2024 m. birželio 12 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas

 

2010-05-11A.Vaišnio knyga “Naujoji Romuvos fotografija” – ir apie spaudos fotografijos ištakas

Vilniaus universitetas, Vilniaus miesto Rotušė ir Lietuvos fotomenininkų sąjunga gegužės 13 d., ketvirtadienį, 18 val. kviečia į renginį sostinės Rotušėje - Spaudos fotografijos klasika. „Naujosios Romuvos“ mokykla. Vakaras skiriamas Petrui Babickui prisiminti, spaudos fotografijos ištakoms ir raidai aptarti, 2 tomų knygai „Naujosios Romuvos fotografija“ pasitikti.

2010-05-06A.Kubiliaus publicistinis romanas – duoklė žurnalisto profesijai (2)

"Jos batukų kaukšėjimas ištirpdavo sunkvežimių ir motociklų riaumojime. Vyrai suprato, kas atsitiko..." Tai pirmos ir paskutinės Senjorų klubo nario Antano Kubiliaus romano “Aidai iš gyvenimo šulinio” eilutės. O tarp šių eilučių - dramatiškas, audringas romano herojės Audros gyvenimas ir daugiau kaip septyni šimtai tūkstančių kompiuterio klavišų spustelėjimų. Kai paklausiau Antano, kodėl jis kūrinį pavadino publicistiniu romanu, jis paaiškino, kad tai duoklė žurnalisto profesijai.

2010-05-03G.Juodytės “Klaipėdos akvarelės” – knyga, verta Vinco Kudirkos premijos

Žurnalistas, žvelgiantis į savo kasdienį darbą kūrybiškai, gali nuveikti daugiau nei jo kolega, dirbantis paskubomis – tik tam numeriui, tai laidai... Tiesa, profesionalumo gali nestokoti ir pastarasis, tik kasdienis maratonas netampa impulsu kūrybai ar kitokiai saviraiškai. Kas kita žurnalistas kūrėjas: neretai gebėjimas į savo sukauptą patyrimą pažvelgti kūrybiškai tampa inspiracija parašyti knygą, sukurti filmą. Būtent taip gimė "Klaipėdos akvarelės" - pirmoji žinomos uostamiesčio žurnalistės Gražinos Juodytės istorinių apybraižų knyga.

2010-05-03K.Šiaulio knyga “Tauta tarp kosmopolitų ir barbarų” nepraranda aktualumo

Visuomenei jau senokai pristatyta trečioji žinomo žurnalisto, LŽS nario Kazimiero Šiaulio knyga "Tauta tarp kosmopolitų ir barbarų". Ją sudaro 2004-2008 m. parašyti politinės ir kultūrologinės tematikos straipsniai. Knyga nepraranda aktualumo. Tad Lzs.lt pamėgino dar kartą žvilgtelėti į kolegos kūrybą. Šįkart – ir kritikų akimis.

2010-05-03“Šiaulių naujienos” tapo parodos kuratoriais

Žurnalistai ne tik atranda ir pateikia visuomenei daug aktualios ir įdomios informacijos apie kultūrą, bet ir patys kartais tampa meno kūrėjais. Jie rašo knygas, kuria tekstus populiarioms dainoms, muzikuoja ar kitaip realizuoja savo kūrybinį polėkį. Dar vienas saviraiškos, o kartu ir kultūros populiarinimo būdas – patiems tapti kultūros renginių kuratoriais. Šįkart tokios iniciatyvos ėmėsi dienraštis „Šiaulių naujienos”. Šiandien 16 val. Šiaulių apskrities P. Višinskio bibliotekoje atidaroma paroda "Senieji Šiauliai".

2010-04-26Žurnalistės L.Vasiliauskaitės ir kompozitoriaus L.Abariaus kūryba – dainuojantiems vaikams

Balandžio 27 d. 16.30 val. Zarasų viešojoje bibliotekoje įvyks žurnalistės, eilių ir fotografijų kūrėjos Laimutės Vasiliauskaitės knygos “Spalvų abėcėlė” pristatymas. Knygą, kurioje greta tekstų publikuojamos ir natos dešimčiai dainelių jaunių, jaunučių chorams bei vokaliniams ansambliams, praėjusiais metais išleido leidykla “Kronta”. Beje, abu kūrėjai – dainų tekstų autorė L.Vasiliauskaitė ir muziką kūręs profesorius, ilgametis dainų švenčių dirigentas, kompozitorius L.Abarius – yra kilę iš to paties Zarasų krašto.

2010-04-21LATGA-A jubiliejui skirtoje knygoje – ir žiupsnelis žurnalistikos

Vakar į Rašytojų sąjungą iš leidyklos atkeliavo dar dažais kvepianti nauja knyga – “LATGA-A: po dvidešimties metų”. Simboliška, kad ši knyga tapo ir išskirtiniu akcentu pasitinkant Pasaulinę intelektinės nuosavybės dieną, ir vieninteliu metraščiu, aprėpiančiu visą agentūros gyvavimo laikotarpį.Knygą LATGA agentūros užsakymu išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, o tarp bendraautorių yra ir žurnalistė Erika Straigytė. Jos parengti pokalbiai su autorių teisių agentūros senbuviais išsiskiria autentika, o į agentūros gyvavimo ir visos autorių sistemos kūrimo istoriją leidžia pažvelgti iš labai arti.

