2023 m. gruodžio 7 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų namuose

*print*

Archyvas :: Žurnalistų namuose pristatyta kolegos Algimanto Valentino Indriūno knyga “Iki globalinės katastrofos liko tik 12 metų”

2019-10-26
 
Po knygos pristatymo. Centre Danutė ir Algimantas Indriūnai. Dianos Kerbedytės nuotrauka

Po knygos pristatymo. Centre Danutė ir Algimantas Indriūnai. Dianos Kerbedytės nuotrauka

Vytautas Petras Vaitkus

 

Žurnalistų namuose spalio 25 dieną visuomenei buvo pristatyta LŽS Senjorų klubo nario, daktaro Algimanto Valentino Indriūno knyga "Iki globalinės katastrofos liko tik 12 metų". Knygos redaktorius - Juozas Jacevičius, knygą šiemet išleido IĮ "InSpe", joje 220 puslapiai.
Vakarą vedęs žurnalistas Vytautas Žeimantas visų pirma pabrėžė šios knygos išskirtinumą.
"Knygos autorius kolega Algimantas neseniai atšventė savo 94-ąjį gimtadienį. Tik baltu pavydu galima jam [pavydėti tokio ilgo kūrybiškumo. Juk per pastaruosius metus kolega Algimantas parašė ir išleido vos ne kasmet beveik dešimt knygų. O pasitikdamas savo 95-metį pradžiugino mu sir naujausia knyga "Iki globalinės katastrofos liko tik 12 metų". Tokiame amžiuje parašyti ir išleisti knygą jau yra didvyriškumas," - sakė Vytautas Žeimantas. 
Kolegos Algimanto gyvenimas ilgas ir nelengvas. Jis gimė 1925 m. gegužės 21 dieną Duokiškio kaime, Kamajų valsčiuje. 1941 m. su šeima buvo ištremtas į Altajaus kraštą, o 1942 m. Indriūnų šeimą išytėmė dar toliau - į Jakutiją, prie Laptevų jūros. Dirbo Jakutijoje kino mechaniku. 1946 m. nelegaliai sugrįžo į Lietuvą, gyveno su suklastota autobiografija. 1952 m. baigė KPI elektromechaniką, tapo inžinieriumi. Buvo Kauno kino mechanikų mokyklos direktorius, Kauno 2-osios technikos mokyklos direktorius. 
Nuo 1959 m. jo gyvenimas susirišo su žurnalistika. Jis dirbo žurnalo "Mokslas ir technika" vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoju, 1961-19 73 buvo šio žurnalo vyriausiasis redaktorius. LŽS narys nuo 1961. 1974-1975 m. buvo Laikraščių ir žurnalų leidybos susivienijimo "Periodika" direktoriaus pavaduotojas. 
1981 m. Maskvos universitete apgynė socialinių sistemų valdymo specialybės socialinių mokslų kandidato disertaciją. 
1975-1992 m.dėstė Liaudies ūkio vadovaujančiųjų darbuotojų ir specialistų tobulinimosi institute, vėliau Lietuvos vadybos akademijoje, Buvo katedros vedėjas, fakulteto dekanas, docentas. 
2000-2004 m. buvo Lietuvos Seimo narys.
Kolega Algimantas parašė ir išleido knygas: "Vadovavimo technika" (1971), "Nelegalios karjeros metai: gyvenimo pamokos" (2005), "Socialliberalizmo pradžiamokslis" (2006), "Socialinis liberalizmas ir kitos politinės ideologijos" (su J. G. Siauruku, 2006), "Viešosios vadybos strategija Lietuvoje" (su A. Makštučiu, 2008), "Laisva ar nelaisva: studija apie laisvąją rinką" (2011), "Kaip tapti iškiliu politiku ir laimėti rinkimus" (2012), "Atsakingos demokratijos valstybė" (2014), "Atsakingos demokratijos valstybės kūrimas" (2016). 
Kolegai Algimantui 1969 m. buvo suteiktas Lietuvos nusipelniusio inžinieriaus garbės vardas. 2004 m. jis buvo apdovanotas Ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Karininko kryžiumi, 2015 metais - medaliu "Už nuopelnus žurnalistikai. 
"Kolegai Algimantui daug padeda jo žmona Danutė Žilytė-Indriūnienė. Ji jam kaip geroji feja," - sake Vytautas Žeimantas. 
"Mūsų kolega Algimantas atliko didelį darbą, - sakė LŽS Senjorų klubo pirmininkas Ipolitas Skridla. - Atsižvelgdamas į Jungtinių Tautų įspėjimą, kad mums liko 12 metų, kad atkreiptume dėmesį į klimato kaitą ir išvengtume gresiančios katastrofos, jis surinko žymiausių mokslininkų ir politikų visuomenės veikėjų paskelbtas mintis, straipsnius, jų komentarus, susitarimus, pareiškimus, manifestus bei memorandumus ir kitokias žinias. Visą tai pateikė skaitytojams su savo, kaip autoriaus paaiškinimais. Perskaičius šią knygą tampa aišku aišku, kad kiekvienas mūsų neturi likti nuošalyje ir ką reikia daryti, kad gręsiantis žmonijai pavojus būtų atitolintas, ar visiškai pašalintas.
Apie bendrą darbą su kolega Algimantu žurnale "Mosklas ir technoka" kalbėjo profesorius Vytas Urbonas.
"Mane į redakciją dirbti pakvietė Algimantas Indriūnas. Su juo buvo gera dirbti. Jis labai domėjosi įvairiomis naujovėmis, siekė, kad žurnallas tiektų skaitytojams naujausias, pažangiausias idėjas" - sakė Vytas Urbonas. 
Kolega, LŽS Vilniaus skyriaus pirmininkės pavaduotojas Raimondas Polis pasidalijo prisiminimais iš bendro darbo Lietuvos Seime.
"Lietuvos Seimo nario Algimanto Indriūno politikė kultūra buvo man geru pavyzdžiu. Bendravimas su juo paliko neišdildomą įspūdį,"- sakė kolega Raimondas Polis, tuomet irgi dirbęs Seime.. 
Kolegos  Algimato anūkas Tomas Indriūnas papasakojo susirinkusiems apie labai reikalingas gyvenimo pamokas, gautas iš senelio.
Įdomus renginys baigėsi kolegos Algimanto pasisakymu, autografų dalyba ir jo žmonos Danutės suruoštomis vaišėmis.
Tuo pačiu Žurnalistų namuose buvo galima apžiūrėti mųsū kolegos, žurnalisto Apolinaro Juodpusio retrospektyvinę meninės kūrybos parodą "Asorti".
Vakarą surengė LŽS Senjorų klubas.
Rubrika Žurnalistų namuose yra Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo projekto dalis.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-01-04 13:36
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media