2024 m. balandžio 21 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Lietuvos žiniasklaidos enciklopedija

*print*

Archyvas :: Tęsiama „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" prenumerata

2015-06-06
 

„LIETUVOS ŽINIASKLAIDOS ENCIKLOPEDIJOS" PRENUMERATA
Leidybos įmonė KRIVENTA 2023 m. planuoja išleisti „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją".
Leidinio redaktoriai-sudarytojai: Vytautas Žeimantas, Vytas Urbonas ir a. a. Genovaitė Burneikienė.
Leidinyje pateikiami enciklopediniai straipsniai apie Lietuvos laikraščius, žurnalus, radijo ir televizijos stotis, elektroninius leidinius, taip pat ir žurnalistus bei žiniasklaidos darbuotojus nuo Atgimimo (1988 m. ) iki šių dienų.
Enciklopedijos formatas A4, apimtis apie 700 pusl., tiražas 600 egz.
Prenumeratą  organizuoja leidybos įmonė KRIVENTA.
Direktorius Kazimieras Matačiūnas.
El. p. kriventa@gmail.com, tel. +370 682 47 899.
A. s. Nr. LT307300010000550573
Prenumeratos kaina 79 Eur su PVM.
P R E N U M E R U O K I T E!

***

 

Žiupsnelis istorijos 

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai.

Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus. Be to, šiemet plačiai minint Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį, būtina kaip galima greičiau susisteminti visą informaciją apie buvusias ir esamas viso 25 metų laikotarpio Lietuvos žiniasklaidos priemones ir žurnalistus, apibendrinti neatpažįstamai pasikeitusios, laisvos ir nepriklausomos žiniasklaidos plėtros rezultatus, išryškinti raidos kryptis ir tendencijas.

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją" prieš keletą metų nutarė leisti Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija. Buvo paskirti ir trys redaktoriai-sudarytojai: Genovaitė Burneikienė, Vytas Urbonas ir Vytautas Žeimantas.

Nors Nepriklausoma Lietuva buvo atkurta 1990 m. kovo 11 dieną, tačiau pirmieji jau necenzūruojami periodiniai leidiniai pasirodė kartu su Atgimimo idėjomis, dar 1988 m., o pirmoji nepriklausoma radijo stotis prabilo 1989 m. Todėl šioje Enciklopedijoje numatoma aprašyti laikraščius, savaitraščius ir žurnalus, ėjusius Lietuvoje nuo 1988 m. ir visus dabar leidžiamus, tarp jų ir įsteigtus anksčiau, taip pat užsienio lietuvių periodinius leidinius. Be to, bus aprašyti žurnalistai ir spaudos darbuotojai, elektroniniai (internetiniai) leidiniai, radijo stotys, televizijos, prodiuseriai ir prodiuserinės bendrovės, žurnalistų organizacijos, žurnalistų rengimo įstaigos, dirbusios ar dirbančios nuo 1988 m. iki šiol. Į enciklopediją pateks ir pagrindinės žiniasklaidos bei žurnalistikos sąvokos.

Neįtraukti bus tik tie laikraščiai, kurių išleista iki 10 numerių, ir žurnalai, kurių išėjo mažiau kaip 5 numeriai, taip pat neperiodiniai leidiniai. Taip pat nenumatoma įtraukti mokslinių tęstinių leidinių, mokslo darbų, straipsnių rinkinių, biuletenių bei įvairių informacinių leidinių.

Suprantama, kolegoms bus įdomu sužinoti, kokie žmonės bus Enciklopedijoje aprašomi atskirais straipsniais. Atrankos kriterijai jau aiškūs. Į Enciklopediją numatyta įtraukti periodinių ir internetinių leidinių vyriausiuosius (arba atsakingus) redaktorius, radijo ir televizijos bei įvairių žurnalistinių institucijų ir jų tarnybų vadovus, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos narius, Lietuvos žurnalistų sąjungos valdybos bei tarybos narius, žurnalistikos premijų laureatus, kūrybinių konkursų nugalėtojus, Žurnalistikos katedrų dėstytojus, žiniasklaidos tyrinėtojus, apdovanotuosius valstybės ir LŽS medaliais. Taip pat numatyta įtraukti laikraščiuose, žurnaluose,  internetinių leidinių redakcijose, televizijos ir radijo stotyse dirbančius žiniasklaidos darbuotojus, žiniasklaidoje išdirbusius ne mažiau kaip 10 metų, išleidusius bent vieną knygą, filmą arba surengusius personalinę fotografijų ar spaudos grafikos parodą.

