2010-10-12„Žiniasklaidos anatomija“. Ar žiniasklaida gali paveikti susikompromitavusius politikus
„Žiniasklaidai, kaip ir daugeliui mūsų gyvenimo reiškinių, galima reikšti nemaža priekaištų. Tačiau esama vis dėlto tikrovės aspektų, be kurių visuomenės gyvenimas būtų dar niūresnis, jeigu ne ta, tegu ir ne visai tobula, žiniasklaida,"-pastebi V.Valiušaitis. "Žiniasklaidos anatomijos" laidoje šįkart bandyta aptarti, kiek žiniasklaidos pranešimai apie galimai neskaidrų valstybės pareigūnų elgesį, piktnaudžiavimą tarnyba, lėšų švaistymą yra svarbūs politikams, atsakingiems už valstybės institucijų patikimumą, sąžiningesnę valstybės bei visuomenės sąveiką.
2010-10-12J.Butkevičienė traukiasi iš žurnalistikos ir pradeda vadovės karjerą
Žiniasklaidos holdingas „Baltic Media Alliance“ plečia savo veiklą Lietuvoje. Čia veikiančioje holdingo atstovybėje BMA Lietuva įsteigta valdyba, o jos pirmininkės pareigos patikėtos žurnalistei Jolantai Butkevičienei, vakar pranešė DELFI.
Lzs.lt J.Butkevičienė sakė, jog šis jos pasirinkimas susijęs su apsisprendimu pasitraukti iš žurnalistikos. Pastaruoju metu žurnalistė bendradarbiavo kuriant ir įgyvendinant keletą aplinkosauginių ir pilietiškai svarbių projektų, svarstė ir apie galimybes užsiimti aktyvia žurnalistės veikla. Gautas pasiūlymas padėjo apsispręsti ir pasirinkti vadovės karjerą.
2010-10-04Kaip sveikatos apsaugos problematiką atspindi mūsų žiniasklaida?
Lzs.lt anonsuoja radijo laidą „Žiniasklaidos anatomija“, kuri Žinių radijo eteryje bus girdima rytoj 10.05 val. Šįkart laidos vedėjas Vidmantas Valiušaitis ir jo pašnekovai žvilgsnį nukreips į sveikatos apsaugą ir žiniasklaidos pateikiamą jos problematiką. Ar žurnalistai gilinasi į šioje srityje vykstančius procesus ir kelia esminius pertvarkos klausimus, ar tenkinasi daugiau paviršutiniškais dalykais ir dienos politinėmis aktualijomis? Tokie klausimai bus keliami ir atsakymų į juos ieškoma „Žiniasklaidos anatomijoje“.
2010-09-30Išleista knyga apie rezistentų pogrindinius periodinius leidinius
Lietuvos gyventojų genocido ir rezitencijos tyrimų centro iniciatyva išleistas specialus sąvadas, kuris turėtų sudominti ir besidominčiusžiniasklaidos istorija. Alberto Ruzgo parengtoje studijoje galima rasti visą informaciją apie okupacijų metais (1940–1989) rezistentų leistus periodinius leidinius. Knygos “Rezistentų pogrindiniai periodiniai leidiniai. Okupacijų metai: 1940–1989” autorius pastebi, jog daugiausia pogrindinių periodinių leidinių nepaprastai sunkiomis sąlygomis išleido Lietuvos partizanai. Jie tai darė jausdami nuolatinę mirties grėsmę.
2010-09-29Tyrimas: reklamos televizijoje, radijuje ir internete padaugėjo, o spaudoje liko dar mažiau
Reklamos televizijoje, radijuje ir internete šiemet padaugėjo, tuo tarpu spaudoje – sumažėjo, tokius pastebėjimus paskelbė naujienų portalas BNS, įvertinęs bendrovės "SIC Gallup Media" atliktą tyrimą.
Daugiausiai buvo "Omnitel" reklamos, antroje vietoje pagal reklamos apimtis - "Tele2", trečioje - "Procter&Gamble". Daugiausia šiemet reklamavosi mobiliojo ryšio operatoriai ir prekybos tinklai.
