2024 m. gegužes 18 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

LŽS ir NŽKA pirmininkas

*print*

Archyvas

 

2024-03-09Ieškomas naujas žurnalo „Žurnalistika“ redaktorius

Ieškomas naujas žurnalo „Žurnalistika“ redaktorius Kandidatams kreiptis į NŽKA ir LŽS pirmininką Dainių Radzevičių Mob. tel. 8 612 63 838, El. p. pirmininkas@lzs.lt

2024-02-12Su Pasauline radijo diena, mieli kolegos! (1)

Pasaulinė radijo diena minima vasario 13-ąją. Tad jau rytoj ryte visi visi įsijungę savo mėgstamą radijo stotį automobilyje, telefone, namuose ar biure palaikykime savo dėmesiu pačią demokratiškiausią žiniasklaidos priemonę. Nes tik čia žmonės gali ne tik patys kalbėti, bet ir privalo klausytis kitų.

2024-02-07Jauniems žurnalistams - kursaiVokietijoje

Mieli kolegos, yra unikali galimybė iki vasario 15 dienos registruotis į žurnalistikos kursus Vokietijoje, Miunchene. Tai vasaros kursai, kurie vyks nuo liepos 7 iki 26 dienos. Jie skirti jauniems (nuo 19 iki 32 metų) žurnalistams.

2024-01-30"Reporteriai be sienų": pasiūlymas dėl žurnalistikos standarto

„Reporteriai be sienų“, kartu su Europos Komisijos pritarimu bei ISO tarptautiniu standartu parengė naują žiniasklaidos standartą medijų organizacijoms. Šis standartas, dar vadinamas „Žurnalistikos pasitikėjimo iniciatyva“ (angl. Journalism Trust Initiative“) yra įtrauktas į Europos Komisijos aktą prieš dezinformaciją.

2023-12-312024=ieji - žurnalistikos metai! (2)

Šie metai jau netrukus užvers duris. Daug įvykių, daug įtampos buvo. Ir tai yra unikalus laikas domėtis viskuo, kas svarbiausia žmogui. Ir laikas kurti. Laikas rašyti, kalbėtis, pasakoti vaizdais. Todėl pasitikdami Naujus metus, 2024-uosius, galime jau dabar suteikti jiems daug daug vilties, jog taika ir noras kurti bus svarbesni nei visa griaunantiys konfliktai ir net karai.

2023-11-18Žurnalistė M. Matulaitytė ragina labiau įsijausti į Ukrainos žmonių išgyvenimus

Šį kartą kalbiname žurnalistę, laidų vedėją, Ukrainos rėmėją Milda Matulaitytę Feldhausen.

2023-10-14S. Pilinkus žmonių santykį su istorija lygina su papūgišku elgesiu (1)

Kalbiname žurnalistą, buvusį diplomatą, LRT laidos „Daiktų istorijos“ vieną iš kūrėjų Saulių Pilinkų. Kalbamės apie tai, kaip daiktai, paminklai ar kiti vieši mūsų simboliai padeda mums vienytis arba skaldo mūsų visuomenę.

2023-08-14Žurnalistas Vladimiras Laučius: apie desovietizaciją ir Lietuvos kelią

Pas mus svečiuojasi ir apie Lietuvos vietą Europos politikoje ir geopolitikoje savo įžvalgomis dalinasi politologas, žurnalistas ir apžvalgininkas Vladimiras Laučius.

2023-07-14D. Antanaitis ragina viešoje erdvėje nepamiršti, kad karas yra karas ir jis yra baisus

NATO viršūnių susitikimas Vilniuje yra svarbus istorinis momentas Lietuvos valstybei, tačiau bet kuriam žmogui ypač svarbu viena - ar NATO šalių politiniai lyderiai paskys ir padarys ką nors tokio dėl ko galėsime jausti saugesni. Todėl laidoje „Žurnalistų namai" (EXTRA FM) su karo ekspertu, Lietuvos kariuomenės atsargos majoru Dariumi Antanaičiu bandome aiškintis, kiek lemia politikų kalbos karo baigties ir mūsų saugumo reikalus.

2023-07-11Kaip išmokti sugyventi skirtingoms tautoms ir išvengti tautinio populizmo

Pakvietėme pokalbiui buvusį ilgametį totorių bendruomenės vadovą Adą Jakubauską, kuris daugybę metų paskyrė ir visuomeninei veiklai, skatinančią tautų toleranciją ir bendrystę.

2023-07-07Radijo laida "Žurnalistų namai": kodėl viešoje erdvėje klijuoti žmonėms etiketes pavojinga?

Valstybės dienos išvakarėse su Vilniaus universiteto doc. dr. Mantu Martišiumi radijo laidos EXTRA FM eteryje laidoje "Žurnalsutų namai" kalbamės apie mūsų visuomenės gebėjimą kalbėtis ir susikalbėti neklijuojant vieni kitiems etikečių.

2023-06-29Jolanta Zabarskaitė:Kaip nepilti vandens ant propagandos malūno

Birželio 29 dieną Žurnalistų namuose svečiavosi kalbininkė, K. Simonavičiaus universiteto profesorė dr. Jolanta Zabarskaitė.

2023-06-07Dainius Radzevičius: apie vieningos tapatybės pavojus ir antraščių mąstymo žmones (2)

Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos pirmininką Dainių Radzevičių kalbino Ginta Gaivenytė.

2023-01-31Laidoje "Žurnalistų namai" L. Lingytė atvirai kalba apie "žvaigždes""

Apie tikras ir menamas viešojo gyvenimo žvaigždes bei mūsų požiūrį į jas radijo laidoje „Žurnalistų namai"(EXTRA FM) aptariame su televizijos laidų ir kino kūrėja Laima Lingyte.

2023-01-18Laidoje "Žurnalistų namai" V. Jankienė dalinasi įžvalgomis, kaip rasti įkvėpimo sunkiose situacijose (1)

Laidoje „Žurnalistų namuose" Vilma Jankienė, elektroninio leidinio „Aviacijos pasaulis" vyriausioji redaktorė ir meno kuratorė AP galerijoje dalinasi savo įžvalgomis, kaip sau ir kitiems rasti įkvėpimo ir rasti sprendimus sunkiose stresinėse situacijose.

2022-11-10Be Ukrainos Europos Sąjunga neturi tvirtos perspektyvos. Ką čia reikia žinoti žurnalistams?

Lietuvą į ES narystę vedęs politikas Petras Auštrevičius labai aiškiai sako, kad be Ukrainos Europos Sąjunga neturi tvirtos perspektyvos. Ką čia reikia žinoti žurnalistams?

2022-10-08Boguslavas Gruževkis įspėja - krizėms reikia ruoštis. Čia ir žiniasklaidos uždavinys

Dr. Boguslavas Gruževkis atvirai kalba apie socialinius ir ekonominius iššūkius, kurie jau dabar atrodo kaip artėjanti grėsmė. Ką daryti? Kaip elgtis žurnalistams, žiniasklaidai?
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media