2017-10-01Juozo Tumo-Vaižganto premijos laureatas Egidijus Aleksandravičius: apie žiniasklaidą bei kada ir kaip „viskas įmanoma"
Juozo Tumo - Vaižganto premija šiemet paskirta istorikui habilituotam humanitarinių mokslų daktarui, Vytauto Didžiojo universiteto Istorijos katedros profesoriui, Lietuvių išeivijos instituto direktoriui, Išeivijos studijų centro vadovui, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos nariui, žurnalo „IQ“ bendradarbiui ir LRT Kultūros kanalo laidos „IQ presingas“ vedėjui Egidijui Aleksandravičiui už naujausią publicistinių tekstų rinktinę „Viskas įmanoma". Ta proga jį kalbina žurnalistė Daiva Červokienė.
2017-08-21Delfi: “Lietuvos įtakingiausieji 2017” – Žiniasklaidos atstovų sąrašas
Ir šalies elitas, ir visuomenė vieningai sutarė dėl įtakingiausių žurnalistų. Sąrašo viršūnėje įsitvirtino Edmundas Jakilaitis, Andrius Tapinas, Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir Rimvydas Valatka. Tokius rezultatus atskleidė DELFI projektas „Lietuvos įtakingiausieji 2017”, paskelbęs įtakingiausių žiniasklaidos atstovų sąrašą.
2017-08-21Kokie žurnalistai Lietuvoje yra įtakingiausi? (1)
Ir šalies elitas, ir visuomenė vieningai sutaria dėl įtakingiausių žurnalistų. Sąrašo viršūnėje įsitvirtinę Edmundas Jakilaitis, Andrius Tapinas, Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir Rimvydas Valatka.
Tokius rezultatus atskleidžia DELFI projektas „Lietuvos įtakingiausieji 2017”. Penktadienį skelbiame žiniasklaidos atstovų sąrašą.
2017-07-26Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos pranešimas apie nesantaiką kurstančius komentarus Facebook'e (1)
Per mėnesį - 160 kreipimųsi panaikinti nesantaiką kurstančius komentarus Facebook‘e. 98 proc. atvejų nesantaika buvo kurstoma dėl seksualinės orientacijos
Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba per pastarąjį mėnesį (nuo birželio 20 iki liepos 25 d.) 160 kartų kreipėsi į Facebook‘ą, ragindama panaikinti nesantaiką kurstančius komentarus. 95 proc. komentarų pašalinti per 24 valandas. 8 komentarai (5 proc.) dar nepašalinti.
2017-07-06Žiniasklaida dabartinėje Lietuvoje: tautą ir valstybę kuriančioji ar ją ardančioji jėga? (1)
Lietuvos nepriklausomybės atgavimą ir valstybingumo atkūrimą gerokai apkartino postmodernizmo ir reliatyvizmo, gaubiamo politiniu liberalizmo šydu, dvasinės negalios, kaip epidemija plintančios visame pasaulyje. Neaplenkė jos ir jaunos mūsų atsikuriančios jaunos valstybės, kai trinamos ribos tarp gėrio ir blogio, tarp tamsos ir šviesos, tarp informacijos ir dezinformacijos, kai meilės (gyvybės) kultūra neatlaiko šėtonišku tempu plintančios mirties kultūros. Tai antipodai – priešingų sąvokų poros, šiuo atveju puikiai atspindinčios mūsų žiniasklaidą, jos įtaką mūsų visuomenei ir pastarosios vertybinių orientacijų ugdymui, bet žymiai dažniau jų griovimui bei paties individo dvasiniam degradavimui.
2017-06-21Rekomendacija dėl fotografavimo viešoje vietoje ir nuotraukų publikavimo
Fotografavimas viešoje vietoje savaime nereiškia, kad negali būti pažeista asmens teisė į atvaizdą ir nesudaro pagrindo manyti, jog galima fotografuoti bet ką, bet kaip ir bet kada, ignoruojant fotografuojamą asmenį ir jo valią. Teisės normos, leidžiančios asmenį fotografuoti be jo sutikimo, negali būti taikomos tik formaliai, pavyzdžiui, remiantis tuo, jog buvo fotografuota ne privačioje, o viešoje vietoje.
2017-05-26Česlovas Skaržinskas: Aloyzo Tendzegolskio humoro filosofija
Aloyzas Tendzegolskis žinomas rašytojas – aforizmų, satyrinių kūrinių autorius, išleidęs 9 knygas. Taip pat jis – žinomas žurnalistas, daugelį metų dirbantis spaudoje, pastaruosius dešimtmečius vadovaujantis Varėnos rajono laikraščio „Merkio kraštas“ redakcijai. Kūrėjas, gimęs ir užaugęs Raseinių rajone, baigęs lituanistikos studijas Vilniaus universitete, iš pradžių mokytojavo, 1972 metais atvyko dirbti į tuomečio Varėnos rajono laikraščio „Raudonoji vėliava“ redakciją. Vėliau tapo jos vadovu, Nepriklausomybės metais kėlė žurnalistikos problemas respublikinėje spaudoje.