2024 m. birželio 23 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas

 

2010-08-24Bernardas Aleknavičius - zanavykas, tapęs lietuvininku

Rugpjūčio dvidešimt pirmąją Vinco Kudirkos premijos laureatas Bernardas Aleknavičius pasitiko gražų jubiliejų – aštuoniasdešimtmetį. Fotoalbumas "Donelaitis ir mes" lėmė, kad 1992 metais B.Aleknavičius pirmasis iš Lietuvos žurnalistų būtų apdovanotas garbingiausia šiai profesijai Vinco Kudirkos premija. Beje, knygos „Kristijono Donelaičio portretas“ papildomas tiražas išeina žymiai anksčiau – šią vasarą – ir sutampa su paties autoriaus jubiliejumi. Visai kitoks likimas ištiko naujausią Bernardo Aleknavičiaus leidinį – fotoalbumą „Žvejų kaimelio kronika“.

2010-07-26V.Žeimanto kūrybiniuose planuose – ir knyga apie Semeliškes

Vakar iš kraštotyrinės ekspedicijos po Semeliškes (Trakų r.) sugrįžęs žurnalistas Vytautas Žeimantas užsivertęs darbais. Be aktyvaus bendradarbiavimo įvairiuose leidiniuose kūrėjo laukia dar vienas kūrybinis projektas. "Versmės” leidyklos serijoje "Lietuvos valsčiai" ketinama išleisti ir knygą "Semeliškės". V.Žeimantas bus vienas iš šios knygos autorių.

2010-06-22D.Mickevičiaus knyga apie Varėnos krašto šviesuolius pristatyta „gyvai“

Marcinkonių etnografinės sodybos klojimas birželio 17-ąją vos talpino žiūrovus, susirinkusius į žurnalisto, leidėjo Danieliaus Mickevičiaus knygos „Kaip tiltelis iš širdies į širdį“ sutiktuves.Renginį puikiai „iliustravo“ ne tik Kabelių, Marcinkonių, Margionių, Nedzingės, Zervynų ir Žiūrų kaimų dainininkų dainuojamos dzūkiškos dainos, Margionių klojimo teatro artistų vaidyba. Į renginio dalyvius, kaip knyga prabyla į skaitytoją, „gyvai“, dainomis ir žodžiais, prabilo aštuoniolikos knygos apybraižų herojai.

2010-06-17A.Pliadis: “Karinio žanro nuotraukas yra kur dėti”

Birželio 16 d. sostinės fotografijos galerijoje „Prospektas“ apdovanoti Tado Dambrausko konkurso laureatai ir atidaryta fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2009–2010“ paroda, kuri veiks iki liepos 3 d. Krašto apsaugos ministerijos fotografas Alfredas Pliadis sakė: „Labai patenkintas, kad gavau prizą už „Reportažą“, nes Lietuvoje reportažinės fotografijos labai sunkiai skinasi sau kelią. Džiaugiuosi, kad nežinau, ar aš čia pasistengiau, ar kiti labai nesistengė. Bet man pasisekė padaryt.“

2010-06-17Filmas “Kai jūra skalauja krantus” V.Jankevičiui pelnė geriausio režisieriaus apdovanojimą

Chanty Mansijske (Rusija) vykusiame XIV-ajame tarptautiniame televizijos filmų apie ekologiją festivalyje „Išgelbėti ir išsaugoti“ diplomu “Geriausias režisierius” apdovanotas “TV Europa” sukurto filmo “Kai jūra skalauja krantus” autorius Vytas Jankevičius. Tai jau antras V.Jankevičiaus laimėjimas šiame festivalyje. Prieš porą metų jis buvo apdovanotas “Auksinės gagaros” prizu už geriausią autorinį darbą.

2010-06-16D. Mickevičiaus knygos sutiktuvės - ir Marcinkonyse

Lietuvos žurnalistų sąjunga neseniai buvo pakvietusi kolegas į LŽS nario Danieliaus Mickevičiaus knygos sutiktuves. Žurnalisto, leidėjo D.Mickevičiaus naujausia knyga “Kaip tiltelis iš širdies į širdį” birželio 8-ąją buvo gražiai sutikta sostinėje, LRT klube, o rytoj, birželio 17 d., ji bus pristatyta Varėnos rajone, Marcinkonyse. Knygos sutiktuvėse dalyvaus vietos etnografiniai kolektyvai ir visi knygos herojai – Varėnos krašto šviesuoliai. Gražaus įvykio išvakarėse - trumpas pašnekesys su knygos autoriumi D.Mickevičiumi.

2010-06-09Žurnalisto A.Šimkaus eilėraščių pasaulis knygoje “Sezonas baigtas”

Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla ką tik išleido žurnalisto Antano Šimkaus eilėraščių rinktinę. Ilgus metus savaitraštyje “Literatūra ir menas” darbavęsis kolega šiuo metu dirba portale Bernardinai.lt , o laisvalaikiu ne tik rašo scenarijus populiariems serialams, bet ir kuria eiles. Jaunas poetas (g. 1977), debiutavęs rinkiniu „Skradžiai“ (1999), pasak recenzentų, „konfliktavęs su tradicinėmis vertybėmis“, dabar suka supratingų refleksijų keliu. Nuotaikinga poezijos knyga, pažerianti lakoniškos išraiškos radinių.

