2019-09-21Susitikimas su radijo žurnalistu ir rašytoju Selemonu Paltanavičiumi bei iliustratore Reda Tomingas
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento skaitykloje rugsėjo 26 d.18 val. vyks knygelių „Bebriukų metai“, „Voveriuko metai“ ir „Gandriuko metai“ pristatymas. Apie knygų rašymą ir nuotykius gamtoje papasakos vaikų ir suaugusiųjų mylimas rašytojas, šių trijų knygelių autorius Selemonas Paltanavičius. Po susitikimo su autoriumi knygos iliustratorė ir gamtos mylėtoja Reda Tomingas pakvies vaikus į smagias dirbtuvėles.
2019-09-15Knygos „Apie Afrikos žmones ir žvėris“ pristatymas
Ir darbe, ir gyvenime kelionių organizatorei Gabrielei Štaraitei neretai tenka įrodinėti, kad Afrika yra įdomi. „Žinios iš Afrikos visada atrodo blogos: badas ir ligos, diktatoriai ir perversmai, brakonieriai ir korupcija. Ko gi ten važiuoti? Tai bene dažniausiai užduodamas klausimas, tad, norėdama į jį atsakyti, ėmiau rašyti“, – sako knygą „Apie Afrikos žmones ir žvėris“ pristatanti autorė, egzotinių kelionių organizatoriaus „Travel Planet“ bendraturtė ir vadovė. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir BALTO leidybos namai kviečia į susitikimą su knygos autore G. Štaraite ir jos knygos pristatymą, kuris įvyks rugsėjo 18 d. 17.30 val. Renginių erdvėje, III aukšte.
2019-09-10Žurnalistas, rašytojas Algimantas Zurba: Buvo, buvo kaip nebuvo
Sakoma, jeigu žmogus dažnai juokiasi, jam lengviau sekasi gyventi. Tai tvirtina ir kolegos, LŽS nario, leidyklos “Źuvėdra” vadovo Stasio Lipskio išleista Algimanto Zurbos knyga “Buvo, buvo, kaip nebuvo!..Joje užfiksuoti linksmi ir graudūs rašytojų nuotykiai gyvenime.
2019-09-03Žymus lietuvos istorikas dr. Algirdas Matulevičius apie Mažosios Lietuvos ir lietuvininkų fenomeną Europos kultūroje. Keletas pastebėjimų ir palinkėjimų skaitytojui (1)
Žymus Lietuvos istorikas, enciklopedininkas, Mažosios Lietuvos istorijos ir lietuvių tautinio atgimimo spaudos tyrinėtojas Algirdas Matulevičius šiemet paminėjo savo amžiaus 80-ąją sukaktį.
Nauja istoriko knyga "Mažosios Lietuvos ir lietuvininkų fenomenas Europos kultūroje" – straipsnių rinkinys, kurį sudarė „Lietuvos aido“ techninio centro vadovė ir žurnalistė Loreta Nikolenkienė. Karaliaučiaus universiteto studentijai skirtas straipsnis – jau buvo publikuotas, o kelionių vadovas, skirtas keliaujantiems po Mažąją Lietuva – esmingai peržiūrėtas, papildytas, išplėstas. Gi kiti straipsniai – originalūs ir gausiai aprūpinti išnašomis, nuorodomis, citatomis. Pratarmėje knygos autorius nuoširdžiai dėkoja ir Lietuvos žurnalistų sąjungos nariui, tautotyrininkui, redaktoriui Jonui Laurinavičiui, kuris paskatino ją išleisti „Naujojo lanko“ leidykloje ir suteikė paramą. Tiesa, knygos tiražas – kuklus, bet viską atperka jos turinys.
2019-07-18 Reprezentaciniame fotoalbume – pirmųjų Lietuvos vyriausybių narių likimai
Vilniuje, Signatarų namų salėje, pristatytas albumas „Represuoti 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybės ministrų kabinetų nariai“, skirtas 45 Lietuvos Vyriausybės ministrų kabinetų nariams, represuotiems sovietų ir nacių okupacijų metu. Po renginio su leidinio sudarytoja Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus Istorijos skyriaus vedėja Ramune DRIAUČIŪNAITE kalbėjomės apie fotoalbumą ir Lietuvos vyriausybių narių likimus, jų įamžinimą.
2019-07-17Žurnalistė Gerda Giedraitytė-Gudjurgienė: Duona kasdieninė mūsų... (4)
Gerdos Gudjurgienės istorija Klaipėdoje prasideda 1970-tais metais (brandaus socializmo apogėjus). Iš Vilniaus į Klaipėdą atvykusi jauna žurnalistė ieškojo darbo didžiausiame, lietuvių ir rusų kalbomis leidžiamame šio miesto laikraštyje, pavadintame „ Tarybinė Klaipėda“. Laikraštis buvo Lietuvos komunistų partijos Klaipėdos miesto komiteto ir miesto Vykdomojo komiteto organas. Ne taip lengva buvo į jį patekti darbui, jei nesi komjaunuolis ar komunistas. Išgelbėjo tik atsiradęs laisvas korektorės (žemiausio laiptelio redakcijoje) etatas. Korektūra mažiausiai buvo susijusi su politika.
2019-07-11Pristatomas dokumentų rinkinys “Miotla Stalina” (“Stalino šluota”)
Liepos 15 d. 17 val. Tuskulėnų memorialinio parko konferencijų salėje (Žirmūnų g. 1F) bus pristatytas dokumentų rinkinys “Miotla Stalina” (“Stalino šluota”) apie 1945 m. liepos mėn. Augustavo apylinkėse (Lenkija) SSRS Raudonosios armijos ir NKVD kariuomenės vykdytą naikinimo operaciją prieš lenkų ir lietuvių partizanus.
2019-07-04Lietuviškame detektyve sukasi permaininga laiko karuselė
Mūsų šalies knygų rinkoje nuosavos detektyvinės literatūros kūrinių autorių - negausu. Tad juolab malonu paimti į rankas mūsų kolegos Žurnalistų sąjungos nario, “Žuvėdros” leidyklos vadovo Stasio Lipskio išleistą źinomo Lietuvos advokato Jono Ramučio Smilgevičiaus dokumentinį detektyvinį romaną “Prezidento dovana žudikui”.
2019-06-29Birutė Silevičienė: draugystės aukuro šviesa
Kiekviena nauja knyga jos autoriui palieka pėdsaką sieloje ir galvosenoje, sulaukia savo laiko ir savo skaitytojo. Aktyvios “Lietuvos aido” autorės Birutės Silevičienės neseniai išleista vertimų iš rusų kalbos knyga „Draugystės aukuro šviesa“ parodo, kaip, nepriklausomai nuo oficialios Kremliaus politikos, keičia savo veidą jaunoji rusų poetų karta. Šią 100 puslapių poezijos knygą išleido Dobilo leidykla.
2019-06-22Teodoro Četrausko knygos „Mekenija“ pristatymas
Teodoras Četrauskas – ne itin sarkastiško stiliaus satyrų autorius, pasirinkęs lengvąją satyrą. Kviečiame dalyvauti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiančiame naujausios autoriaus knygos „Mekenija“ pristatyme, kuris įvyks birželio 27 d. 17.30 val. Renginių erdvėje, III aukšte.