2020 m. birželio 5 d., Penktadienis

Žurnalistas irgi žmogus

*print*

Archyvas :: Policininkai Šiaulių žurnalistams surengė taktinius mokymus

2018-05-10
 
Šiaulių žurnalistai galėjo įvertinti savo taiklumą. Artūro Staponkaus nuotr.

Šiaulių žurnalistai galėjo įvertinti savo taiklumą. Artūro Staponkaus nuotr.

Justina Kybartaitė

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną vyko įvairūs renginiai. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai profesinės šventės proga pasikvietė žurnalistus į taktinius mokymus, kurie vyko policijos taktinių mokymų centre, įsikūrusiame buvusios Pietinės nuovados pastate. Žurnalistai turėjo galimybę susipažinti su aplinka, kurioje grūdinami policijos pareigūnai, patys drąsiausieji dalyvavo imitaciniame apiplėšime, susišaudyme, išmėgino šaunamuosius ginklus.
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Ramūnas Sarapas susirinkusiems žurnalistams pristatė patalpas, kuriose policijos pareigūnai mokosi taktikos elementų.
„Toks pastatas, skirtas taktinėms pratyboms, yra vienintelis Lietuvoje. Čia mokomi pareigūnai, kaip saugiai įeiti į patalpą, kaip saugiai naudoti ginklą, jeigu reikia. Visos patalpos filmuojamos, yra atskiras kambarys, kuriame galima per monitorių stebėti, kas vyksta. Visur sumodeliuotos situacijos, pareigūnai būna su koviniais ginklais, tik jie šaudo kitokiais šoviniais. Reikia pataikyti į taikinius, į visa tai atitinkamai sureaguoti. Taikiniai įvairiausiose vietose paslėpti. Pavyzdžiui, taikinys yra spintoje: jei pareigūnas įeidamas į patalpą, jos nepatikrino, o praėjo pro šalį, tada policijos pareigūnas pašautas. Taktiniai sprendimai reikalauja, kad žmogus galvotų užėjęs į patalpą, nes nuvažiavęs į paprastą iškvietimą gali susidurti su neaišku kuo. Bandome tas situacijas imituoti,: kaip reikia atidaryti duris, patikrinti spintą, įeiti į patalpą. Tos patalpos unikalios tuo, kad yra tikros, tad pareigūnai čia pajausti, kaip ginklas ir protas veikia", - pasakojo R. Sarapas.
Šiame pastate yra vieta, kurioje galima nagrinėti pėdsakus. Tai ypač naudinga kriminalistams, kurie gali kelti savo kvalifikaciją. Komisariato viršininkas R. Sarapas pasakojo, jog buvo kuriamas filmas apie pėdsakus, o jame daug kas buvo panaudota iš šio pastato patalpų.
Visi susirinkę žurnalistai turėjo galimybę išmėginti šaunamąjį ginklą, įvertinti ir savo taiklumą. Taip pat patys drąsiausieji dalyvavo imitaciniame apiplėšime, kuriame turėjo surasti šaunamuosius ginklus ir pasipriešinti nusikaltėliams. Taip pat buvo galimybė išrinkti ir surinkti šaunamąjį ginklą ir pažiūrėti, kuris žurnalistas tai atlieka greičiausiai.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-05-10 13:30
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media