2024 m. liepos 18 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Redaktoriaus žodis

*print*

Archyvas

 

2024-04-05Baltarusių poetė Vanda Marcinš duš Reiš: trikalbė eilėraščių knyga apie Vilnių (3)

Neseniai baltarusių poetė Vanda Marcinš duš Reiš, užėjusi į Žurnalistų namus, padovanojo man savo naują poezijos knygą, skirtą Vilniui. Joje visi eilėraščiai paskelbti trimis kalbomis. Originale – baltarusiškai, su vertimais į lietuvių ir lenkų kalbas. Todėl ir knygos pavadinimas trikalbis – Маланкi над Вiльняй - Žaibai virš Vilniaus - Blyskwice nad Wilnem. Knygą 2023 metų pabaigoje išleido Lenkijoje, Balstogės mieste esanti leidykla „Agencja Wydavnicza Ekopress“.

2024-03-29Žurnalistų namuose - Alberto Vaidilos jubiliejinė retrospektyvinė paroda (5)

Kovo 27 dieną Žurnalistų namuose buvo visuomenei pristatyta žurnalisto ir dailininko Alberto Vaidilos retrospektyvinė tapybos ir grafikos paroda, kuri surengta autoriaus 80 - mečio proga.

2024-02-18Šiandien LRT kalba ir gieda apie Lietuvą lietuviškai...

Taip pavadino filosofas Krescencijus Stoškus savo nedidelį komentarą, paskelbtą Facebook‘e. Krescencijus Stoškus rašė: „Būtų nuostabu, jeigu visi imtume iš žiniasklaidos reikalauti, kad ji pradėtų taisyti šiurkščiausius lietuvių kalbos pažeidimus. Pirmiausia ji privalėtų apsivalyti nuo tipinių rusų ir anglų kalbų kalkių. Komentaras buvo trumpas, tačiau susilaukė didelio atgarsio. Sureagavo daug žmonių. Pasistengsiu perduoti tą dvasią neredaguodamas pasisakiusiųjų mintis.

2024-01-11Mažosios Lietuvos tyrėjui, enciklopedininkui Algirdui Matulevičiui tik 85. Sveikiname! (9)

Sausio 10 d., Vilniuje, Žurnalistų namuose įvyko LŽS nario, iškilaus Mažosios Lietuvos tyrėjo, ilgamečio enciklopedisto, istoriko, daktaro Algirdo Matulevičiaus pagerbimo vakaras, skirtas jo 85-ečio sukakčiai.

2023-12-24Kęstutis Indriūnas: susitikę žmonės paskatina naujus atradimus. Kalėdinai pastebėjimai (1)

Į Anykščiuose gyvenantį menininką Kęstutį Indriūną atkreipiau dėmesį kai iš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro gavau kvietimą į jo parodos „Kryžiaus kelio stotys“ atidarymą.

2023-09-29Rimantas Idzelis įprasminęs dvasinį polėkį (7)

Kas mane žavi? Taip, žavi akivaizdus savitas skulptūrinis braižas, įtaigotas religiniu pamaldumu ir lietuvišku liaudiškumu, neįkyria formos folklorizacija. Puikus gebėjimas liaudiškoje terpėje atskleisti sakralinę temą. Traukia nestandartine, skulptūrine kalba ir nepakartojamu originalumu, sakyčiau, ir unikalumu.

2023-07-15Dešimtmečiai atiduoti profesionaliai žurnalistikai, grožinei kūrybai (3)

Žurnalistų namuose įvyko žurnalisto, redaktoriaus, rašytojo, Jono Aisčio premijos laureato, LŽS nario Jono Laurinavičiaus 85-mečio sukakties paminėjimas.

2023-01-26Kazimieras Matačiūnas – naujasis almanacho „Žurnalistika“ redaktorius (3)

2023 m. sausio 25 d. Žurnalistų namuose įvykusiame NŽKA valdybos posėdyje naujuoju almanacho „Žurnalistika“ redaktoriumi paskirtas LŽS narys Kazimieras Matačiūnas. Už jį balsavo visi posėdyje dalyvavę valdybos nariai. Taip pat buvo padėkota ir Jolantai Beniušytei, sėkmingai redagavusiai almanachą „Žurnalistika“ nuo 2016 metų. Ji atsisakė redaguoti almanachą dėl padidėjusio darbo krūvio, nes pernai pradėjo dėstyti žurnalistiką Klaipėdos universiteto studentams.

