2014-01-05Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas paliko galioti žurnalistų etikos inspektoriaus sprendimą
Išnagrinėjęs administracinę bylą pagal UAB „Šiaurės rytai“ skundą Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) priėmė nutartį administracinėje byloje Nr. A756-2095/2013, kuria paliko galioti žurnalistų etikos inspektoriaus 2013 m. sausio 30 d. sprendimą Nr. SPR-14. Šiuo sprendimu žurnalistų etikos inspektorius privataus asmens skundą dėl publikacijoje „Išėjo į objektą – liko tik pėdsakai“ (Šiaurės rytai, 2012-11-24) paskelbtos informacijos pripažino iš dalies pagrįstu.
2013-12-17Informacijos išgavimas: kai kurie švediški pavyzdžiai ir lietuviški pamąstymai (4)
Vos ne kasdiena, kai ta pati naujiena: žurnalistams sunku gauti informaciją iš savivaldybių ar kitokių valstybės institucijų. Ką tokiu atveju patarti? Čia mano mintis grįžta prie mus auklėjusios Švedijos pavyzdžio ir knygos „Spaudos laisvė demokratinėje visuomenėje“. Ją parašė, kaip autorius pats save pristatė, Suomijos švedas Erikas Bagerstamas ir pirmiausia išleido Estijoje, o lietuviškai 1994 metais išspausdino Suomijoje.
2013-12-12Tarptautinė ataka prieš Lietuvių kalbos institutą (1)
Lietuvių kalbos išlikimu, tyrimu ir puoselėjimu užsiimantis Lietuvių kalbos institutas (LKI) patyrė kruopščiai parengtą tarptautinę ataką. Šią savaitę aukščiausių Lietuvos institucijų vadovams buvo išsiųsta peticija, kurioje reiškiamas susirūpinimas tariamai prastėjančia instituto moksline veikla.
2013-11-27Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos pranešimas žiniasklaidai (1)
Tyrimas rodo: labiausiai diskriminacines nuostatas formuoja žinių stoka, prietarai ir žiniasklaida; dažniausiai patiriama amžiaus diskriminacija, mažėja netolerancija homoseksualiems asmenims
Daugiausiai įtakos diskriminacinių nuostatų formavimui(-si) Lietuvoje turi žinių ir informacijos stoka (31 proc. respondentų), prietarai ir išankstinės nuostatos (30 proc.) bei žiniasklaida (28 proc.). Draugų, šeimos narių, bendradarbių įtaką nurodė dar 11 proc. apklaustųjų.
2013-11-22 Siaubo valanda su Rūta
Per LNK mačiau siaubo laidą. Ir, nenustebkite, ta laida vadinasi „Valanda su Rūta“. Taip, taip – „pramoginė“ laida. Laidoje buvo kalbama apie priverstinę motinų sterilizaciją. Žiūrėjau į gražius ir švelnius laidos dalyvių veidelius (pavyzdžiui, L.Imbrasienės) ir galvojau, iš kur toks kraugeriškumas? O kai S.Siparis pradėjo oponuoti prievartai, jo žodžius, montuodami laidą, matyt, iškirpo.
2013-10-08Medžiagą apie TV3 laidą "Savaitės komentarai" prašoma perduoti prokuratūrai
Žemės ūkio ministerija praneša, kad spalio 7 d. viceministras Rytis Šatkauskas, po spalio 6 d. TV3 laidoje “Savaitės komentarai" parodyto reportažo, kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl grasinimo valstybės tarnautojui, šmeižto bei nustatyti ir baudžiamojon atsakomybėn patraukti kaltus asmenis.
2013-10-08Seimo nario A. Anušausko pranešimas: "Pervyj baltyjskij kanal" veiklą turi ištirti prokurorai
Pasak Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Arvydo Anušausko, daugėja atvejų, kai nebaudžiamai platinama tikrovės neatitinkanti informacija, neigianti SSRS agresiją prieš Lietuvą, ypač kai kalbama apie 1991 metų Sausio 13-osios įvykius.2013 m. spalio 4 d. 18.55 val. televizijos „Pervyj baltyjskij kanal" (PBK) laidoje „Žmogus ir įstatymas" buvo menkinami 1991 m. Sausio 13-osios įvykiai, įžūliai išsityčiota iš mūsų tautos kovos už laisvę 1991 metų sausį.
2013-09-24Vargšės kultūros ministro ausys ir pinigingos valstybės krūtys (7)
Praėjusį penktadienį moderavau Knygų festivalio diskusiją „Leidybos politika Lietuvoje“. Po to pasirodė dailus pranešimas. Štai ištrauka:
Diskusijos dalyvių buvo sutartinai pabrėžta įstatyminės bazės, reglamentuojančios leidybos sektorių, nebuvimas ir išreikštas aiškus poreikis leidybos politikos formavimui.
Tikrai niekas nesumeluota. Bet ir nieko nepasakyta. O kadangi dalyvavau diskusijoje ir savo laiką skyriau pro bono, tai galiu pasakyti tai, kas man užkliuvo klausantis prelegentų diskusijoje „Leidybos politika Lietuvoje“.
2013-08-28„Lietuva gali“ – LRT projektas, keičiantis šalies regionų ateitį (1)
Nuo rugsėjo 4 d. televizijos eteryje startuoja LRT televizijos ir SEB banko verslo dokumentikos projektas „Lietuva gali“, skirtas padrąsinti iniciatyvius žmones imtis verslo regionuose, kurti ten darbo vietas sau ir kitiems.
Dėl didelės emigracijos į didmiesčius ir į užsienį, nedarbo bei žemesnio pragyvenimo lygio, regionai atrodo nepatrauklūs plėtoti verslą. Skaičiuojama, kad pastaruoju metu apie 70 Lietuvoje įkurtų įmonių susitelkia trijuose didžiuosiuose miestuose: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Projektas „Lietuva gali“, pasitelkdamas įkvepiančius pavyzdžius, nori parodyti, kad sėkmingą verslą galima kurti ne tik didmiesčiuose