2020 m. rugpjucio 12 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Seimo Kultūros komiteto pranešimas: reikia gerinti kultūrinės žiniasklaidos finansavimo sąlygas, susijusias su de minimis ribojimo taisyklėmis

2019-07-03
 
Seimo Kultūros komitetas šiandien (liepos 3 d.) svarstė parlamentinės kontrolės klausimą dėl de minimis valstybės pagalbos (paramos) ribojimų.
Pagal bendrąjį de minimis reglamentą (Komisijos reglamentas (ES) Nr. 1407/2013) valstybės pagalba (parama), dėl kurios netaikomas reikalavimas suderinti pagalbą su Europos Komisija, negali būti didesnė nei 200 000 eurų per trejus metus vienam ūkio subjektui. Išimties reglamente (Komisijos reglamentas (ES) Nr. 651/2014) nurodyta, kad reikalavimas valstybės pagalbos teikimą suderinti su Europos Komisija netaikomas kultūrai, tačiau ši išimtis negali būti taikoma spaudai ir žurnalams (spausdintiems ar elektroniniams).
Komitetas posėdyje teiravosi Kultūros ministerijos, kokių veiksmų yra imamasi siekiant spręsti kultūros žiniasklaidos sektoriui labai svarbų klausimą dėl de minimis ribojimo taisyklių. Komitetui atsakyta, kad ieškant šio klausimo sprendimo būdų buvo konsultuotasi su Europos Komisijos Konkurencijos generalinio direktorato pareigūnais. Remiantis jų rekomendacija, kultūrinė spauda ir jos teikiamos paslaugos galėtų būti pripažinta visuotinės ekonominės naudos paslauga. Tokiai paslaugai valstybės pagalba (parama) vienam ūkio subjektui gali siekti iki 500 000 eurų per trejus metus, netaikomas reikalavimas suderinti su Europos Komisija.
Atsižvelgiant į tai, kad kultūrinei žiniasklaidai valstybės pagalba (parama) yra gyvybiškai svarbi, komitetas pasiūlė Kultūros ministerijai imtis reikiamų veiksmų ir priimti reikiamus sprendimus, kad būtų užtikrinta galimybė valstybės pagalbą (paramą) kultūriniams leidiniams padidinti iki 500 000 eurų per trejus metus.


Parengė
Seimo kanceliarijos Kultūros komiteto biuro patarėja
Deimantė Žegunė, tel. (8 5) 239 6791
Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-07-03 17:49
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media