2022-12-24Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijoje kolegos Kęstučio Šiaulyčio paroda „Mūsų šventovės“ (8)

Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijoje - gero mūsų kolegos, žinomo dailininko Kęstučio Šiaulyčio akvarelių paroda „Mūsų šventovės“.

2022-12-07Baltarusių poetė Vanda Marcinš duš Reiš verčia iš lietuvių kalbos (8)

Pirmą kartą baltarusių poetę Vandą Marcinš duš Reiš pamačiau ir susipažinau Vilniuje, vakare, skirtame garsaus baltarusių poeto Jakubo Kolaso 120-osioms gimimo metinėms.

2022-11-15Kolegos Kęstučio Šiaulyčio paroda Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijoje (9)

Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijoje pradėjo veikti LŽS nario ir žinomo dailininko Kęstučio Šiaulyčio akvarelių paroda „Mūsų šventovės“. Ją verta aplankyti.

2022-09-17„Lietuvos aidas“: Malaišiuose – skambi tradicinė Vaižgantinių šventė (8)

Šios dienos „Lietuvos aidas“ paskelbė straipsnį „Malaišiuose – skambi tradicinė Vaižgantinių šventė“

2022-09-16Prasmingas Genovaitės Burneikienės darbas – knyga „Lietuvių periodikos ištakos“ (6)

Žurnalistų namuose visuomenei buvo pristatyta Gengovaitės Burneikienės knyga „Lietuvių periodikos ištakos“. Į renginį, kurį teko vesti, susirinko gausus būrys žurnalistų, buvusių kolegės Genovaitės bendradarbių, jos giminės. Apie autorę ir jos knygą kalbėjo LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius, profesorius Vytas Juozapas Urbonas, LŽS Senjorų klubo pirmininkas, poetas Ipolitas Skridla, knygą išleidusios leidyklos „Trys žvaigždutės“ vadovas, rašytojas Jeronimas Laucius, knygos viršelio autorius, dailininkas Albertas Vaidila, kolegės Genovaitės vyras Saulius Burneika, kiti.

2022-07-11Prasmingas Antano Račio gyvenimo kelias (4)

Leidykla „Trys žvaiždutės“ išleido Dalios Bukelienės sudarytą knygą „Iš Stebeikių kaimo pakraštėlio“, skirtą jos tėčiui, žymiam enciklopedininkui, vertėjui, LŽS nariui Antanui Račiui. Knygoje sudėti A. Račio prisiminimai bei po mirties rasti, niekur neskelbti jaunystėje sukurti eilėraščiai. A. Račio gyvenimo kelią bei kūrybinį palikimą apžvelgė šių eilučių autorius ir jo bendražygis, daktaras Algirdas Matulevičius.

2022-06-23SVEIKINU JANINAS, JANES IR JONUS!!! (4)

Stipriai spaudžiu dešinę ir nuoširdžiai sveikinu su vardadieniu, su visaliaudine švente – Joninėmis visas Janinas, Janes, Jonus, ir ypač sveikinu kolegas žurnalistus Joną Bazį, Joną Jackevičių, Joną Laurinavičių, Joną Paulauską, Joną Počepavičių ir Joną Staselį. Linkiu visiems tvirtos sveikatos, sėkmės gyvenime bei kūryboje ir visada saulėtos nuotaikos.

2022-05-12Erikas Kundreckas: „Labai norėtųsi, kad savo kūryba lavintume žiūrovo skonį“ (7)

LŽS narys Erikas KUNDRECKAS gyvena Akademijoje,Kauno rajone. Jis - prodiuseris ir scenaristas, lietuviškų televizijos serialų scenarijų autorius. Žurnalistikoje kelią kaip korespondentas jis pradėjo 1997 metais, su scenarijais dirba nuo 2007 metų. Šį kartą jį šnekina LŽS internetinio laikraščio redaktorius Vytautas ŽEIMANTAS.

2022-02-02Žurnalistų dainos – jau skamba! (20)

Šiandien į Žurnalistų namus iš spaustuvės atvežiau naujos knygos AČIŪ TAU, ŽEME. ŽURNALISTŲ DAINOS tiražą. Savo sumanymu ji, manau, yra gana unikali. Iki šiol Lietuvoje nieko panašaus nebuvo išleista. Nėra duomenų ir apie žurnalistų dainų knygų leidimą kaimyninėse ir tolimesnėse šalyse. Atrodo Lietuvos žurnalistai čia yra pirmeiviai. Knyga skiriama Lietuvių rašytojų ir žurnalistų sąjungos 100-mečiui.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media