2022 m. rugpjucio 14 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

LŽS ir NŽKA pirmininkas

*print*

Archyvas

 

2022-06-22Laida "Žurnalistų namai": Kaip išmokti sugyventi skirtingoms tautoms ir išvengti tautinio populizmo?

Radijo laida "Žurnalistų namai" (EXTRA FM) birželio 22 dieną pokalbiui pakvietė buvusį ilgametį totorių bendruomenės vadovą Adą Jakubauską, kuris daugybę metų paskyrė ir visuomeninei veiklai, skatinančią tautų toleranciją ir bendrystę.

2022-06-19Dainius Radzevičius: laikraščių tiražus išgelbės ne pigesnis popierius, o talentai (1)

Brangstant popieriui, spaustuvių paslaugoms ir augant spaudos leidinių platinimo išlaidoms, leidėjai ieško įvairių sprendimų, kaip neprarasti nuolatinių savo prenumeratorių ir skaitytojų, o kartu išlikti konkurencingiems kiek nelygioje kovoje su internetine spauda.

2022-06-15Laida "Žurnalistų namai": V. Laučius apie desovietizaciją ir mažų valstybių dideles ambicijas. Atvirai

EXTRA FM laidoje „Žurnalistų namuose“ svečiuojasi ir apie Lietuvos vietą Europos politikoje ir geopolitikoje savo įžvalgomis dalinasi politologas, žurnalistas ir apžvalgininkas Vladimiras Laučius.

2022-06-08Laida "Žurnalistų namai": Kokių pokalbių trūksta tradiciniėje žiniasklaidoje?

Radijo EXTRA FM laidoje „Žurnalistų namai" birželio 8 dieną pokalbiui buvo pakviestas Aurimas Kamantauskas, kuris šiemet nusprendė įkurti Youtube platformoje pokalbių kanalą „Kamantinėjimai".

2022-06-01Kas įkvepia A. Kosčiuškienę kurti dokumentiką apie istorines asmenybes?

Laidoje „Žurnalistų namai" (radijo stotis EXTRA FM) svečiuojasi žurnalistė, dokumentinio kino kūrėja Audronė Kosčiuškienė. Jos dokumentiniai filmai ir kūryba apie išskirtines asmenybes jau buvo įvertinti prestižinėmis vardinėmis V. Kudirkos ir V. Gedgaudo premijomis.

2022-05-25Laida "Žurnalistų namai": G. Ramanauskaitė pasakoja apie būtas ir nebūtas žurnalistų "nuodėmes"

Šį kartą laidoje „Žurnalistų namai" kalbamės su Žurnalistų etikos inspektore Gražina Ramanauskaite, kuri jau antrą kadenciją dirba šiose pareigose ir nuolat aiškinasi, kokioms būtomis ar nebūtomis nuodėmėmis kaltinami Lietuvos žurnalistai ir redakcijos.

2022-05-18 Laida "Žurnalistų namai": Psichologas R. Jukna kalba apie šiuolaikinio jaunimo stresus

„Žurnalistų namų“ laidoje svečiuojasi ir savo įžvalgomis apie aktualias temas dalinasi psichologas Ramūnas Jukna, kuris dėsto Panevėžio kolegijoje ir yra Panevėžio evangelinės bažnyčios pastorius.

2022-05-11Laida "Žurnalistų namai": Kodėl be Ukrainos ES neturi geros perspektyvos?

Lietuvą į ES narystę vedęs dabarinis politikas Petras Auštrevičius laidoje "Žurnalistų namai" labai aiškiai sako, kad be Ukrainos ES neturi tvirtos perspektyvos. Kodėl? Visi argumentai radijo laidoje.

2022-05-04Sunkus lotyniškų raidžių x, q ir w kelias į lietuvių kalbą ir kiti kalbos reikalai su A. Antanaičiu

Lietuvos valstybė jau atšventė savo gyvavimo tūkstantmetį, o štai lietuvių kalba kaip valstybinė kalba skaičiuoja vos kiek daugiau nei penkis dešimtmečius. Ar tai jau yra rimtas pretekstas švęsti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną? Su Lietuvių kalbos komisijos pirmininku A. Antanaičiu diskutuojame ir šia tema.

