2024 m. birželio 20 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2009-07-27Ko netenkame valdžiai ir žiniasklaidai atostogaujant – rimtų diskusijų ar pigių skandalų?

Šį antradienį (liepos 28 d.) 10.10 val. Žinių radijo laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ vyks diskusija apie Seimo, kitų centrinių valdžios institucijų ir žiniasklaidos pradėtą atostogų sezoną ir jo įtaką visuomeniniam gyvenimui.

2009-07-27Lietuvos žurnalistų draugija palaiko LŽS poziciją

Lzs.lt jau informavo, kad liepos 22 d. Seimas priėmė Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 2, 4, 7, 8, 9 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymą, kuriuo sugriauta iki šiol kūrybiniams darbuotojams galiojusi socialinių garantijų sistema.

2009-07-24 “Žiniasklaidos anatomijoje” – aštrios R.Eilunavičiaus įžvalgos

Žurnalistų bendruomenei gerai žinoma radijo laida “Žiniasklaidos anatomija”, kurioje daug kalbama apie aktualijas žiniasklaidos rinkoje, žurnalistiką ir pačią žurnalisto profesiją. Laidos mielai klauso, apie ją diskutuoja ir kitų profesijų atstovai, o pakviesti į radijo studiją neatsisako tapti laidos dalyviais.

2009-07-23 Kūrybiniams darbuotojams - parlamentarų “dovanėlė”

Seime skubos tvarka priimti įstatymų projektai tapo tikra staigmena kūrybiniams darbuotojams ir kitiems asmenims, dirbantiems pagal autorines sutartis. Jie neteko socialinių garantijų, kurias iki šiol turėjo.

2009-07-23 D.Radzevičius: “Seimas atėmė teisę kūrybiniams žmonėms gauti normalias pensijas”

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus komentaras: Šiandien labai liūdna diena sportininkams, žurnalistams, atlikėjams ir visiems kitiems žmonėms, kurie gauna pajamas iš kūrybinės veiklos. Tiems, kas gauna atlygį už autorinius kūrinius. Seimas nusprendė, kad šie žmonės neverti normalių pensijų, ligos ir motinystės išmokų, kitų socialinių garantijų. Tokias turi visi kiti dirbantieji. Ir seimūnai.

2009-07-22 LŽS ragina politikus nevaržyti žurnalistų socialinių garantijų

Lietuvos žurnalistų sąjunga, vienijanti apie 1000 narių bei aktyviai ginanti visos žurnalistų bendruomenės interesus kritiškai vertina politikų ketinimus suvaržyti kūrybinių darbuotojų socialines garantijas.

2009-07-22 Iš Azerbaidžano deportuoto žurnalisto istorija gali pasikartoti

Lietuvos žurnalistų sąjunga gavo laišką iš Azerbaidžane viešėjusio Panevėžio futbolo klubo „Ekranas“ atstovo spaudai Gedo Saročkos. Jame – žurnalisto deportavimo istorija, kuri galimai gali pasikartoti ir kitiems kolegoms, keliausiantiems į šią šalį.

2009-07-22 Lietuvos radijo ir televizijos komisija skyrė baudą UAB „TELE-3“

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK), nustačiusi Visuomenės informavimo įstatymo pažeidimą televizijos programos „TV3“ transliuotoje laidoje „Čia ir dabar“, uždarajai akcinei bendrovei „TELE-3“ surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą.

2009-07-21 Kieno užsakymus vykdo žurnalistai – visuomenės ar ...?

Šį antradienį (liepos 21 d.) 10.10 val. Žinių radijo laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ vyks diskusija apie žurnalistikos profesijos perspektyvas ir jos kūrybinę nepriklausomybę.

2009-07-20 Ar ligos pašalpa gali būti mažinama dėl ligos metu gauto honoraro

Lietuvos žurnalistų sąjunga buvo išreiškusi susirūpinimą dėl situacijos, į kurią pateko kai kurie žurnalistai, kai jiems nebuvo išmokėta visa ligos socialinio draudimo pašalpa dėl ligos laikotarpiu gauto autorinio atlyginimo. Dėl to LŽS kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją prašydama motyvuoto paaiškinimo, ar socialiai teisinga tokia praktika, kai autoriui sumažinama ligos pašalpa, jeigu ligos metu jis gauna autorinį atlyginimą už galimai anksčiau sukurtus kūrinius.

2009-07-17 LŽS kviečia kolegas į žurnalistų sąskrydį

Rugpjūčio 7-9 d. Biržuose vyks tradicinis žurnalistų sąskrydis “Žurnalistai už taiką-2009”, kurį kasmet rengia Lietuvos žurnalistų sąjunga. Šiemet renginys skirtas Lietuvos žurnalistų sąjungos 80-mečiui.

2009-07-17 LŽS vėliava iškeliaus į Tian Šanį

Liepos 19 d., sekmadienį, 12 val. Vilniaus rotušės aikštėje startuoja ekspedicija į Tian Šanį, kuri skirta Lietuvos vardo tūkstantmečiui ir Gedimino Akstino viršūnės 50- mečiui paminėti.

2009-07-17 LRTK: nauji sprendimai

Bauda „Lietuvos ryto“ televizijai

2009-07-16 LŽS: “Sprendimas dėl žurnalistų etikos inspektoriaus sugriauna šios institucijos esmę”

Liepos 15 d. Seime buvo pritarta įstatymų pakeitimui, kad Žurnalistų etikos inspektoriumi gali būti tik teisininkas. Žurnalistų bendruomenė jau anksčiau buvo kritikavusi kai kurių politikų mėginimus iš esmės pakeisti žurnalistų etikos inspektoriaus skyrimo procedūrą.

2009-07-15 LŽS etikos komisijai – priekaištai dėl fotografo konkursinio darbo

Į LŽS Etikos komisiją kreipėsi pil. J. K., prašydama ištirti, ar spaudos fotografas G.L., fotografuodamas jos žuvusio brolio laidotuves kapinėse, nepažeidė teisės aktų ir ar nenusižengė profesinei etikai.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media