2024 m. balandžio 21 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Užsienio naujienos

*print*

Archyvas

 

2024-03-09Ukrainoje žuvusį Tadą Tumą prisimena kovų bendražygis

- Ar jūs pažinojote Tadą Tumą? - Taip, aš su juo kartu tarnavau, po užduočių kartu gyvenome viename name. - Kada paskutinį kartą su Tadu matėtės? - Išvakarėse, išlydėjau jį į paskutinę užduotį, apkabinau, kaip kad visada vienas kitą apkabindavome prieš kuriam nors iš mūsų išvykstant į kovinę operaciją, o ryte sužinojau, kad jo nebėra.

2024-02-27Avdijivkos pragare sužeistas karys meldžia karo pabaigos

Tris kartus buvau kontūzytas jau anksčiau, todėl kai tėvui prasitariau, jog mus, 93 šturmo brigadą, siunčia į Avdijivką padėti kitiems atsitraukti iš priešo apsiausties, šį ištiko infarktas; vasario 17 rusai užėmė Avdijivką, bet manęs ten jau nebebuvo – prieš tris dienas tanko šūvis kontūzijo ir sužeidė, tad su kitais keturiais sužeistaisiais buvau išgabentas...

2024-02-19„Pažintis“ su okupantų „dronu“ šalia fronto linijos nebuvo maloni

„Neberodyk to savo paso ir varyk greičiau iš čia, atitempei kartu su savimi droną, tad melskis, kad jisai mūsų visų neištaškytų; dink iš čia, bet neskubėk, neparodyk, kad panikuoji“ - tokius žodžius kartu su keiksmažodžiais pro sukąstus dantis iškošė „blokposte“ prie įvažiavimo į Hoptivką budėjęs kareivis.

2024-02-02Argentinos “Nemunas” šokių kolektyvas koncertavo Argentinos XX kolektyvų mugėje

Argentinos Berisso lietuvių draugijos “Nemunas” tautinių šokių kolektyvas “Nemunas” pradėjo 2024 metų pasirodymų sezoną pasirodymais Argentinos pajūryje.

2024-01-16„Žmonos ir dukrų meilė suteikia stiprybės fronte“ (4)

46 metų „Kunigaikštis“ du kartus patyrė kontūziją, skeveldros jį kliudė daug kartų, tačiau arčiausiai mirties buvo susirgęs plaučiu uždegimu. „Susiklostė tokia situacija, jog dvidešimt dienų teko ginti pozicijas nesulaukiant nei pakeitimo, nei vaistų, o jaučiau, kad kankina ne vien kosulys ir gerklė, buvo blogai, dariausi vis silpnesnis, į ligoninę buvau nugabentas jau beveik be sąmonės, bet pavyko išsikapanoti“ - pasakojo karys.

2024-01-12„Jei žūsiu, tai bus mano auka tam, kad sesrs vaikams nebetektų patirti karo“ (2)

Su šiuo labai liūdnų akių ir „potrauminį sindromą“ išgyvenančiu 31 metų 41 mechanizuotos pėstininkų brigados sanitaru Igoriu susipažinau atsitiktinai, kai iš gretimo kaimo į veterinarijos kliniką Charkove atvežiau koją susilaužusį šunį, o vaikinas rūkė šalia įėjimo. Tada pavyko tik porą minučių šnektelti, tačiau kitą dieną šį karį, prisistatantį slapyvardžiu „Tyma“.netikėtai suikau kavinėje, kur šis ir išsikalbėjo.

2023-12-14Ukrainos armijos majorė Jelena

45 metų Ukrainos armijos majorė Jelena K. susigraudino rodydama vyro Michailo, irgi majoro, padarytus žiedus ir prasitarė, kad sutuoktinis neseniai fronte patyrė kelias stiprias kontūzijas. Moteris užtat neatviravo nei apie sužeistų ir žuvusių karių kiekį, nei apie jų psichinę būseną, ligas, nusiskundimus.

2023-11-28„Vykdau pareigą tėvynei, tai joks didvyriškumas“

Penkiolika kilometrų nuo Rusijos sienos nutolusio Zoločevo miestelio pavadinimą lietuviškai reiktų versti „Auksiūnai“. Vietos gyventojai puoselėja legendą, jog toks pavadinimas prigijo todėl, jog prieš 350 metų čia vyko kazokų mūšis su totoriais, ir pastarųjų vadas bėgdamas upėje pametė auksinį šalmą bei kardą.