2010-06-09“Beržoras” – Justino Lingio dokumentinio filmo premjera

Birželio 10 d. (ketvirtadienį) 19 val. Vilniuje, Bernardinų socialinio centro patalpose, įvyks režisieriaus Justino Lingio filmo “Beržoras” premjera. Lzs.lt kviečia kolegas pamatytį šį 2010 metais sukurtą ir gegužės 8 dieną Platelių parapijos salėje jau pristatytą filmą apie Beržoro kryžiaus kelią ir pabendrauti su broliu Astijumi Kungiu OFM, prof. habil.dr. Alfonsu Motuzu, dailėtyrininke Asta Giniūniene, kunigu Sauliumi Katkumi, tautodailininkais Vytu Jaugėla, Antanu Vaškiu, tapytoju Valdu Simučiu ir kitais, kurie dalinsis savo prisiminimais.

2010-06-08Knygų leidyba sunkmečiu tampa įdomiu reiškiniu – iš širdies į širdį

Ryte užsuko kolega žurnalistas, “Danieliaus” leidyklos savininkas Danielius Mickevičius. Užsuko ne tuščiomis – padovanojo Lietuvos žurnalistų sąjungai tik ką savo išleistų knygų “Kaip tiltelis iš širdies į širdį. Varėnos krašto šviesuoliai”. Žurnalisto, leidėjo D.Mickevičiaus naujausia knyga “Kaip tiltelis iš širdies į širdį” pristatoma šiandien, birželio 8 d., 16 val. LRT klube (S.Konarskio g. 49, Vilnius).

2010-06-04A.Valiaugos “Nuklydusi tikrovė” - fotografijose

Birželio 4 d. 17 val. Vilniaus fotografijos galerijoje atidaroma Arturo Valiaugos fotografijos paroda “Nuklydusi tikrovė”. Su spaudos leidiniais bendradarbiaujantis kūrėjas dažnai nustebina savo kūrybos mylėtojus netikėtais fotopastebėjimais. Apie ką mąsto, kokius pasąmonės akivarus mėgina užgriebti kūrėjas? Žvelgiant į A.Valiaugos fotografijų retrospektyvą dėliojasi tokia mozaika - nekontroliuojami vaizdai atmintyje, lyg lošimų automate, sukrenta į laimėtą laiko seką.

2010-06-04Vilniaus rotušėje atidaryta S.Paškevičiaus fotografijų paroda

Gegužės 3-iąją Vilniaus rotušėje atidaryta LŽS Spaudos fotografų klubo nario Stasio Paškevičiaus fotografijų paroda. Didelis būrys kūrėjo bičiulių ir bendraminčių Stasį sveikino ne tik su dar viena personaline paroda, bet ir su gražiu jubiliejumi. Parodos atidaryme visi galėjo pabendrauti su autoriumi, pamatyti eksponuojamus menininko draugų portretus.

2010-06-02J. Lingio jubiliejinis vakaras su dokumentiniu filmu „Raktas į ateitį“

Birželio 3 d. (ketvirtadienį) 18.15 val. Lietuvos kinematografininkų sąjungoje savo dokumentinį filmą „Raktas į ateitį“ pristatys ir su kino mylėtojais bendraus režisierius Justinas Lingys. Lzs.lt kviečia kolegas ne tik patiems pamatyti šį 2007 m. sukurtą dokumentinį filmą, bet ir pabendrauti su jubiliejų švenčiančiu kino režisieriumi.

2010-06-01Atidaroma pirmoji J.Mudėnienės karpinių paroda

Birželio 1 d. (antradienį) 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos parodų salėje (Šv.Jono 11, Vilniuje) atidaroma žurnalistės Juventos Mudėnienės pirmoji personalinė karpinių paroda „Labas rytas, mano angele”. Ši paroda skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti.Pirmiausia karpė tarybinių laikų žurnalus, nes nusipirkti spalvoto popieriaus ne visada pavykdavo. Mokyklinėms aplikacijoms puikiausiai tiko „Socialistinės teisės” viršeliai, mat, kas mėnesį būdavo skirtingų spalvų. Niekuo nenusileido „Tarybinės moters” herojų suknelių faktūros.

2010-05-24V. Žeimantas – Baltarusijos rašytojų sąjungos narys (1)

Iš Minsko atskriejo įdomi žinia – mūsų kolega, LŽS ir NŽKA narys Vytautas Žeimantas priimtas į Baltarusijos rašytojų sąjungą. V.Žeimantas prieš kelis metus stipriai susidomėjo lietuvių ir baltarusių kūrybiniais ryšiais. Savarankiškai išmoko baltarusių kalbą. Netrukus periodinėje spaudoje pasirodė ir pirmieji V.Žeimanto vertimai iš baltarusių kalbos: dabartinių rašytojų L.Arabei ir G.Marčiuko kūriniai.

2010-05-18“Poezijos pavasaryje” – ir redaktoriaus K.Platelio naujausia knyga

Kartu su žydinčiu pavasariu atkeliavo ir poezijos mylėtojų didžiausia šventė - 46-asis Poezijos pavasaris. Šia proga Lzs.lt kolegoms pristato neseniai išleistą poeto, savaitraščio “Literatūra ir menas” redaktoriaus Kornelijaus Platelio poezijos knygą “Karstiniai reiškiniai”. Tai aštuntas žinomo poeto, Nacionalinės premijos laureato, eilėraščių rinkinys. Nauji K.Platelio eilėraščiai stengiasi vienyti gyvenimo priešybes ir kartu šypteli: tie protingi bandymai naivūs, visuma vis tiek daugiaspalvė, neatspėjama...
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media