2012-10-15Džiugas Paršonis: apie džiną, televizorių, laisvalaikį ir interneto reikšmę
Apie tai, kas yra internetas ir kaip jis veikia, nebekalbame nuo tos dienos, kai išmokome juo naudotis. Kaip apie elektrą ar vandentiekį - ar verta gilintis, jei žinai, kaip paspausti jungiklį ar atsukti čiaupą? Ir vis dėlto smalsių žmonių esama. Tokių, kuriems negana žinoti, kokiomis raidėmis prasideda žiniatinklio svetainės adresas, kuriems rūpi, kaip keičiasi pats žmogus, pradėjęs naudoti internetą.
2012-09-24 Lietuvos tinklaraštininkų susitikimas BLOGOUT 2012: dar daugiau pokalbių, dar daugiau informatyvumo
Renginyje dalyvavęs apžvalgininkas Tomas Viluckas pastebėjo: „BLOGOUT darosi solidesnis ir brandesnis". Tikrai taip - informatyvumas, žmonės, tikrai turintys, ką pasakyti, renginį brandina ir augina. Bet tinklaraštininkai, rinkdamiesi į BLOGOUT, vis tiek tikisi ne tik turinio, bet ir malonių pokalbių ir diskusijų. Jų buvo šiemet, jų bus ir vėliau. Tai vertinga, skatina veikti, ir tai - viena iš renginio idėjų. Gal todėl dėl BLOGOUT net vertėtų įvesti naują terminą - „konferencinis susitikimas"?
2012-07-16Viktor Denisenko. Po viešo intereso skydu
Viešas interesas - tai, kas leidžia mums, žurnalistams, įprasminti savo darbą. Mes esame įpratę atsakinėti į visus priekaištus keturiais žodžiais, kuriuose slypi mūsų veiklos pagrindas: žmonės turi teisę žinoti. Žurnalistas yra tas žmogus, kuris padeda šią teisę užtikrinti ir realizuoti. Čia yra, naudojant šiandien madingus žodžius, mūsų vizija ir misija.
2012-06-18Profesinės sąjungos: tvirtinant DK pataisas privalu eiti bendrų sutarimų keliu
Nacionalinių Lietuvos profesinių sąjungų junginių koordinacinis centras mano, kad LR Vyriausybė, apsisprendusi įteikti LR darbo kodekso pakeitimų paketą LR Seimui, daro tai, ignoruodama LR trišalės tarybos posėdžio metu išsakytą socialinių partnerių nuomonę. Šitaip elgdamasi Vyriausybė pažeidžia esminius socialinio dialogo principus bei remia šešėlinį verslą.
2012-06-10Matas, Olegas ir...Jonas
Gegužės 19 dieną Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Vilniuje, buvo įteikta penktoji Mato Šalčiaus premija Jonui Nekrašiui už knygą „Olegas Truchanas - Lietuvos ir Australijos legenda". Tai knyga apie lietuvių keliautoją, etnografą ir gamtosaugininką Olegą Truchaną, kuris laikomas vienu žymiausiu Australijos fotografu. Net dviejų ekspedicijų metu į Bavariją ir Australiją - Tasmaniją Jonas Nekrašius rinko medžiagą apie šį garsų šiaulietį, sukūrė dokumentinį filmą. Jonas Nekrašius yra LŽS Kelionių ir pramogų klubo narys ir prisiekęs keliautojas, o paskutinioji knyga apie jo kraštietį O. Truchaną nėra jo pirmasis kūrinys.
2012-04-23Gražina Sviderskytė. Keliautojos refleksija: kodėl aš nekūrybinga? (3)
Ką tik grįžau iš Vokietijos ir galvoju: nors viešumoje daugiausiai linksniuojamos merkantilinės vertybės, vis dėlto kultūra, švietimas, paveldas yra tie magnetai, kurie traukia į pažangesnes šalis, verčia jomis žavėtis. Išpuoselėta aplinka, tradicijos, istorija, inteligencija, estetika, elegancija, stilius. Tiesiog gražesnis gyvenimas. Kokia jo paslaptis? Išties, jokia: tai - tik... kūryba.
2012-04-15Viktoras Denisenko: žiniasklaida ir rinkimai: tarp kraštutinumų
Paskelbus rinkimų į Seimą datą, prasidėjo aktualus priešrinkiminis laikotarpis, kuris turi savo ypatumų. Rinkimai - tai galingas informacinis įvykis, kuris vienaip ar kitaip sujudina žiniasklaidos lauką, „maitina" jį ilgalaikėje perspektyvoje (apie „priešrinkimines kovas" pradėta klabėti dar prieš oficialią rinkimų sezono pradžią).
2012-03-06Pokalbis su žurnalistu Henriku Vaitiekūnu
Dainius Radzevičius kalbina žurnalistą ir dėstytoją Henriką Vaitiekūną apie šiuolaikinę televiziją, viešuosius ryšius ir juoduosius viešuosius ryšius bei politiką.
2012-01-30Nerijus Maliukevičius: skaitmeninė TV Lietuvoje - ar ištrūksime iš rusiškos informacijos gniaužtų? (1)
Klausimas, ar Lietuva jau „sugrįžo į Europą" ir atitrūko nuo tradicinio „kito" - t.y. nuo Rusijos, išlieka aktualus net ir po to kai tapome pilnaverčiais ES ir NATO nariais. Realybėje „grįžimas į Europą" - tai procesas be pabaigos, nes ištrūkus iš totalitarinių politinių erdvių, paaiškėja, kad egzistuoja ir kitos erdvės, kitos priklausomybės: vis dar bandome ištrūkti iš Sovietų Sąjungos sukurtų energetikos ar transporto sistemų, Rusija iki šiol dominuoja Lietuvos informacinėje erdvėje bei masinėje kultūroje.
2012-01-09Audronė Nugaraitė: žurnalistikos kryžkelė: kur veda etikos kelias? (3)
Skaitmeninio laikmečio pokyčiai negrįžtamai pertvarkė ne tik žurnalistikos technologinius pagrindus, bet ir pradėjo kėsintis į prigimtinius šios srities profesionalumo dalykus. Žiniasklaidos priemonių egzistavimo svertai vis daugiau pereina į auditorijos rankas, kai internetas su savo interaktyvumu ir realiojo laiko komunikacija inicijuoja naujas žurnalistikos formas. Piliečių žurnalistika, interneto dienoraštininkai ir socialinių medijų vartotojai jau dalinasi ta pačia profesinės žurnalistikos sritimi.