2021 m. balandžio 20 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Užsienio naujienos

*print*

Archyvas

 

2009-11-24Krizė – grėsmė Europos visuomeniniams transliuotojams?

Lapkričio 2 d. Europos transliuotojų sąjungos (EBU) vykdomasis komitetas nutarė parengti „Baltąją knygą apie riziką visuomeniniams transliuotojams” („White Paper on Public Service Media at Risk”). Šis tarptautinės organizacijos žingsnis skirtas koordinuoti 2009 metų liepos mėnesį pradėtą specialų projektą, kurio tikslas – padėti ir konsultuoti Europos visuomeninius transliuotojus teisės, kontrolės, struktūros, finansų ir kitose srityse. Specialios pagalbos būtinybę lemia didėjanti grėsmė, su kuria ekonominiu sunkmečiu susiduria visuomeniniai transliuotojai.

2009-10-12„Draugui – 100. Už tikėjimą ir lietuvybę“

Taip vadinasi Vilniuje išleista didelė ir sunki (524 psl.) knyga, kuri vadinasi „Draugui – 100. Už tikėjimą ir lietuvybę“. Ji skirta seniausio ir be pertraukos leidžiamo lietuviško laikraščio „Draugas“ šimtmečiui. Ši sukaktis dabar Čikagoje leidžiamam leidiniui suėjo neseniai – liepos 12 dieną.

2009-10-08Europos Parlamentas aptarė informacijos laisvę Italijoje

EP plenarinės sesijos debatuose dėl informacijos laisvės Italijoje Europos liaudies partijos, Europos konservatorių ir reformistų, taip pat Laisvės ir demokratijos Europos frakcijų atstovai ragino nenaudoti ES institucijų valstybių vidaus problemoms spręsti. Tuo tarpu Socialistų ir demokratų, Liberalų ir demokratų aljanso, Žaliųjų bei Europos vieningųjų kairiųjų atstovai kvietė priimti ES teisės aktus, kurie užtikrintų žiniasklaidos pliuralizmą.

2009-10-02Europos žurnalistai remia italų akciją dėl spaudos laisvės

Europos žurnalistų federacija (EFJ) ir Tarptautinė žurnalistų federacija (TŽF) paragino kolegas paremti rytoj Romoje prasidėsiančią akciją, kurioje Italijos žurnalistai, pilietinės visuomenės grupės ketina griežtai pasisakyti prieš nuolatinius išpuolius, kuriuos patiria laisva spauda.

2009-07-24 FPC - užsienio žurnalistų paslaugoms

Specialiai LŽS tinklalapiui iš Niujorko Jums reikia interviu su žymiu menininku, politiku, gal net pačiu JAV prezidentu? Norite nuvykti į kurią nors jus dominančią šios šalies vietą ir apsirūpinti transporto bilietais, viešbučiu? Jums reikia statistikos duomenų, istorijos ar biografinių faktų? Norite akredituotis prie valstybės ar vietinių institucijų spaudos tarnybų?

2009-07-22Tendencijos JAV žiniasklaidos rinkoje

JAV atlikti tyrimai verčia sunerimti spaudos leidėjus. Paaiškėjo, kad internetas yra ir gali išlikti kaip pats populiariausias informacijos šaltinis.

2009-07-20 Susijungs du privatūs Ispanijos TV kanalai

Du privatūs Ispanijos televizijos kanalai baigia derybas dėl susijungimo, pranešė naujienų agentūra L’Agence France-Presse (AFP), remdamasi ispanų žiniasklaida.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media