo viršelyje iš kairės: KJG direktorius t. Aldonas Gudaitis, ECE provincijolas t. Bernhardas Bürgleris, KJG moksleiviai Anupras Jankauskis ir Milda Knabikaitė, t. Christianas Rutishauseris ir t. Hermannas Kügleris Kauno jėzuitų namų terasoje. Li

„Prasideda kitas mūsų kelionės etapas su nauju žurnalu „Jėzuitai". Jame rasite aktualių straipsnių tikėjimo, dvasingumo, istorijos ir dabarties temomis. Čia pasakosime apie kartu su jumis nuveiktus darbus ir dalinsimės ateities planais.
Tikimės, kad vėl keliausime kartu, vieni kitus palaikydami, vieni už kitus melsdamiesi, patirdami bendrystę, o ignaciškasis dvasingumas mums padės augti Dievo ir žmonių meile" - apie naujo žurnalo „Jėzuitai" pasirodymą kalba vyr. redaktorius t. Vidmantas Šimkūnas.
Pirmojo numerio tema - „Geriau tarnauti misijai". Provincijolas t. Bernhardas Bürgleris, džiaugdamasis įspūdžiais iš spalio viešnagės po Lietuvą ir Latviją drauge su mokyklų delegatu t. Christianu Rutishauseriu ir senjorų delegatu t. Hermannu Kügleriu, rašo, kad iš naujosios - Centrinės Europos (ECE) - provincijos tikisi bendro mąstymo ir veikimo kartu.
Jėzuitų plėtros vadovas Gražvydas Bareišis straipsnyje „Jėzuitai Centrinėje Europoje: kas atsakingas?" viliasi, kad jei „kiekvienas iš mūsų, kupinas pasitikėjimo, bus, kas jis yra, ir dosniai duos, ką turi, ECE projektas pavyks".
Minint 481-ąsias Jėzaus Draugijos įsteigimo metines, generalinis vyresnysis t. Arturo Sosa parašė laišką jėzuitams, kviesdamas asmeniškai ir bendruomeniškai pasvarstyti, kaip Draugijoje laikomasi neturto įžado. Žurnale galėsite perskaityti šia proga duotą interviu jėzuitų generalinei kurijai.
„Kas man teikia prasmės kas rytą keltis iš lovos?" klausia t. Vidmantas Šimkūnas, dalindamasis įvairiais prisiminimais iš pašaukimo kelionės. Jaunieji jėzuitai Mantas Mileris, Donatas Kuzmickas, ir Marius Jocys vardija įvairias praturtinančias jaunimo sielovados patirtis. T. Mindaugas Malinauskas primena šventųjų svarbą kiekvieno krikščionio gyvenime.
T. Michaelis Bordtas, svarstydamas, kaip geriau perteikti jėzuitų dvasingumą, dalijasi savo asmenine dvasinių pratybų ir meditacijos svarba.
„Su Dievu virtuvėje..." - taip pavadintas diak. Ivaro Juhņevičiaus straipsnis apie tarnystę Jėzuitų tarnyboje pabėgėliams Romoje. „Kasdien virtuvėje praleisdavau daugiau kaip šešias valandas ir dažnai pagaudavau save mąstant: ,Negi iš tiesų reikia būti jėzuitu, kad kasdien darytum tą patį - gamintum pabėgėliams pietus?'" - atsakymą rasite Ivaro pasidalijime.
Apie tai, kaip per misiją keitėsi asmeninis santykis su Jėzumi, pasakoja t. Hansruedi Kleiberis, Liucernos jėzuitų bažnyčios rektorius. Apie ignaciškąją tradiciją ir pedagogiką kalba t. Vytautas Sadauskas, spalio mėnesį dalyvavęs ignaciškajai pedagogikai skirtame seminare Barselonoje. Dr. Liudas Jovaiša pristato istoriškai susiklosčiusią Lietuvos jėzuitų tautybių ir kalbų samplaiką.
Pavasarį susikūrus Centrinės Europos jėzuitų provincijai, atsinaujino ir žurnalas. Tikimės, kad ištikimi skaitytojai, dvidešimtmetį keliavę drauge su „Laiškais bičiuliams", tęs kelionę su „Jėzuitais", o prie keliaujančiųjų prisijungs naujų jėzuitų misijos bendrakeleivių.
Žurnalą leidžia vyr. redaktorius t. Vidmantas Šimkūnas, SJ, redaktorė Jūratė Grabytė, dailininkė Jūratė Karašauskienė, stilistė Eglė Gudavičienė.
Žurnalas išeis tris kartus per metus. Leidžia VšĮ Jėzuitų ekonomo tarnyba (Didžioji g. 34, LT-01128 Vilnius).
Jeigu norėtumėte nemokamai gauti popierinį žurnalo „Jėzuitai" variantą, kviečiame jį prenumeruoti. Tada nemokamai bus sunčiamas žurnalas jums į namus, parapiją arba darbą. Jeigu turėtumėte klausimų dėl žurnalo prenumeratos, galite kreiptis el. p.: komunikacija@jezuitai.lt
Nemokama internetinė versija bus visada pasiekiama interneto svetainėje www.jezuitai.lt,
ŽURNALO VYR. REDAKTORIAUS T. VIDMANTO ŠIMKŪNO, SJ ĮŽANGINIS ŽODIS
Mielieji jėzuitų bičiuliai, rėmėjai, bendradarbiai, visi ištikimieji žurnalo „Laiškai bičiuliams" skaitytojai!
Labai džiaugiamės jūsų patikima draugyste ir ištikima kelione kartu su 39 šio žurnalo numeriais. Šį pavasarį buvo įkurta nauja Centrinės Europos jėzuitų provincija (ECE), kurios dalimi tapo ir Lietuva. Prasideda kitas mūsų kelionės etapas su nauju žurnalu „Jėzuitai".
Viliamės, kad jis bus ne mažiau įdomus. Jame rasite aktualių straipsnių tikėjimo, dvasingumo, istorijos ir dabarties temomis. Čia pasakosime apie kartu su jumis nuveiktus darbus ir dalinsimės ateities planais.
Tikimės, kad vėl keliausime kartu, vieni kitus palaikydami, vieni už kitus melsdamiesi, patirdami bendrystę, o ignaciškasis dvasingumas mums padės augti Dievo ir žmonių meile.
 
Rubrika "Žiniasklaida Lietuvoje" yra SRTRF projekto dalis.
 
 
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-12-27 12:34
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media