2019-12-23Lietuvių menininkė pristatė tautiečių migrantų Škotijoje istoriją
Šių metų pabaigoje pirmą kartą Škotijoje buvo surengtos Lietuvos dienos. Jose vyko koncertai, poetinės dokumentikos filmų vakarai, paskaitos. Į tęstinę Lietuvos dienų Škotijoje programą buvo įtrauktas ir Glazge gyvenančios lietuvių menininkės Marijos Nemčenko projektas „In the eyes of LISA“. Jis šiuo metu pristatomas Glazge esančioje galerijoje CIVIC ROOM.
2019-10-31Virtualus M.K. Čiurliono pasaulis – tarp prestižinio apdovanojimo „Lumen“ nugalėtojų
Praėjusiais metais Venecijos kino festivalyje sudalyvavęs ir tarptautinio pripažinimo sulaukęs virtualios realybės projektas „Angelų takais“ („Trial of Angels“) vėl dėmesio centre. Kristinos Buožytės ir Vitalijaus Žuko (studija OKTA) sukurta, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio darbų įkvėpta virtuali patirtis Jungtinėje Karalystėje pelnė už pasiekimus mene ir technologijose skiriamą apdovanojimą „Lumen Prize for Art and Technology“.
2019-10-21Leipcige ir Berlyne pristatyta Irenos Veisaitės ir Aurimo Švedo pokalbių knyga
Lietuvoje didelio pasisekimo sulaukusi istoriko Aurimo Švedo ir teatrologės, germanistės, profesorės Irenos Veisaitės pokalbių knyga „Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus“ šių metų spalį pasirodė ir Vokietijoje pavadinimu „Ein Jahrhundertleben in Litauen“ („Šimtmečio gyvenimas Lietuvoje“). Knygą į vokiečių kalbą išvertė Claudia Sinnig, išleido „Wallstein“ leidykla.
2019-09-21Mannheime atidaryta fotomenininko Visvaldo Morkevičiaus paroda „Inner Dialogue“
Šį rudenį Mannheimo mieste skiriamas ypatingas dėmesys lietuvių fotografijai. Tepraėjus savaitei po retrospektyvinės Antano Sutkaus parodos „Kosmos“ atidarymo Mannheimo Zeughaus muziejuje, rugsėjo 13 dieną galerijoje "Ten Gallery" atidaryta jaunojo fotomenininko Visvaldo Morkevičiaus paroda „Inner Dialogue“ („Vidinis dialogas“). Savo darbų serijoje menininkas, neįsprausdamas savęs į griežtus tematinius ir estetinius rėmus, tarsi bando suprasti aplinkinį pasaulį ir savo paties vietą jame.
2019-09-21Berlyne pristatyta grafinė novelė „Sibiro haiku“
Berlyno tarptautiniame literatūros festivalyje „Graphic Novel Day“ rugsėjo 15 dieną pristatyta iliustratorės Linos Itagaki ir rašytojos Jurgos Vilės grafinė novelė „Sibiro haiku“. Be lietuvių, savo kūrinius čia pristatė kūrėjai iš Austrijos, Belgijos, Italijos, Čekijos, Vengrijos ir Ispanijos. Renginyje žiūrovai galėjo susipažinti su autorėmis, sužinoti apie knygos kūrimo užkulisius, darbo eigą, skaitytojų reakcijas Lietuvoje ir užsienyje. „Sibiro haiku“ vokiečių kalba pasirodys kitų metų pavasarį.
2019-09-21Lietuvos fotografų darbai – tarptautiniame festivalyje Kinijoje
Datonge (Kinija) vyko iškilmingas penktą kartą surengto tarptautinio fotografijos festivalio „The Power of Image“ atidarymas. Lietuva kartu su Suomija pakviestos dalyvauti kaip garbės viešnios.Organizatoriai pasirinko tris mūsų šalies fotografus: Dovilę Dagienę, Ramūną Danisevičių ir Tadą Kazakevičių.
2019-09-21Prancūzijoje atidengta poeto ir diplomato Oskaro Milašiaus skulptūra
Rugsėjo 15 d. Fontenblo mieste (Prancūzija) atidengta bronzinė skulptūra Oskarui Milašiui (1877–1939). Šiame valanda kelio nuo Paryžiaus nutolusiame mieste gyveno ir dirbo Lietuvą aistringai mylėjęs, jos vardą garsinęs poetas ir diplomatas.
Ceremonijoje dalyvavo Fontenblo miesto meras Frédéricas Valletoux, Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas, Lietuvos ambasadorė prie UNESCO Irena Vaišvilaitė.
2019-08-12Londone pristatyta 12-oji Kauno bienalė
„Emalin“ galerijoje surengta 12-osios Kauno bienalės diskusija-performansas su mobilios meno galerijos „Galerie Uberall“ („Galerija visur“) direktoriais, verslininkais ir meno prekiautojais, taip pat pristatyta dalis šios bienalės programos.
2019-08-12Lietuvis solistas sužavėjo Izraelio publiką dainuodamas hebrajiškai
Jeruzalės baroko orkestro organizuojamame „Vokalinės fantazijos“ festivalyje pristatyta nauja ir netikėta Georgo Frydricho Hendelio kūrinio „Estera“ interpretacija (dirigentas – David Shemer).
Joje susijungė dvi skirtingos Hendelio oratorijos, kurias kompozitorius sukūrė 1718 ir 1732 m. tai pačiai biblijinei karalienės Esteros istorijai. Kūrinys tapo svarbiausiu ir atidaromuoju festivalio koncertu, kuriame boso partiją atlikti pakviestas vienas talentingiausių Lietuvos solistų Nerijus Masevičius.