2023-11-20Kaimo tragediją simbolizuoja aštuonmetės kapelis (4)

Ruskie Tiški kaime neliko nė vieno sveiko namo, o apie pusę liko nušluoti nuo žemės paviršiaus. Tuo metu iš dvejų tūkstančių gyventojų kaime buvo likę vos keliolika, o ir dabar į jį grįžo vos keli šimtai, nes nėra kur gyventi, o daugumoje gatvių dar nėra elektros. Per mūšius kaime žuvo keliasdešimt žmonių, tačiau ryškiausiu netekčių simboliu vietiniai laiko aštuonmetės Sofijos Evlahovos mirtį.

2023-11-05Ukrainietis gaisrininkas žuvo gelbėdamas gyvūnus

58 metų Tania Zolotariova nebesišypso nuo tada, kai 34 metų sūnus Andrejus žuvo eidamas gelbėti nuo bado kaimo šunis ir kates. Subombardavus gyvenvietę ir išsilaksčius kaimynams, čia likusius gyvūnus (153 šunis ir 100 kačių) savo kieme ėmė maitinti Lena Bubenko, o jos verdamą košę Andrejus dviračiu veždavo keliolikai kiemuose pririštų šunų.

2023-11-01Ukrainos pafrontės kaimuose žmonės vis dar laidojami kiemuose

Vera Sičiova žuvo bėgdama gelbėti kaimynės karvę, mat užsidegė tvartas į jį pataikius fosforinei bombai. Moteris žuvo akimirksniu galvą suknežinus skeveldrai, ji buvo palaidota savo namo kieme, ir ten vis dar tebeguli, nes į sunaikintą pafrontės kaimą niekas iš giminių negrįžo.

2023-10-22Lietuviai į frontą ukrainiečių kariams nusiuntė 200 picų

Net kelis tūkstančių picų fronto kariams jau nugabeno Charkovo savanorių organizacija „24.02”, o nuo šiol jas dovanoti gali ir lietuviai. Mintis dovanoti picas kilo vienam iš organizacijos įkūrėjų, 35 metų Ukrainos sunkumų kilnojimo eksčempionui Jurijui Rudenkai.

2023-10-11 Hrozi kaime bomba pražudė beveik pusę gyventojų

„Tai, ką pamačiau kavinės griuvėsiuose Hrozi kaime mane taip sukrėtė, jog vakare po darbo susiverčiau visą butelį degtinės, bet vis vien regėtų vaizdų košmaras persekiojo visą naktį“ - pasakojo Charkovo gelbėtojų komandos narys Sergejus Parchomenko.

2023-10-06Zooparko veterinarė liūdi dėl žuvusių darbuotojų ir gyvūnų

„Aš neįstengiu Rusijos kareivių vadinti kitaip, nei išsigimėliais, nes jie iš neturėjimo ką veikti ar iš pykčio, kad sužlugo puolimo planai, šaudė į zooparko darbuotojus ir gyvūnus“ - taip savo pasakojimą pradėjo „Feldmano ekoparko“ direktoriaus pavaduotoja Svitlana Višnevecka. Privataus verslininko įkurtas ir išlaikomas zoologijos sodas garsėjo visoje Ukrainoje, nes buvo vienintelis, į kurį įėjimas nekainavo, ir į kurį kursavo nemokami autobusai. Kilus karui zooparke tačiau liko dirbti tik 15 iš 200 darbuotojų, nes kiti išsigandę išsilakstė.

2023-09-28Raketos sumaitotą sūnų ir sūnėną ukrainiečiui teko į karstus dėti atskiromis dalimis (1)

Pats baisiausia dalykas tėvams yra laidoti savo vaikus; nelinkiu niekam to išgyventi, ką aš patyriau, kai po sprogimo per dulkių debesį ir griuvėsius naktį apgraibomis pasišviesdamas telefonu atropliojau iki saliono; lovos, kuriose miegojo Vadimas ir Vladikas buvo užverstos plytų ir cemento luitų, o nė vienas iš jų neatsiliepė į mano šaukimą...
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media