2021-05-07Lietuvių kalbos draugija kviečia dalyvauti jau ketvirtą kartą rengiamoje internetinėje viktorinoje
Lietuvių kalbos draugija sveikina visus Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga ir kviečia dalyvauti jau ketvirtą kartą rengiamoje internetinėje viktorinoje. Joje – 25 klausimai iš kalbos, literatūros, leidybos istorijos, Lietuvos kultūrai nusipelniusių asmenybių gyvenimo.
Atsakymai priimami visą parą – gegužės 7 d. nuo 00.00 iki 24.00 Lietuvos laiku. Atsakymams skirtas laikas neribojamas.
2021-04-16Neteisinga informacija pagrindiniuose žiniasklaidos kanaluose klaidina visuomenę dėl pagalbos teikimo nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje
2021 metų balandžio 12 dieną populiariausioje LRT informacinėje programoje „Labas rytas“ rubrikoje „LRT ieško sprendimų“ buvo pristatytas žurnalistinis tyrimas apie smurto artimoje aplinkoje Lietuvoje situaciją lyginant su Estija ir Prancūzija. Apie surinktą informacija laidoje pasakojo žurnalistės ir buvo parodytas siužetas, nušviečiantis padėtį Lietuvoje. Būtent šiame siužete ir jį rengusios žurnalistės Izabelės Pukėnaitės komentare buvo paskleista tikrovės neatitinkanti informacija, kuri klaidina visuomenę ir menkina nevyriausybinių organizacijų ir valstybės institucijų kasdien atliekamą darbą bei pasiekimus.
2021-04-01Mokslininkai rengiasi kovai su dezinformacija
Dezinformacijos srautui Lietuvoje per pandemiją išaugus beveik 20 proc., vis garsiau kalbama apie mokslo komunikacijos svarbą atremiant pastangas klaidinti visuomenę. Ypač daug tikrovės iškraipymų paskleidžiama per populiarius socialinius tinklus, o tai suvaldyti mokslininkams – naujas, specializuotų žinių ir praktikos reikalaujantis uždavinys.
2021-03-25Seimo narys Algirdas Butkevičius: „Mieli žurnalistai, atsiprašau, jei mano faktai sugadins „gerą“ istoriją“
Vakar, kovo 24 d., LNK žiniose buvo parodytas reportažas apie Vyriausybės pristatytą renovacijos strategiją. Ką apie ją manau, pasakysiu artimiausiu metu, tačiau mane labai nustebino reportažo autoriaus teiginys, kad „renovacijos proveržį žadėjo kiekviena ankstesnė Vyriausybė, bet tempas nesikeitė“.
Suprantu, kad rengiant „gerą“ istoriją, nesinori apsisunkinti faktais. Ir vis dėlto pabandykime.
2021-03-25Rasizmo atspindžiai Lietuvos žiniasklaidoje. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį?
Apie rasizmą Lietuvoje beveik nekalbama, bet pastaruosius 16 metų lietuviai labiausiai nenori gyventi romų kaimynystėje. Progos susipažinti su romų bendruomene lietuviai neturi – pernai 9 iš 10 publikacijų apie romus jie patys nė nekalbinti. Media4Change žiniasklaidos analizė rodo, kad informacijos srautas apie romų tautinę bendriją yra ne tik menkiausias skaičiumi, bet ir negatyviausias turiniu.
2021-03-17Kviečiame į seminarų ciklą: "Lietuvos ir Izraelio santykiai: praeitis kaip dezinformacijos įrankis"
Kviečiame į seminarų ciklą: "Lietuvos ir Izraelio santykiai: praeitis kaip dezinformacijos įrankis"
Pilietinio Atsparumo Iniciatyva (en. Civic Resilience Initiative, CRI), bendradarbiaudama kartu su AJC organizacija, kviečia Jus dalyvauti seminarų cikle „Lietuvos ir Izraelio santykiai: praeitis kaip dezinformacijos įrankis”.
Seminarai vyks:
Kovo 19 d. 12 val. paskaitą ves dr. Simonas Jazavita, Vytauto Didžiojo universiteto istorikas.
Kovo 26 d. 12 val. paskaitą ves Lukas Andriukaitis, Asocijuotas direktorius, Atlantic Council.
2021-03-16Evelina Dobrovolska: „Saviraiškos laisvė nedera su neapykantos kurstymu ir patyčiomis“
Seimo narė Evelina Dobrovolska kartu su įvairioms frakcijoms atstovaujančių parlamentarų grupe įregistravo Administracinių nusižengimų ir Baudžiamojo kodeksų pataisas, kuriomis dalis atsakomybės už neapykantos nusikaltimus yra perkeliama į Administracinių nusižengimų kodeksą. Taip pat teikiamas siūlymas praplėsti neapykantos kurstymo ar diskriminacijos požymius, įtraukiant odos spalvą, etninę kilmę, pilietybę ir lytinę tapatybę.
2021-03-12Žurnalistų etikos inspektorė gauna daugiau skundų dėl dezinformacijos COVID-19 tema
Per pirmuosius šių metų mėnesius (sausį ir vasarį) Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba (ŽEIT) gavo 62 skundus. Tai šiek tiek mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį (66), tačiau jau dabar ryškėja naujos tendencijos ir dėl skundžiamos informacijos, ir dėl informacinių kanalų. Pavyzdžiui, auga skundų dėl dezinformacijos Covid-19 ir skiepų temomis. Pasak ŽEIT, dažniau skundžiama žiniasklaida, pamėgusi „sąmokslo teorijomis“ vadinamą informaciją.
2021-03-09Stambulo konvencija žiniasklaidoje – nuomonės gožia smurtą patiriančių moterų realybę (7)
Stambulo konvencijos vaizdavime žiniasklaidoje dominuoja neapykantą kurstančios nuomonės, rodo „Media4Change“ atlikta analizė. Daugiau nei ekspertai cituojami dvasininkai prisideda prie naratyvo, jog Stambulo konvencijos tekste minima socialinės lyties sąvoka kelia grėsmę tradicinei šeimai. Nemažai autorių komentaru pateikia savą konvencijos interpretaciją, į ją įtraukdami sutartyje neminimą LGBTQ+ bendruomenę.