2022-04-27Boguslavas Gruževkis įspėja - krizėms reikia ruoštis. Čia ir žiniasklaidos uždavinys

Dr. Boguslavas Gruževkis laidoje "Žurnalistų namai" atvirai kalba apie socialinius ir ekonominius iššūkius, kurie jau dabar atrodo kaip artėjanti grėsmė. Ką daryti?

2022-01-13Dainius Radzevičius: smagu bendrauti su kolegomis, kurie vadovauja nepriklausomoms žurnalistų organizacijoms Rusijoje ir Baltarusijoje (2)

Šią savaitę ypatingai smagu buvo susitikti Vilniuje ir pabendrauti su kolegomis, kurie vadovauja nepriklausomoms žurnalistų organizacijoms Rusijoje ir Baltarusijoje - tai Sofia Rusova (София Русова) ir Andrejus Bastunec‘as (Андрэй Бастунец).

2022-01-01Dainius Radzevičius: apie vieningos tapatybės pavojus ir antraščių mąstymo žmones (1)

Artėjant Naujiesiems metams Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos pirmininką Dainių Radzevičių kalbino Ginta Gaivenytė.

2021-07-23Žurnalistai neturėtų manipuliuoti Baltarusijos režimo aukų teikiama informacija (3)

Liepos 22 dieną viename Lietuvos leidinyje pasirodė išskirtinis Baltarusijos režimo sulaikyto ir šiuo metu namų arešto prižiūrimo žurnalisto ir visuomenininko Romano Protasevičiaus interviu. Kritiškai mąstantys skaitytojai bei žiūrovai gali aiškiau suprasti šio interviu paėmimo ir skelbimo aplinkybes, dėl kurių objektyviai ir adekvačiai vertinti turinį gali tik įvertindamas esminę sąlygą – interviu davęs žurnalistas nėra laisvas savo pasirinkimuose.

2021-02-13Dainius Radzevičius: sveikinu su tarptautine radijo diena! (5)

Šiandien galime švęsti tarptautinę radijo dieną ir džiaugtis visomis galimybėmis, kurias suteikia unikali jau daugiau nei šimtą metų naudojama radijo technologija. Tai šventė, kuri yra ir demokratijos šventė. Nes šiomis dienomis bene vienintelis radijas galėtų vadintis iš tiesų labai demokratiška žiniasklaidos priemone - čia žmonės kalbasi ir čia jie gali klausytis vieni kitų. Nesvarbu, kaip tu atrodai, svarbu, ką tu sakai.

2020-12-21Istoriją kuriantis Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“ švenčia savo jubiliejų. Kūrybingų metų!

1945 metų gruodžio 21 dieną savo kelią pradėjusi šiandieninė Gargžduose įsikūrusi „Banga“ ir jos redaktoriai ar žurnalistai yra matę įvairiausių istorinių bangų, socialinių lūžių, ekonominių pakilimų ir nuosmukių, persitvarkymų ir atgimimų. Nuo spausdinto žodžio „Bangoje“ iki skaitmeninio formato garzdai.lt – tokį kelią jau nukeliavo ir dar nežada sustoti „Bangos“ redakcija.

2019-09-30Aiškinamės, kas kaltas dėl visų mūsų bėdų. Radome kaltą

Ar kada atkreipėte dėmesį, kiek dažnai ir dėl kokių motyvų viešoje erdvėje žurnalistai (ir ne tik jie) dėl įvairių gyvenimo nelaimių, sudėtingų situacijų ar problemų ieško KALTŲ ir ATSAKINGŲ žmonių arba institucijų ? Ir ar teko kada susimąstyti, kodėl klausimas „kas kaltas ir kokia turi būti atsakomybė?“ dažniausiai baigiasi paprastais ir net supaprastintais atsakymais apie būtinybę griežtinti atsakomybę ir kuo griežčiau nubausti „kaltininką“? Girdžiu tai taip dažnai ir net per dažnai.

2019-07-09Startavo žurnalistų žygis, skirtas LŽS 90 – mečiui - „Vienybės kelias‘19“ į Ukrainą

Pavasarį Lietuvos žurnalistų sąjunga Valdovų rūmuose atšventė savo 90 metų jubiliejų. Buvo nutarta atostogų metu šią datą paminėti prasminga kelione, kuri prilygtų ekspedicijai. Pasirinkta buvo Vakarų Ukraina, kurioje išlikęs gausus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldas ir daugeliui žurnalistų tai bus tarsi gyvoji istorijos pamoka, leidžianti pamatyti paminklus ir juos supančią aplinką.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media