2023 m. lapkricio 29 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas

 

2009-09-28Ar viešumas yra efektyviausia priemonė kovoje už gamtos ir sveikos aplinkos išsaugojimą?

Šį antradienį (rugsėjo 29 d.) 10.10 val. Žinių radijo laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ vyks diskusija apie žiniasklaidos ir visuomenės pastangas kovoti už Lietuvos gamtos ir aplinkos išsaugojimą.

2009-09-26Paskutinis šansas tapti Gerosios žinios angelo rėmėju

Spalio 1 d. baigiasi akcija, kurios metu renkamos lėšos Gerosios žinios angelo skulptūros sukūrimui. Projekto organizatorių sumanymas – Lietuvos vardo tūkstantmetį paminėti iš ąžuolo skulptūrų sukuriant Angelų alėją, kurioje bus ir ši savanoriškomis žurnalistų lėšomis pastatyta skulptūra. Ją sukurs vienas žymiausių drožėjų Algimantas Sakalauskas.

2009-09-25„Kauno dienoje“ atgimė „Santaka“

"Santaka" sugrįžta!“, – džiugiai paskelbė dienraščio „Kauno diena“ kolektyvas. Rugsėjo 23-iąją skaitytojai, atsivertę laikraštį ir stebėjosi, ir džiaugėsi, ir gyrė, ir kritiškai žvelgė į naujai dienos šviesą išvydusį kultūros ir meno priedą. Spalio pradžioje laukia dar vienos sutiktuvės. Į „Kauno dieną“ grįžta šeštadieninis priedas „AUKŠTYN ŽEMYN“.

2009-09-25LRT laimėjo teismą dėl „Teisės žinoti“

Vilniaus apygardos administracinis teismas patenkino LRT prašymą ir panaikino žurnalistų etikos inspektoriaus sprendimą, kad Lietuvos televizijos laidoje „Teisė žinoti“ buvo paskleista neteisinga, netiksli ir nešališka informacija ir nepatikrinti faktai. Tokį sprendimą Romo Gudaičio vadovaujama Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba buvo priėmusi nagrinėdama UAB „Tele-3“ skundą dėl šių metų sausio 21 dieną vykusios tiesioginės LTV laidos apie žiniasklaidos santykius su politikais, žurnalistikos Lietuvoje padėtį ir žurnalistų solidarumą.

2009-09-24Tarp Nacionalinės premijos pretendentų – du LŽS nariai

Kultūros ministerija paskelbė patvirtintą 2009 m. Nacionalinių premijų pretendentų sąrašą. Jame yra ir du LŽS nariai. Abu kolegas – Laimoną Tapiną ir Paulių Normantą – rekomendavo kūrybinės organizacijos (Lietuvos meno kūrėjų asociacija bei Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija).

2009-09-23LRT taryboje – karštos diskusijos ir priekaištai

Rugsėjo 22 d. įvyko Lietuvos radijo ir televizijos tarybos posėdis. Jo dienotvarkėje buvo diskusija apie LRT misijos vykdymą, svarbiausias laidas ir aktualius įvykius, LRT biudžeto vykdymas, finansinė padėtis ir siūlymai jos pagerinimui, pateikiant konkrečią medžiagą, LR Seimo švietimo ir mokslo komiteto kreipimosi į LRT tarybą svarstymas ir nutarimo priėmimas, einamieji reikalai.

2009-09-21Kas turi prisiimti atsakomybę už LRT programų kokybę, jų finansavimą ir transliavimą?

Šį antradienį (rugsėjo 22 d.) 10.10 val. Žinių radijo laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ vyks diskusija apie LRT finansines ir kitas problemas bei atsakomybę už galimą programų transliavimo nutraukimą.

2009-09-21Vaižganto premija įteikta poetui Justinui Marcinkevičiui

Rugsėjo 20 dieną Malaišiuose, Juozo Tumo-Vaižganto gimtinėje, iškilmingai įteikta tradicinė Vaižganto vardo premija. Šiemet premijos laureatu tapo poetas Justinas Marcinkevičius, išleidęs knygą „Pažadėtoji žemė: užrašai, pokalbiai, straipsniai, kalbos, 1988-2008“.

2009-09-17SODRA: dirbančiųjų pagal autorines sutartis socialinio draudimo stažas

Lzs.lt šį mėnesį pradėjo publikuoti SODRA specialistų parengtą informaciją, kuri ypač aktuali dirbantiesiems pagal autorines sutartis. Nuo 2009 m. sausio 1 d. asmenys, dirbantys pagal autorines sutartis, yra draudžiami privalomuoju valstybiniu socialiniu draudimu ir privalo mokėti įstatyme nustatyto dydžio įmokas. Jų draudimą reglamentuoja Valstybinio socialinio draudimo įstatymas.

2009-09-17LŽS etikos komisija susitiko su VTEK darbuotojais

Rugsėjo 15 d. LŽS etikos komisijos nariai susitiko su Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sekretoriato darbuotojais, domėjosi šios institucijos darbo organizavimu, skundų tyrimo praktika, prevencine veikla.

2009-09-16Alytuje startavo laikraštis dzūkų tarme

Alytuje vakar pradėtas leisti naujas laikraštis „Alytaus dienraštis”. Nepaisant sunkmečio leidėjai planuoja, kad laikraštis ne tik išsilaikys rinkoje, bet ir taps populiariu Alytaus regiono leidiniu. Naujo laikraščio skaitytojai ras ir publikacijų dzūkų tarme.

2009-09-16Žurnalistų pusryčiai su profesoriumi J.Aumente iš JAV

Rugsėjo 15 d. „Transparency International“ Lietuvos skyrius surengė antrąją renginių ciklo „Žurnalistų pusryčiai“ diskusiją „Pusryčiai Nr. 2: kaip atpažinti informaciją ir kritiškai atsirinkti tai, kas tikra?“. Diskusiją vedė JAV žiniasklaidos ekspertas, Rutgers universiteto profesorius emeritas ir Žurnalistinių resursų instituto steigėjas prof. Jerome Aumente.

2009-09-15Prie Užutrakio septyniolika angelų paskelbė gerąją žinią (1)

Septyniolikos ąžuolinių angelų takas nusidriekė netoli Užutrakio, įstabiame kraštovaizdyje, ir tapo dar viena lankytina Trakų krašto vieta. Prie šios iniciatyvos yra prisidėjusi ir Lietuvos žurnalistų sąjunga bei būrys žurnalistų bendruomenės atstovų, kurie savo lėšomis parėmė “Gerosios žinios angelo” skulptūros sukūrimą.

2009-09-15LŽS pasiekė kreipimasis dėl vaiko teisių pažeidinėjimo žiniasklaidoje

Lietuvos žurnalistų sąjunga gavo nevyriausybinių organizacijų konfederacijos vaikams kreipimąsi, kuriame prašoma imtis aktyvių veiksmų ir užkirsti kelią besitęsiančiam vaikų teisių pažeidinėjimui žiniasklaidoje.

2009-09-15Vilniaus universitete – vieša dr.B. Raguočio paskaita

Rugsėjo 18 d. Vilniaus universitete, Teatro salėje, rengiama vieša paskaita „Žurnalistikos studijos ir tyrimai. Pradžios esė“, kurią skaitys doc. dr. Bronius RAGUOTIS.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media