Televizijose ir radijo stotyse reklamos šiemet, palyginti su pernai tuo pat laiku, rodyta 22,5 proc. ir 14,6 proc. daugiau. O laikraščiuose reklamos plotas sumenko 8,5 proc., žurnaluose - 7,4 proc.
2010-09-29Vytauto Didžiojo universitete – praėjusio šimtmečio Lietuvos periodikos kolekcija
Šiandien Kaune, Vytauto Didžiojo universitete, duris atvers nauja skaitykla, skirta XX a. antrosios pusės Lietuvos periodikos archyvams. Gausią spaudos rinkinių kolekciją universitetui padovanojo profesorius Leonas Gudaitis, šiemet švenčiantis 75-erių metų jubiliejų.
"Praėjusio amžiaus leidinius profesorius rinko ir saugojo su tikra bibliofilo aistra – šiam darbui paskirtas ne vienas dešimtmetis. Paties L. Gudaičio moksliniai interesai taip pat susiję su XX a. periodikos tyrimais,"– pasakojo VDU Lietuvių literatūros katedros vedėja doc. dr. Dalia Kuizinienė.
2010-09-22Ar žiniasklaida atspindi lietuvių ir žydų santykių kokybę?
Rugsėjo 23-oji Lietuvoje minima kaip Žydų genocido aukų atminimo diena. Tą dieną 1943-aisiais buvo likviduotas Vilniaus getas. Praėjus jau 20 atkurtos nepriklausomybės metų tos pasekmės tebėra juntamos: lietuvių ir žydų dialogas vyksta, tačiau jis vargu ar yra toks sklandus, kokio norėtų abi pusės. Atskiras klausimas - ar tas dialogas tinkamai atspindimas žiniasklaidoje? Ar ji adekvačiai atspindi lietuvių ir žydų santykius, parodo tikrąjį šių tautų dialogo turinį, lietuvių ir žydų santykių kokybę?
2010-09-17„Mūsų miestelių“ kūrėja N.Baužytė – Nacionalinių vertybių rinkimuose
„Yra žmonių, per kurių mąstymo prizmę tarsi veidrodyje atsispindi epochos veidas, jos žmonių dvasinės vertybės. Viena iš jų - televizijos laidų ciklo "Mūsų miesteliai" sumanytoja ir vedėja Nijolė Baužytė. Kai ji lankosi tuose nedideliuose miesteliuose, smarkiau plaka širdis bei aplanko dvilypis jausmas: ir džiaugsmas, ir nostalgija,“- rašoma žurnalistės G.Milkevičiūtės publikacijoje. Įdomiai ir jautriai apie kolegę N.Baužytę pasakojanti Giedrė ir skaitytojus, ir žurnalistų bendruomenę priverčia stabtelėti ir susimąstyti: juk yra ir tarp mūsų puikių asmenybių, vertų tapti nacionalinėmis vertybėmis.
2010-09-16„National Geographic“ redakcija kviečia Lietuvos fotografus į pasaulinį konkursą
Unikalia informacija ir fotografijomis išsiskiriantis "National Geographic" lietuviškai buvo pradėtas leisti 2009 m. spalį ir per metus, sociologinių tyrimų duomenimis, subūrė 90 tūkstančių skaitytojų ratą. Pirmą kartą pasauliniame žurnalo „National Geographic“ nuotraukų konkurse oficialiai kviečiami dalyvauti ir fotografijos mėgėjai iš Lietuvos. Iki lapkričio 30 d. visi norintieji galės pateikti savo darbus vienoje iš trijų kategorijų – „Žmonės“, „Vietovės" ir „Gamta". Kiekvienos kategorijos nugalėtojas bus apdovanotas 2500 JAV dolerių prizu, o jo nuotrauka bus išspausdinta tarptautiniame „National Geographic" žurnale.
2010-09-14Diskusija radijo eteryje: ar žiniasklaidos erozija tikrai neišvengiama?