2010-04-21S.Lipskio knyga apie monsinjorą K.Vasiliauską teikiama Vytauto Gedgaudo premijai

“Širdies ir altorių šviesoj” – meninė apybraiža apie monsinjorą Kazimierą Vasiliauską. Pasitelkęs gausią archyvinę bei atsiminimų medžiagą žurnalistas, rašytojas Stasys Lipskis kuria šviesų kunigo paveikslą, primena sunkius jo gyvenimo kelius, tremtį. Knygoje taip pat spausdinama keliolika ištraukų iš monsinjoro pamokslų.Praėjusią savaitę posėdžiavusi LŽS Senjorų klubo valdyba priėmė sprendimą S.Lipskio knygą “Širdies ir altorių šviesoj” teikti vienai svarbiausių Lietuvos žurnalistų sąjungos premijų - Vytauto Gedgaudo premijai.

2010-03-24Fotografijų parodoje – ir panevėžiečio A.Repšio sparnuoti stebuklai

Žurnalas “Aviacijos pasaulis” praneša gerąją žinią ne tik fotografijos ar aviacijos mėgėjams, bet ir kolegoms: kovo 26 d. 18 val. Panevėžyje, prekybos centre „Babilonas I“, atidaroma aviacinės fotografijos paroda. Keliaujanti ekspozicija čia atkeliauja iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto, o parodos vinis – Panevėžio fotografo Andriaus Repšio darbai, pripažinti fotografijos konkurse geriausiais. Paroda panevėžiečiams rūpinosi gimstantis interneto portalas foto123.lt ir talentingas fotomenininkas A.Repšys.

2010-03-18Neįmanoma praleisti: susitikimas su Lietuvos spaudos fotografų ir fotomenininkų ambasadoriumi

Kovo 19 d. 17 val. Prospekto galerijoje atidaroma Garik Avanesian (Armėnija) fotografijų paroda "Armėnai". Pažintis su Garik Avanesian gali būti įvairi: jis ne tik fotomenininkas, bet ir žurnalo leidėjas bei mūsų šalies fotokūrėjų – pripažintų fotomeninkų irspaudos fotografų – ambasadorius.

2010-03-16“Stanislovas Moravskis. Moterų fizionomika“: prie knygos lopšio- ir du žurnalistai

Kovo 15 d. Vilniaus universiteto Teatro salėje įvyko Sauliaus Špokevičiaus, Rimanto Šalnos ir Voicecho Piotrovičiaus knygos „Stanislovas Moravskis. Moterų fizionomika“ sutiktuvės. Prie šio vakaro organizavimo prisidėjo Lietuvos žurnalistų sąjungos Vilniaus skyriaus Pokalbių klubas.

2010-03-15LŽS Vilniaus skyriaus Pokalbių klubas kviečia į knygos sutiktuves

Kovo 15 d. 17.30 val. Lietuvos žurnalistų sąjungos Vilniaus skyriaus Pokalbių klubas kviečia į Vilniaus universiteto Teatro salę, kur vyks Sauliaus Špokevičiaus, Rimanto Šalnos ir Voicecho Piotrovičiaus knygos „Stanislovas Moravskis. Moterų fizionomika“ sutiktuvės.

2010-02-26Lietuvos atkūrimo 20-mečiui – A.Švenčionio fotografijų paroda

Prasmingai mūsų tautos šventei, kurią visi drauge minėsime kovo 11-ąją, savo dovaną paruošė Lietuvos žurnalistų ir fotomenininkų sąjungų narys kaunietis Albertas Švenčionis. Kauno technologijos universitete, kurį jis baigė, kolega atidarė didelę savo fotografijų parodą, skirtą Lietuvos atkūrimo dvidešimtmečiui.

2010-02-11Vyties Kryžiaus kavalieriai – didelė ir svarbi Lietuvos istorijos dalis

2010-ųjų vasario 16-oji Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyriaus nariui Viliui Kavaliauskui dviguba šventė. Šią dieną Šiaulių Rotušėje iškilmingai pristatomas V.Kavaliausko istorinio-enciklopedinio leidinio “Lietuvos karžygiai” antrasis tomas.

2010-02-09Žvilgsnis į B.Paškevičienės profesinę sukaktį – per fotoobjektyvą

Lietuvos radijo šaukiniai pažįstami tūkstančiams klausytojų – nuo pačių ištikimiausių iki tų, kurie dar tik atranda nacionalinę radijo stotį ir jų siūlomą programą. Apie muzikinį Lietuvos radijo “rūbą” daugiausia galėtų papasakoti tie, kurie čia dirba jau ne vieną dešimtmetį. Tarp jų yra ir Lietuvos radijo vyriausioji muzikos redaktorė Birutė Paškevičienė, šį savaitgalį paminėsianti trisdešimties metų kūrybinio darbo sukaktį.B.Paškevičienės profesinę, o kartu ir jubiliejinę sukaktį įprasmins spaudos fotografo, aktyvaus Lietuvos žurnalistų sąjungos nario Stasio Paškevičiaus autorinė fotografijų paroda “Birutė”.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media