2023 m. gruodžio 5 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų namuose

*print*

Archyvas :: LŽS Senjorų klube - D. Radzevičiaus žiniasklaidos apžvalga ir A. Vaidilos parodos atidarymas

2019-12-17
 
Loretos Nikolenkienės nuotrauka

Loretos Nikolenkienės nuotrauka

Loreta Nikolenkienė,
LŽS Senjorų klubo Tarybos narė

 

LŽS Senjorų klubo narių tradicinis kiekvieno mėnesio pirmojo trečiadienio susirinkimas šį kartą vyko Žurnalistų namuose, kurių salė vos talpino susirinkusius kolegas.
Visi atsistoję tylos minute pagerbė Anapilyn išėjusios kolegės Jadvygos Godunavičienės atminimą.
Vėliau klubo pirmininkas Ipolitas Skridla tradiciškai pasveikino gruodyje gimusius kolegas, aptarė artimiausius klubo veiklos planus. Po to priėjome prie vieno iš pagrindinių susirinkimo darbotvarkės klausymų: Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus pranešimo apie žiniasklaidos situaciją tarptautiniame fone - nuo Azijos iki Europos. , D. Radzevičius pasidalino mintimis ir įspūdžiais patirtais bendraujant su Centrinės ir Rytų Europos, Kazachstano ir Vidurinės Azijos valstybių žurnalistais, žiniasklaidos situacija tuose kraštuose.
Pasak D.Radzevičiaus, "kai viešoje erdvėje kalbama, jog "normaliose" Vakarų valstybėse viskas turėtų būti kitaip - ir žiniasklaida, ir žurnalistika, ir spaudos laisvė, tai aš jiems primenu: atsiverskite pastarųjų trejų metų "Reporteriai be sienų" ar Freedom House spaudos arba žodžio laisvės indeksus. Šiandiena Lietuva, nepaisant to, kad mes norėtume būti šiek tiek aukščiau, kaip estai, bet realybė yra tokia, kad už mūsų yra visos tos šalys, kurios įvardijamos, kaip Vakarų. Pavyzdžiui, Britanija, Amerika, Graikija, Italija, Portugalija, jau nekalbant apie Maltą. Nepaisant mūsų visų bėdų Lietuvoje, išskirdami Šiaurės šalis, tuos Vakarus ir Pietus, tai pas juos yra viskas žymiai blogiau". 
„Su Skandinavijos šalimis mes seniai bendraujame. Du žmonės, kurie pirmieji gavo mūsų medalį "Už nuopelnus žurnalistikai" buvo žmonės su tarptautine praeitimi ir patirtimi. Tai Stefa Gedgaudienė už iniciatyvą Vytauto Gedgaudo premiją dalyti kartu su Žurnalistų sąjunga ir mūsų kolega Arnė Kionigas, ilgametis Europos žurnalistų federacijos vadovas, švedas, kuris rekomendavo ir padėjo mums įstoti į Europos ir tarptautinę federaciją, ir mes jam kongreso metu įteikėme medalį. Jis yra švedų kilmės ir mus nuolat palaikė. Štai jums atsakymas, kodėl mes, turėdami gerus ryšius Vakaruose, jau ne pirmus metus bendraujame su Vidurio Azija, su Kaukazo šalimis, Moldova, Ukraina. Tai yra Rytų šalys, su kuriomis mus labiau daug kas sieja, negu kartais atrodo iš pirmo žvilgsnio. Ir ne tik istoriniai dalykai, bet ir tai, jog mus jie dažniau laiko europiečiais, negu kai kurias kitas ES šalis. Dėl to, kad jie žino, kad mes daugeliu klausimų esam kitokie, negu prancūzai, ar švedai". 
D. Radzevičiaus pasakojimą ir diskusijas iliustravo gausus pluoštas vaizdų iš susitikimų. Buvo įdomu sužinoti situaciją, kurioje dabar gyvena kaimynių ir tolimesnių šalių žurnalistai.
Antrasis svarbus klubo susirinkimo darbotvarkės klausimas - kolegos ir dailininko Alberto Vaidilos naujos parodos ,,Rudens vainikas" atidarymas. Ši paroda kurį laiką veiks Žurnalistų namuose, 3 aukšte.
„Nestoviu vietoje, ieškau naujų formų, nes kitaip gali tapti pats sau nebeįdomus. Parodai atrinkau skirtingus, įvairios tematikos darbus: kūno kalba, erotika, kosmosas" - kalbėjo autorius. Pasak A.Vaidilos, šią parodą su kitomis jo autorinėmis parodomis, eksponuotomis Žurnalistų namų salėje, sieja kosminė pajauta ir filosofija. Daugiau apie parodą nenorėčiau kalbėti - ateikite ir pažiūrėkite.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-12-18 12:28
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media