Savaitraštis "Veidas", remdamasis Šveicarijos žiniasklaidos analitikų duomenimis, neseniai konstatavo, kad žiniasklaidos kokybė vis prastėja ir tolimesnė erozija beveik neišvengiama. Ir tai liečia ne vien Lietuvos, bet ir visos Europos žiniasklaidą. Radijo laidos „Žiniasklaidos anatomija“ autorius ir vedėjas Vidmantas Valiušaitis su pašnekovais šiandien mėgins surasti atsakymus, kokios to reiškinio priežastys. O kartu – ir pasidalinti savo įžvalgomis, kokios gi perspektyvos laukia lietuviškos, o drauge - ir Vakarų civilizacijos, žiniasklaidos? Ar esama svertų paveikti negatyvias tendencijas?
2010-09-01Startuoja konkursas „Kolegos objektyvo sūkury-2010"
Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) Spaudos fotografų klubas fotografus ir fotografuojančius žurnalistus kviečia dalyvauti fotografijų konkurse „Kolegos objektyvo sūkury".
Konkursui galima teikti 2009-2010 metais skelbtas arba niekur nepublikuotas fotografijas konkurso „Kolegos objektyvo sūkury" tema. Konkurso dalyvių darbų laukiama iki lapkričio 1 d. Geriausių darbų (pirmosios, antrosios ir trečiosios vietų) autoriai bus apdovanoti diplomais ir piniginėmis premijomis.
2010-08-31TV ir radijo pajamos menksta, retransliuotojų – didėja
Lietuvos komercinių televizijų ir radijo stočių pajamos šių metų pirmąjį pusmetį, palyginti su pernai, sumažėjo, o kabelinių – išaugo. Tai praneša Lietuvos radijo ir televizijos komisija, kuri remiasi savo veiklai finansuoti gautomis įmokomis.
Komercinės televizijos šių metų pirmąjį pusmetį uždirbo 69,723 mln. Lt, pernai atitinkamu laikotarpiu – 72,470 mln. Lt. Komercinės radijo stotys šiuo laikotarpiu gavo 11,436 mln. Lt, o pernai – 11,892 mln. Lt.
2010-08-30Kokia yra verslo grupių įtaka Lietuvos žiniasklaidai?
Seimą pagaliau pasiekė Valstybės saugumo departamento 12 slaptų pažymų, kurių beveik ketverius metus reikalavo parlamentas. Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, 2006 metais vykdydamas VSD veiklos tyrimą, nustatė, kad yra 12 analitinių pažymų, atskleidžiančių interesų grupių daromą įtaką valstybės valdymui. Viena iš tų pažymų vadinasi "Dėl verslo grupių įtakos žiniasklaidai". Situaciją narplios ir laida „Žiniasklaidos anatomija“. Atsakymai, kokius išgirsime, o gal - ir labai aštri diskusija jau rytoj, antradienį, 10.05 val. „Žinių radijo" pokalbių ir ginčų laidoje „Žiniasklaidos anatomija".
2010-08-23“Žiniasklaidos anatomija” ir galimybė sukelti gaisrą
Po to komentaro, kurį „Kultūros savaitėje“ išrėžė kolega Vaidas Jauniškis, visas kitas kalbėjimas apie televiziją bei čia sukuriamą turinį yra tik akmenėlių svaidymas į raibuliuojantį vandenį. Tie, kurie išgirdo komentarą, džiūgavo: „Drąsu!”, “Na ir užsimojo…” Televizininkai, ko gero, pasipiktino: kas jis toks ir kaip drįsta? Politikai, menininkai, kuriuos paminėjo, irgi neapsidžiaugė. O televizijų vadovai – ką darys jie? Spjaudysis, mėgins kurti intelektualesnį turinį (bent jau ne žiūrimiausiu laiku) ar suokalbiškai tylės? Ar „Žiniasklaidos anatomija“ pratęs kolegos pradėtą aštrią diskusiją ar atvirkščiai- užgesins?