Enciklopedijos rengėjų gamybiniame pasitarime buvo konstatuota, kad jau dauguma straipsnių pagal sudarytą Vardyną yra parengta. Genovaitė Burneikienė (1940-2021) rengė straipsnius apie laikraščius, Vytas Urbonas - apie žurnalus ir kitas žiniasklaidos priemones, žurnalistų rengimo įstaigas, žiniasklaidos organizacijas, konkursus bei apdovanojimus, pagrindines žiniasklaidos sąvokas, Vytautas Žeimantas - apie žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus. Šiuo metu žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų Vardyne yra 2074 asmenys.

Enciklopedijos rengėjai supranta, kad be visuotinės kolegų talkos bus sunku parengti išsamią, visą šį audringą laikotarpį apimančią Enciklopediją. Todėl  LŽS internetinėje svetainėje įkuriama nauja rubrika - "Lietuvos žiniasklaidos enciklopedija".

Enciklopedijos rengėjai turi dar vieną prašymą: nepamirškime kartu su mumis dirbusių ir Anapilin išėjusių kolegų. Mums būtų didelė parama, jeigu apie juos parašytų jų kolegos, bendradarbiai.

Mūsų laukia rimtas ir visiems reikalingas darbas. Padėkime vieni kitiems ir tada galėsime visi džiaugtis sėkminga  pabaiga.       

Kontaktams:

Vytas Urbonas:

Tel. 8 610 60715

El. paštas: v.j.urbonas@gmail.com

Adresas: Žemaitės g. 7 - 47, LT-03119, Vilnius

Vytautas Žeimantas:

Tel.darbo  (85) 212 2805, namų (85) 271 0943, mob. 8 652 10 638

El. paštas   vzeimantas@gmail.com

Adresas: Debesijos g. 5 -18, LT -10314, Vilnius

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-03-10 13:38
 
 

Komentarai (5)

Jūsų el. paštas

kredit

2023-12-03 15:42

Dobar dan, moj upit o tome kako dobiti kredit za kupnju kuće od nekretnina počeo je pozivom, nazvao sam Davidson Albert Company, danas sam jako sretan i Bog blagoslovio Davidsona Alberta Kontakt e-mail: {Davidsonalbertloan@gmail.com }

Zovem se Marijana, iz HRVATSKE sam, zadnjih pet mjeseci sam tražila pravu kreditnu tvrtku od koje bih mogla dobiti kredit kako bih mogla kupiti kuću kakvu sam htjela. Dugoročno, bilo je hrpa prijevara zbog kojih sam im povjerovao i na kraju dana su mi uzeli novac bez da su mi dali išta zauzvrat, čak ni 1 euro na moje ime, izgubio sam svaku nadu, bio sam zbunjen i frustriran, nikad nisam želio imati ništa s online tvrtkama za zajam pa sam otišao posuditi novac od prijatelja. Ispričao sam sve što se dogodilo i rekla mi je da mi može pomoći pronaći tvrtku za zajmove koja mi može dati bilo koji iznos zajma koji mi treba i po vrlo niskoj kamatnoj stopi od 3%, također mi je rekla da je upravo dobila zajam od uputio me kako se prijaviti za zajam baš kao što mi

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Jurgis

2022-12-07 10:51

Ale ir brangumas tos enciklopedijos, sunkiai bus įperkama gerovės valstybėje gyvenantiems žurnalistams.Ar nepavyko rasti rėmėjų, ar iš viso neieškota?

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Linda

2020-03-02 14:00

Komentaras pašalintas administratoriaus kaip šiukšlė

Nepilna enciklopedija

2015-06-28 16:36

Gaila, kad as i ja nepateksiu. Daiva pateks, jai puiku, garantuotai.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media